Opozorilna vremenska karta ZEVS

(1/4) > >>

Ciklon:
Sem prišel na idejo, da bi pri 10 dnevni napovedi pod opozorila vključili tudi opozorilno karto ZEVS. Ta bi bila vključena pri prvih dveh dneh v napovedi. ...
Zdaj me pa zanima, kakšno je vaše mnenje glede tega in na kakšen način bi se izvajalo osveževanje karte in pa njena preglednost (opis legende, vremenskih pojavov,...). Predvsem so zaželjeni komentarji/mnenja ZEVS napovedovalcev in računalničarjev-programerjev oz. tistih, ki se na to bolj spoznajo.

Moja zamisel:
Preglednost karte:
- ob kliku na "opozorila" se odpre opozorilna karta
- ob postavitvi miške (puščice) na določeno obarvano področje se odpre okvirček z opisom vremenskega pojava
- ob postavitvi miške (puščice) na določeno barvo v legendni se pokaže okvirček z opisom razmer , ki jih predstavlja barva
...

Spodaj je pa predvidena podoba te opozorilne karte ZEVS: (Slovenijo sem razdelil na več smiselnih predelov, kot na meteoalarm.si...)

Predlogi izboljšav ipd. so zaželjeni.

:icon_wink:

walter76:
Ideja je odlična,sicer sem pred časom tudi sam to omenjal in deloma tudi naredil a ni tako enostavno zaradi časa in tudi znanja,če tudi trudiš sam težko spraviš za 5 nekaj ven.Idejo podpiram .Predlagam da se zadeva preuči   

max:
Ideja je super, samo kdo bo to neredil ??? . Jaz bi, pa ne premorem toliko računalniškega znanja :angel:

blazek:
Podpiram tole zadevo.

Kdo naj bi skrbel za tole? A vsak dežurni napovedovalec?

Ciklon:
Ja, dežurni napovedovalec oz. (če bo ta kdaj v kakšni dilemi) eden od tistih, ki se bolje spozna na zadeve (stvar domene).

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran