Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremensko društvo ZEVSZEVSSODELOVANJE S POP TV IN KANALOM A
Strani: 1 ... 28 29 [30]
Natisni
Avtor Tema: SODELOVANJE S POP TV IN KANALOM A  (Prebrano 147084 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8175

WWW Email
« Odgovori #435 dne: 18. Julij 2008, 10:08:03 »

To je bilo takole izmenjaje:
Blaž-Twister:
Mi smo prepričani, da je šlo za tornado, ker so smreke v medsebojni razdalji mislim da 20m? ležale križem in tudi kontra vetru, trami in leseni deli od streh so bili razmetani povsod na okrog, od katerih so nekateri leseni deli bili zapičeni tudi globoko v zemljo.
Sašo:
No, tako sklepajo tisti ki so že tornade spremljali v živo in imajo izkušnje z njimi, kaj pa na to pravijo naši strokovnjaki iz državne meteorološke službe
Pečenko:
(Pečenko je imel kar nekakšen cmok v grlu icon_rolleyes)
No, naši fantje so bili na ogledu prizadetega območja s helikopterjem in prišli do zaključka, da takšne stvari se pač pripetijo ob zelo labilnem ozračju, močnem vetru ali pa, pazi  ob "močnejšem neurju" in da tornada ni bilo. Takšne strvari so se v preteklosti tudi že dogajale.
Za nastanek tornada-lijakastega vrtinca, ki se spusti iz oblačne gmote, pač ni pogojev pri nas. icon_rolleyes
No tule se mi zdi da so preveč pod vtisi slik in filmov iz ZDA icon_haha
Potem pa še Sašo:
No da bomo izvedeli za kaj je šlo, za Tornado ali "močnejše neurje" pa bomo morali še malce počakati.

Tole je malo na hitro, kolikor sem si zapomnil icon_wink
Prijavljen

florjo
Gost
« Odgovori #436 dne: 18. Julij 2008, 17:39:22 »

Z naslednjimi vrsticami bi vam rad le pomagal in nikakor nimam namena kritizirati.
Torej:

- Strakovnjake iz tujine, ki preverjajo posledice nedavnega neurja pri nas je potrebno nujno navesti.
  V nasprotnem primeru so njihova mnenja brez teže.

- Previdno pri "šinfanju" ljudi na Agenciji Republike Slovenije za Okolje. Tudi sam sem osvojil del fizike (elektromagnetika) in iz prve roke vam lahko povem,   da je to težavno področje, ki zahteva leta privajanja in intenzivnega učenja. Na ARSO-tu se nedvomno nahajajo strakovnjaki, ki so dobro poučeni o vremenu v Sloveniji kot tudi o dinamiki ozračja nasploh. Predlagam sodelovenje z njimi.Tako bomo mi lažje razumeli njih in oni nas. Kot sem nedavno prebral na tem forumu, se neko sodelovanje že obeta. Obnašate se spoštljivo, pa boste zagotovo spoštovanja deležni tudi vi.

- Ravnina v Ameriki in na drugi strani močno razgiban teren Slovenije. Iz osnov numerike, teorije polj, ki so si na celotnem področju fizike nakako podobna, razumem skeptičnost pri končni oceni in potrditvi tornada. Razgibanost terena je namreč izredno pomembna. Morda, torej ne trdim da, morda pa strakovnjaki iz Amerike ne razumejo ravno najbolje naše male deželice. Seveda je po drugi strani popolnoma na mestu tudi skeptičnost do ARSO-ta. Kljub njihovem obsežnem strokovnem znanju so vendarle ljudje in kot taki zmotljivi. Imate tudi prav, da so izkušnje pomembne in ker bi šlo v primeru tornada v Sloveniji za popolnoma nov pojav, so mogoče tukaj nekoliko prikrajšani. Seveda pa zgolj ugibam, ker kot marsikdo na tem forumu, ne poznam izkušenj posameznikov na ARSO-tu.

- Nekateri na forumu so še mladi in kar nekako žalosten sem, ko berem njihova negativna mnenja o stroki. So ravno v letih, ko se bi lahko odločili za določen študij, pa nad njim obupujejo. Po eni strani jih razumem, saj je dandanes znanje močno razvrednoteno. Toda nikar ne obupajte, znanje v Sloveniji je in z dovolj trdo in močno voljo je dostopno vsakomur (zaenkrat). Če pa ga ne najdete tukaj, Evropa, svet vas čaka odprih rok. Navijam za vse bodoče fizike.  icon_wink

Lep pozdrav
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2760

« Odgovori #437 dne: 18. Julij 2008, 17:54:56 »

Z naslednjimi vrsticami bi vam rad le pomagal in nikakor nimam namena kritizirati.
Torej:

- Strakovnjake iz tujine, ki preverjajo posledice nedavnega neurja pri nas je potrebno nujno navesti.
  V nasprotnem primeru so njihova mnenja brez teže.

- Previdno pri "šinfanju" ljudi na Agenciji Republike Slovenije za Okolje. Tudi sam sem osvojil del fizike (elektromagnetika) in iz prve roke vam lahko povem,   da je to težavno področje, ki zahteva leta privajanja in intenzivnega učenja. Na ARSO-tu se nedvomno nahajajo strakovnjaki, ki so dobro poučeni o vremenu v Sloveniji kot tudi o dinamiki ozračja nasploh. Predlagam sodelovenje z njimi.Tako bomo mi lažje razumeli njih in oni nas. Kot sem nedavno prebral na tem forumu, se neko sodelovanje že obeta. Obnašate se spoštljivo, pa boste zagotovo spoštovanja deležni tudi vi.

- Ravnina v Ameriki in na drugi strani močno razgiban teren Slovenije. Iz osnov numerike, teorije polj, ki so si na celotnem področju fizike nakako podobna, razumem skeptičnost pri končni oceni in potrditvi tornada. Razgibanost terena je namreč izredno pomembna. Morda, torej ne trdim da, morda pa strakovnjaki iz Amerike ne razumejo ravno najbolje naše male deželice. Seveda je po drugi strani popolnoma na mestu tudi skeptičnost do ARSO-ta. Kljub njihovem obsežnem strokovnem znanju so vendarle ljudje in kot taki zmotljivi. Imate tudi prav, da so izkušnje pomembne in ker bi šlo v primeru tornada v Sloveniji za popolnoma nov pojav, so mogoče tukaj nekoliko prikrajšani. Seveda pa zgolj ugibam, ker kot marsikdo na tem forumu, ne poznam izkušenj posameznikov na ARSO-tu.

- Nekateri na forumu so še mladi in kar nekako žalosten sem, ko berem njihova negativna mnenja o stroki. So ravno v letih, ko se bi lahko odločili za določen študij, pa nad njim obupujejo. Po eni strani jih razumem, saj je dandanes znanje močno razvrednoteno. Toda nikar ne obupajte, znanje v Sloveniji je in z dovolj trdo in močno voljo je dostopno vsakomur (zaenkrat). Če pa ga ne najdete tukaj, Evropa, svet vas čaka odprih rok. Navijam za vse bodoče fizike.  icon_wink

Lep pozdrav

Se povsem strinjam. Sodelovanje, kritična distanca in vedenje, da gre vendarle za razmerje stroka:društvo. Predvsem pa za medsebojno spoštovanje, ki je mislim, da že doseglo določen pozitiven nivo. S šimfanjem ARSO s strani nekaterih (ne mislim tistih kritik v žaru borbe, ampak grobo šimfanje) se pa vsekakor ne morem strinjati. OFF TOPIC, OFF TOPIC.

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2185

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #438 dne: 19. Julij 2008, 05:59:53 »

Ja, fantje, takole imamo.

Dokler ste v mejah normale, vam poste pustim. Ko pa več niste, vam jih pa ne.

Pa ne se zgovarjat na kritiko in Pravico do Govora. Zadeva velja v obe smeri in ima določene meje, ki so sicer tanke in subjektivne, a kakor je, na koncu obvelja moja meja.

Ostanite v mejah normale, pa bo.

Florjo je čisto lepo napisal pogled z obeh strani. Samega sikanja v tri krasne, brez veze s temo, pa ne bom pustil, upravičeno gor ali dol.
Prijavljen

Serpentinšek
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-10-08
Sporočila: 3518

« Odgovori #439 dne: 20. Julij 2008, 09:52:25 »

Fantje.Nekaj si bodimo na jasnem: Če bi uradno priznali, da je res šlo za tornado, bi to pomenilo uradno priznanje nekega vremenskega pojava, ki dosedaj pri nas ni imel domicila. To po eni strani pomeni, da bi se ob vsaki močnejši poletni nevihti začelo paničarit, da bo "spet tornado", po drugi strani pa je nekdo od vas zelo daljnoročno pomislil na to, kaj bi to pomenilo za npr.: zavarovalništvo. Zavarovalniški guruji bi s tem, ko bi uradna stroka priznala, da tak pojav lahko nastane, hitro napeli in pristavili svoje lončke ter začeli dražit zavarovanja za hiše.Tega si pa v tem trenutku oblast najmanj želi, saj itak inflacija divja preko vseh razumnih meja in bi se jim manjkalo še tega, da se s ketne strgajo zavarovalničarji.
Zato ne bodo nikoli na glas priznali, da je v tej katastrofi šlo za tornado.Največ na kar bodo pristali je to, da je šlo za downburst.Kar je sicer možno, glede na videne katastrofalne posledice, pa mi zaupamo Markotu in Blažu, ki sta te pojave videla že v živo in poznata posledice takih divjanj. icon_wink

Mislim, da v tem grmu tiči zajec pa še kje  icon_rolleyes  Zadeva je verjetno bolj občutljiva in komplicirana kot se zdi...in imajo prste vmes razni vplivi iz visokih položajev.
 icon_question
Prijavljen

Naš kotiček v Bočni: https://shrani.si/f/3C/Uo/1UOivoly/bocna-mix.jpg
LP iz pad. postaje Domžale Smiley
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8175

WWW Email
« Odgovori #440 dne: 20. Julij 2008, 10:38:44 »

Mislim, da v tem grmu tiči zajec pa še kje  icon_rolleyes  Zadeva je verjetno bolj občutljiva in komplicirana kot se zdi...in imajo prste vmes razni vplivi iz visokih položajev.
 icon_question

Tudi jaz sem razmišljal v tej smeri, verjetno je zato prišlo vabilo s strani ARSO, da se o tej stvari pomenite. Lahko da bo izzvenelo takole; "Fantje res je, samo ne naglas okol govort!" icon_exclaim
« Zadnje urejanje: 20. Julij 2008, 10:51:20 od max » Prijavljen

Capillatus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-14
Sporočila: 2270

WWW Email
« Odgovori #441 dne: 20. Julij 2008, 12:12:15 »

Danes sem dobil od prijatelice zanimiv mail

Citiraj
Hudo!!!

Kot amaterski vremenoslovec vam povem, da je zanimiv predvsem včerajšnji
pojav ... in da misliti, kakšno srečo smo morda vsi skupaj imeli.

V bližini Most pri Komendi (blizu reciklažnega centra) ste imeli v
ponedeljek popoldne funnel cloud, kar je le ena razvojna stopnja manj od
tornada. To so posneli člani društva ZEVS. Če bi se vrtinec dotaknil tal, bi
bil že tornado kategorije F1! To ni pijavica!  In to ni bilo v nedeljo, ko
je bilo izjemno vroče, temveč ta ponedeljek, ko je bilo že precej hladno
ozračje. Naravnost neverjeten pojav za Slovenijo, skoraj človek ne more
verjeti svojim očem !!!  http://forum.zevs.si/index.php?topic=1343.0

Presenetilo me je to da sem ga dobil od prijatelice ki nima nobene veze z ZEVS-om
Seveda sem ga poslal na vse možne naslove icon_wink

Prepoznavnost ZEVS-a narašča icon_wink icon_wink
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3107

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #442 dne: 20. Julij 2008, 18:20:28 »

Zdaj čez nekaj minut bo na POP TV oddaja TV KLUB. Tema bodo neurja.

Le glejte!! icon_arrow
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470

VREME JE ZAKON

Email
« Odgovori #443 dne: 20. Julij 2008, 19:01:58 »

ja sem gledal...ampak ta njihov vrtinc je vsak dan večji...najprej so bili lokalni rotorji, zdaj je pa že vrtinec ki se je naredl zaradi reliefa shrug tukaj ni dvoma o tornadu icon_wink
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #444 dne: 20. Julij 2008, 19:20:52 »

ja sem gledal...ampak ta njihov vrtinc je vsak dan večji...najprej so bili lokalni rotorji, zdaj je pa že vrtinec ki se je naredl zaradi reliefa shrug tukaj ni dvoma o tornadu icon_wink

Kaj se sekiraš.Počasi, počasi bodo v besedah pripeljali do tistega izraza in pojava, za katerega mi vemo, da je bil. icon_haha
Saj oni sami se podatkov ne zmišljujejo(ali pač?) in samo komentirajo tisto, kar običajno od ARSO-ta dobijo na pladnju.
Tako da mislim, da bo po 24.7.(po sestanku z njimi) lahko že uradno govora o tornadu. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470

VREME JE ZAKON

Email
« Odgovori #445 dne: 20. Julij 2008, 19:26:53 »

bila sta gosta Dr. Žagar in Dr.Kajfež-Bogataj icon_wink
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Serpentinšek
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-10-08
Sporočila: 3518

« Odgovori #446 dne: 20. Julij 2008, 19:45:17 »

A že spet Lučka?  Ta bi lahko delala na RTV, saj je stalno tam.
icon_lol

Edit: aja, na POP TV je bla  icon_redface
Prijavljen

Naš kotiček v Bočni: https://shrani.si/f/3C/Uo/1UOivoly/bocna-mix.jpg
LP iz pad. postaje Domžale Smiley
Neurje
Snežni zmagovalec
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1978-04-20
Sporočila: 2410

Lokacija: Zgornji Brnik Cerklje pod Krvavcem ( na SV strani letalisca cca: 2,4 km stran )
Vreme -- Zgornji Brnik

pirc-baloh@volja.net
Email
« Odgovori #447 dne: 20. Julij 2008, 19:45:46 »

Na sloveinji 1 je oddaja ; darujmo za poškodovane v neurju;

Če bi radi darovali lahko pokličete 01 472 00 11 in lahko darujte po svoji moči.
Prijavljen

We can provide the weather but we cannot provide the mother nature.

Padavine 2021; 647 mm
uti
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-09-22
Sporočila: 394

« Odgovori #448 dne: 17. December 2008, 16:23:59 »

Da ne bo ker misnil kam je šel video..ali dva..tri..

Citiraj
Dear Member:

This is to notify you that we have removed or disabled access to the following material as a result of a third-party notification by Pro Plus d.o.o. claiming that this material is infringing:

Twister - www.zevs.si - 24.9.07: http://www.youtube.com/watch?v=VYqYlyAND6w

Please Note: Repeated incidents of copyright infringement will result in the deletion of your account and all videos uploaded to that account. In order to prevent this from happening, please delete any videos to which you do not own the rights and refrain from uploading additional videos that infringe on the copyrights of others. For more information about YouTube's copyright policy, please read the Copyright Tips guide.

If you elect to send us a counter notice, please go to our Help Centre to access the instructions.

Please note that under Section 512(f) of the Copyright Act, any person who knowingly materially misrepresents that material or activity was removed or disabled by mistake or misidentification may be subject to liability.

Sincerely,
YouTube, Inc.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2185

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #449 dne: 17. December 2008, 16:48:23 »

Mater jim bo to koristilo!

Upam, da se jim denar zatakne nekje tam spodaj...
Prijavljen

Strani: 1 ... 28 29 [30]
Natisni
Pojdi na: