Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeVremenska postaja z LAN (ethernet) priključkom (IP postaja)
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja z LAN (ethernet) priključkom (IP postaja)  (Prebrano 5661 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
vegi007
Gost
« dne: 29. Junij 2009, 16:18:14 »

Pozdravljeni,

Super forum, ga moram pohvalit. Sem pa čisto nov.

Nameravam kupiti vremensko postajo za večstanovanjsko hišo (pametna hiša). Ker bi podatki od vremenske postaje romali do več uporabnikov, bi v poštev prišla postaja z IP adreso, ki jo priključiš na mrežo (lan oziroma ethernet).

Ali ve kdo za kakšno postajo ki to omogoča?

Jaz sem zasledil naslednjo postajo, ki jo prodajajo kot kit (vmesnik za ethernet povezavo). Samo jo ne morem naročiti v Slovenijo... ZDA in Kanada only:(
http://www.ambientweather.com/orscwmprwece1.html

Hvala za odgovor!

lp,

Borut
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 29. Junij 2009, 17:18:37 »

To ti ne omogoča vremenska postaja. Uporabiš lahko bilokateri računalniški program, ki zajema podatke iz vremenske postaje, narediš spletno stran na svojem računalniku in to je to. Narediš interno ethernet povezavo preko hub-a/switch-a z drugimi uporabniki v hiši in jim dodeliš dostop do vpogleda na vremensko postajo/stran, kjer so zajeti vremenski podatki.
Prijavljen

vegi007
Gost
« Odgovori #2 dne: 29. Junij 2009, 19:20:40 »

Pozdravljen,

Hvala za odgovor.

Ravno temu bi se rad izognil, torej da moram imeti prižgan računalnik, ki pošilja podatke v splet ali pa v lokalno mrežo. Na linku, ki sem ga postal zgoraj je vremenska postaja dobavljena skupaj s KIT-om, ki omogoča direktno pošiljanje podatkov preko IP protokola: weather hub IP ethernet weather station server (poabi zgolj 4W energije).

Torej to iščem, v skrajni sili bo potrebno, kot praviš, laufati celotni računalik da bom v lokalno mrežo dobil ustrezne podatke.

lp,

Borut

Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #3 dne: 29. Junij 2009, 19:44:49 »



Torej to iščem, v skrajni sili bo potrebno, kot praviš, laufati celotni računalik da bom v lokalno mrežo dobil ustrezne podatke.

lp,

Borut



Tale WeatherHub sem že nekaj časa nazaj tudi jaz zasledil, nisem pa bil pozoren, kam ga lahko naročiš icon_question
Poglej tukajle na tole Nemško stran: http://www.meteohub.de/joomla/index.php

Prijavljen

vegi007
Gost
« Odgovori #4 dne: 30. Junij 2009, 13:14:25 »

Hvala za odgovor, to bi znalo biti to... torej preprost ip server, ki pošilja podatke v mrežo.

lp,
Borut
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: