Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumPod oblakiPreleti in jadranjaSoriška planina-Bordano-Bohinjska Bistrica 21.05.2009
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Avtor Tema: Soriška planina-Bordano-Bohinjska Bistrica 21.05.2009  (Prebrano 54011 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #30 dne: 04. Junij 2009, 17:30:43 »

Moja želja ostaja odleteti iz Krvavca do Maribora. Doslej mi ni uspelo priklopiti Pohorja. Sedel sem dvakrat v SG shrug
Uršjo goro sem zaenkrat dvakrat gledal daleč spodaj, da pa bi šel tja vzleteti pa mi je malo daleč glede na to da že tako nimam veliko časa za te stvari sedaj.

Prej bi ti uspelo, če bi se držal južno od Kamniških, priklopil Golte,
z dovolj višine narediš  preskok nad Kozjak(nad velenjem), spet navil, Konjiška gora, potem pa ni več Problema.
Seveda pa mora pihati JZ in to že skoraj na meji icon_rolleyes
Jaz sem štartal enkrat v Vinski gori(460m), priklopil zadaj Kozjak potem Konjiška gora, ker je bila že skoraj tema, sem potem pristal v Tepanju. Do MB noben problem. icon_wink
Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11200


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #31 dne: 04. Junij 2009, 22:07:03 »

Ja Max, lepo bi bilo če ne bi bilo potrebno upoštevati tudi omejitve zračnega prostora. Če bi šel čez Golte naprej direktno proti vzhodu bi takoj kršil zračni prostor ko bi zapustil Golte. Tako sem do sedaj vedno poizkusil preko Uršje gore a je za malo zmanjkalo da bi priklopil Rahtel nad SG. Ta kotlina je preklemano velika in tudi precej mrtva, saj nisem imel sreče z naključnimi stebri vmes. shrug
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
mihav
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-06
Sporočila: 1007


Lokacija: Podgorje pri Slovenj Gradcu nad.v.450/760
mihael.vitko@gmail.com
Email
« Odgovori #32 dne: 05. Junij 2009, 16:43:11 »

Kršenje zračnega prostora? Glede mej ali česa drugega icon_opa

Torej Rahtel tudi poznaš, tam skoraj dnevno zadnje mesce letijo po večerih, morem enkrat it malo pobližje pogledat...
Prijavljen

Global warming is a lie;)
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11200


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #33 dne: 05. Junij 2009, 17:06:58 »

Kršenje zračnega prostora? Glede mej ali česa drugega icon_opa

Torej Rahtel tudi poznaš, tam skoraj dnevno zadnje mesce letijo po večerih, morem enkrat it malo pobližje pogledat...

Omejeni smo z višino. Zračni prostore namenjen vizuelnem letenju nam namenja cono G ki je v Karavankah in julijskih alpah do 2900m. Golte so nekako na meji, vzhodno od njih pa lahko letimo le 750m nad terenom. Ker je SG, Velenje in ostalo tam precej nizko, bi tudi mi morali leteti le nekaj nad 1000m, kar pa je zelo malo in bi človek rabil veliko sreče da se nizko privleče do Pohorja.
Že tako se precej krši zračni prostor če greš proti vzhodu naprej od Mozirja.
Ni vse tako simpl in tudi mi imamo omejitve. Tule je VRF karta:
http://slovenia.avsim.net/vacc/charts/files/Slovenia%20VFR+GPS%20chart%202001.jpg
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
mihav
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-06
Sporočila: 1007


Lokacija: Podgorje pri Slovenj Gradcu nad.v.450/760
mihael.vitko@gmail.com
Email
« Odgovori #34 dne: 05. Junij 2009, 19:25:51 »

Po resnici povedano sem razmišljal o kakšnem prehodu meje, da ste pa glede na višino omejeni me je pa kar presenetlo...
Pravzaprav kdo te ša lahko dobi če to kršiš? Zračna policija icon_haha
Prijavljen

Global warming is a lie;)
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #35 dne: 05. Junij 2009, 20:40:21 »

Pravzaprav kdo te ša lahko dobi če to kršiš? Zračna policija icon_haha

Dobi te nobeden, samo rekordnega preleta, ne moreš zapisat/registrirati, ker se na GPS-u vse vidi, če si letel po predpisih ali si prekoračil meje dovoljenega, ker moraš vse dokumentirati icon_rolleyes

Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11200


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #36 dne: 05. Junij 2009, 23:01:05 »

Z moje strani so preleti daleč od rekordov, a imamo neko tekmovanje v preletih ki se točkuje glede na zahtevnost in dolžino preleta.
Do sedaj so manjše kršitve zaradi višine še tolerirali, obeta pa se nam poostritev in vsak let s katerim bo kršen zračni prostor se ne bo upošteval. Po eni strani zelo prav, po drugi pa vseeno malo nesmiselno če kršiš malo po višini.
Druga stvar je če letiš v recimo kontroliranem zračnem prostoru letališke cone. To je nedopustno.
Kar nekaj nazaj so recimo fantje leteli precej visoko v okolici Litije kjer ima letališče Brnik "aproach" špuro. Menda je bilo precej sreče ker je pilot airbusa malo gledal čez okno in se zadnji moment izognil "planktonu"  icon_exclaim

Ja Mihav, vsak ima svoj prostor. Dvomim da bi si jaz sam upal leteti tam kjer lahko letijo tudi airbusi icon_exclaim
Tudi kolesarji ne smejo na avtoceste  Grin

Kršitelje redko dobijo, vendar pa taki lahko povzročijo da se kako območje zapre kjer se je do sedaj lahko letelo.
Se spomnim da so včasih lahko leteli iz Šmarne gore ki mi je bila pred nosom ko sem še živel v Gameljnah. Ravno ko sem začel s padalstvom pa so tam štart zaprli. Jaz pa sem se že videl kako bom po službi skočil na Šmarno in pristajal pred domačo hišo  shrug
« Zadnje urejanje: 05. Junij 2009, 23:04:48 od paradolf » Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
mihav
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-06
Sporočila: 1007


Lokacija: Podgorje pri Slovenj Gradcu nad.v.450/760
mihael.vitko@gmail.com
Email
« Odgovori #37 dne: 06. Junij 2009, 00:58:37 »

Najlepša hvala za razlage icon_wink
Po eni strani je vse skupaj precej logično glede omejitev, vsekakor nadvse zanimive zadeve icon_biggrin
Prijavljen

Global warming is a lie;)
JaniS
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1963-03-30
Sporočila: 2714


Lokacija: Lj - Male Vižmarje
324 mnm


« Odgovori #38 dne: 21. Junij 2009, 10:34:36 »

Se spomnim da so včasih lahko leteli iz Šmarne gore ki mi je bila pred nosom ko sem še živel v Gameljnah. Ravno ko sem začel s padalstvom pa so tam štart zaprli. Jaz pa sem se že videl kako bom po službi skočil na Šmarno in pristajal pred domačo hišo  shrug

tale se je sinoči okoli pol desetih, nekaj matral tam okoli:



Prijavljen

****
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11200


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #39 dne: 21. Junij 2009, 21:35:00 »

Tega sam vsekakor ne odobravam. Taki posamezniki nam lahko močno okrnijo zračni prostor. Šmarna gora je v coni letališča Brnik in tam je vsako letenje z jadralnim padalom prepovedano.
Neodgovorno početje Angry
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Pojdi na: