Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaElektronikaIntegrirana Vremenska postaja
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
Natisni
Avtor Tema: Integrirana Vremenska postaja  (Prebrano 185488 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #75 dne: 27. Avgust 2019, 11:06:48 »

Samo poklapano obveščam, da sva si do zdaj z Matic19 le razdelila elektroniko, drugega pa nič. Vsa roba čemi v kotu in nabira prah. Jebela cesta.

In če so zdaj še počitnice in je "kao" mrtvilo in imamo več časa - kako bo šele potem, v septembru?!

Nič dobrega, kaže.

Enkrat se bo treba brcnit v r*t.

Prijavljen

jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« Odgovori #76 dne: 27. Avgust 2019, 11:25:25 »

Ja treba se je mal v rit brcnit in začet sestavljat. Sej pol ko začnejo prve lučke svetit te potegne in hitro najdeš čas.
Jaz sem zamenjal vezje po udaru strele in so spet nastopile težave. Občasno se je postaja samodejno resetirala - krivimo temperaturni senzor v vodi ker pri meni na dvorišču dela vrhunsko z enakim setupom razen ta senzor ni v vodi.

Težava je da če se ob ponovnem zagonu nekaj zgodi na določenih pinih arduino misli da se nalaga nov program in v našem primeru delono prepiše obstoječ program tako da ta ne deluje več. Seveda se to reši da se priklopi gor pc in naloži nov program a kaj ko je postaja 200km stran. Tako da bom sedaj naložil program direktno na arduino brez bootloaderja, da ne bo vmes zaštekal če se bo še kaj resetiral. Pa sondo vodnega senzorja bom zalil z epoxyjem. Nekaj gruntamo še o regulatorjih napetosti za tmp senzorje . To bo verjetno v 3 verziji...

Ostalo vse štima. Dobu sem super škatlje za postaje, elektroniko sem zalil s silikonom, jst konektorji so super ko je treba montirat na terenu, sončno celico sem montiral posebej in pod naklonom, dodal sem novo funkcijo da javlja jakost signala...

Tolk mal za spodbudo  icon_mrgreen
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #77 dne: 27. Avgust 2019, 14:02:45 »

BME280.................

danes se spravil nekja skup sestavljati (komponente dobil)... potem pa ugotovim da  BME280 da so "različni"?
tale moj ima VCC-GND-SCL-SDA-CSB-SDO, potreboval pa bi VIN-3V3-GND-SCK-SDO-SDA-CS (povdarjene bi moral imeti priklopljene).

nekaj sem brskal po spletu.... ampak (nism ravno računalničarja)... našel sem nekaj temu primerno (recimo kaj kej pomeni). za VCC sem pa našel da je 9V

3V3-VIN
GND-GND
SDA-SDA-SDI
SCL-SCL-SCK
SDO-CSB
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #78 dne: 27. Avgust 2019, 15:16:41 »

BME280.................

danes se spravil nekja skup sestavljati (komponente dobil)... potem pa ugotovim da  BME280 da so "različni"?
tale moj ima VCC-GND-SCL-SDA-CSB-SDO, potreboval pa bi VIN-3V3-GND-SCK-SDO-SDA-CS (povdarjene bi moral imeti priklopljene).

nekaj sem brskal po spletu.... ampak (nism ravno računalničarja)... našel sem nekaj temu primerno (recimo kaj kej pomeni). za VCC sem pa našel da je 9V

3V3-VIN
GND-GND
SDA-SDA-SDI
SCL-SCL-SCK
SDO-CSB

LLuka, pošlji sliko, da vidimo, kakšen je!
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #79 dne: 29. November 2019, 23:13:22 »

Kako kej, ste kaj sestavili?


Jaka, november je bil dosti meglen oz oblačen, kako so delovale postaje? baterija itd?  icon_wink
« Zadnje urejanje: 29. November 2019, 23:16:35 od TgT » Prijavljen

jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« Odgovori #80 dne: 30. November 2019, 03:36:18 »

Sončna celica dobro deluje, v bistvu sem ugotovil da bi tudi manjša bi povsem zadostno delovala saj vsak dan napolni do 100%. Tudi ko dežuje na polno se vzdržuje baterija na istem nivoju ali celo malo polni. Smo pa imeli težave z baterijo samo oz napetostjo. Problem je ker modul za pošiljanje podatkov v kritičnih trenutkih porabi tudi do 2A in potem verjetno arduinotu zmanjka energije in se resetira. Sedaj nam je postaja celo obstala, gre pa kolega danes ali jutri posodobit software in zamenjat baterijo. Ne vemo še točno ali je kaj narobe z baterijo ali v sami porabi tistih nekaj mikrosekund Prej smo meli 2 Panasonic 2900mA sedaj pa bom zamenjal z 3 Litokala 3400mA. Saj ne da bi bilo prej premalo ampak so te baterije tolk cenejše odkar jih sam lotam, da ne vidim razloga zakaj nebi mel mal več rezerve. Ko sem testiral doma je po dobrem tednu uporabe na domači postaji (brez celice) baterija zgubila le 10%.

Kot smo ugotavljali je hec da moji 3.3V arduinoti nimajo po defaultu vklopljene fuse, ki bi ga ustavila kadar napetost pade pod določeno mejo, kar bomo sedaj tudi popravili.
Sicer smo oz. je kolega naredil 3 verzijo vezja, ki je odpravila težave s temperaturnimi senzorj, ki ne ogrožajo več delovanja postaje tudi če na katerem pride do kratkega stika. Pa senzorje sem tudi začel sam delat in jih vlil v epoxy. Mal več dela je, stroškov približno isto ali skoraj več ampak vsaj vem da je narjeno tako kot je treba... Tudi popravkov kode oz. izboljšav je kar nekaj... Delamo  icon_wink
Prijavljen
damjan
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1978-04-26
Sporočila: 275


Lokacija: Bašelj pri Preddvoru (560m)
d.lukanec@gmail.com
WWW
« Odgovori #81 dne: 30. November 2019, 20:40:54 »

Se da vidt kakšne slikce.?
Prijavljen

garni 3015 arcus
http://www.vp-baselj.eu/
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #82 dne: 30. November 2019, 21:12:08 »

LLuka, pošlji sliko, da vidimo, kakšen je!

uf...... zdele komaj vidm...... jutri bom.
Prijavljen
jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« Odgovori #83 dne: 30. November 2019, 21:43:10 »

@damjan nekaj slik je na https://github.com/jaka87/vetercek_WS

Še to sm pozabil povedati. Imamo že vse potrebno za postavitev še ene postaje na svetilniku v Izoli. Samo še počakamo da rešim manjše zrdavstvene težave in polv akcijo...
Sem bil nadvse pozitivno presenečen nad odzivom pomorske uprave, v parih dneh smo dobili vsa dovoljenja  praise praise beerchug
Prijavljen
regulus
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 263


Lokacija: Kamnik

« Odgovori #84 dne: 02. December 2019, 11:05:19 »

U fantje dober projekt. clap

Le tako naprej icon_wink
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #85 dne: 03. Februar 2020, 18:38:49 »

Kolikor vem, je Matic zadevo že naredil!

Jest pa tut. Ha!

No, ne vse, prišel sem do sestavljenega PCBja in tudi sw sem že prvič toliko daleč spravil, da se je gor naložil brez napak in da celo nekaj napiše. Dela sicer še ne, ampak to je samo še vprašanje časa! Smiley Pa seveda moram še vse senzorje povezat.

Pa ne gledat, kako je zlotan, prosim. Po 35 letih, odkar sem zadnjič lotal, je tole kar ok. Wink

AutonomV1 je pravzaprav malce spremenjena verzija jaka87 vetrcka verzije 1. On je naredil že verzijo 3, jaz pa še v1 nisem sestavil. Hm... Načeloma bo to testna verzija, da se sploh naučim(o) s tem delat - nikoli še nisem - in da vemo, katere vmesnike uporabljat (1wire, SPI, I2C). Pa strežnik postavit za vse te postaje... itd. Dela čez glavo.

Pred tem pa sem naredil še domače merilce temperature na osnovi Wemos D1 wifi zadeve - kar ima jaka87 kot vremensko postajo pod WIFI - to pa je res precej enostavno. Sploh, če meriš le temperaturo.

Zdaj pa naprej...

 buttrock


Prijavljen

jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« Odgovori #86 dne: 03. Februar 2020, 19:35:00 »

No super da ste začeli mal migat  icon_mrgreen

Za wifi sem jaz pravkar naročil novo vezje, ki ima možnost tudi solarnega napajanja. Ne vem če je to že na gitu bom pa tud enkrat dal gor. Tako da se bom v naslednih mesecih še malo v to vrgel, ko bo kaj časa. Nekaj hroščev smo tudi odpravili in sedaj postaji delujeta dobra dva meseca brez zapletov  buttrock

Sej ne da sm neki strašn programer ampak ko boste delal software dajte mal pogledat na gitu med moje commite, da ne boste delali istih napak. Ene par je takih bugov za lase pulit. Glavn je ta v bootloaderju arduino pro mini, težava je pa tudi ker nismo meli naštimanih fusov, in se je tudi zaciklal če je slučajno kaj padla napetost...

Prijavljen
gore
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-12-24
Sporočila: 203

Lokacija: Laniše (med Kamnikom in Krvavcem), 405 metrov na morjem

WWW
« Odgovori #87 dne: 04. Februar 2020, 06:20:02 »

Tukaj ste bolj mojstri in bo mogoče kdo vedel ... iščem temeperaturni senzor (IoT), ki bi pošiljal podatke v Wifi (da jih potem Raspberry primerno obdela). Po možnosti zunanji, s solarnim napajanjem.
Nekaj sem gledal za rešitve z ESP8266 in DHT11, pa se nekako še nisem čisto zagrel. Mogoče obstaja kaj drugega, pa nisem našel.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #88 dne: 04. Februar 2020, 10:25:54 »

@gore - pa ravno tudi o tem gre cela tema... jaka87 ima za wifi to lepo narejeno - kar poglej na https://github.com/jaka87/vetercek_WS. No, solarno napajanje bo pa še dodal. Smiley

Wemos D1, DS18B20 in 4k7 upor je vse, kar rabiš. Mene je prišlo točno 4,07€ na komad. Čeprav zdaj, ko je kitajska skoraj že ven padla, bo tole malo težje...

@jaka87 - bug v bootloaderju - pojma nimam, o čem govoriš. Prav tako ne o tem, da niste imeli "naštimanih fusov" (kaj hudirja je to?)... Smiley Skoraj vse je popolnoma novo zame, sicer se hitro učim, a vseeno kaže, da bom moral čez velik del težav tudi sam... Smiley

Naprimer na gitu imaš napisano, da uporabljaš eno knjižnico za SIM800, v resnici pa uporabljaš eno drugo, no, pravzaprav malo mešano. S tem sem se kar dolgo ukvarjal. Smiley
Prijavljen

gore
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-12-24
Sporočila: 203

Lokacija: Laniše (med Kamnikom in Krvavcem), 405 metrov na morjem

WWW
« Odgovori #89 dne: 04. Februar 2020, 10:46:21 »

Saj malo se mi je zdelo  icon_wink ampak se bolj malo spoznam na tole elektroniko. Če sem sedaj prav videl, je Wemos D1 pravzaprav ESP8266?
Bom še malo preučil.
Prijavljen
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
Natisni
Pojdi na: