Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaElektronikaIntegrirana Vremenska postaja
Strani: 1 ... 4 5 [6]
Natisni
Avtor Tema: Integrirana Vremenska postaja  (Prebrano 52949 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2135

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #75 dne: 27. Avgust 2019, 10:06:48 »

Samo poklapano obveščam, da sva si do zdaj z Matic19 le razdelila elektroniko, drugega pa nič. Vsa roba čemi v kotu in nabira prah. Jebela cesta.

In če so zdaj še počitnice in je "kao" mrtvilo in imamo več časa - kako bo šele potem, v septembru?!

Nič dobrega, kaže.

Enkrat se bo treba brcnit v r*t.

Prijavljen

jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 18

Email
« Odgovori #76 dne: 27. Avgust 2019, 10:25:25 »

Ja treba se je mal v rit brcnit in začet sestavljat. Sej pol ko začnejo prve lučke svetit te potegne in hitro najdeš čas.
Jaz sem zamenjal vezje po udaru strele in so spet nastopile težave. Občasno se je postaja samodejno resetirala - krivimo temperaturni senzor v vodi ker pri meni na dvorišču dela vrhunsko z enakim setupom razen ta senzor ni v vodi.

Težava je da če se ob ponovnem zagonu nekaj zgodi na določenih pinih arduino misli da se nalaga nov program in v našem primeru delono prepiše obstoječ program tako da ta ne deluje več. Seveda se to reši da se priklopi gor pc in naloži nov program a kaj ko je postaja 200km stran. Tako da bom sedaj naložil program direktno na arduino brez bootloaderja, da ne bo vmes zaštekal če se bo še kaj resetiral. Pa sondo vodnega senzorja bom zalil z epoxyjem. Nekaj gruntamo še o regulatorjih napetosti za tmp senzorje . To bo verjetno v 3 verziji...

Ostalo vse štima. Dobu sem super škatlje za postaje, elektroniko sem zalil s silikonom, jst konektorji so super ko je treba montirat na terenu, sončno celico sem montiral posebej in pod naklonom, dodal sem novo funkcijo da javlja jakost signala...

Tolk mal za spodbudo  icon_mrgreen
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4480

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #77 dne: 27. Avgust 2019, 13:02:45 »

BME280.................

danes se spravil nekja skup sestavljati (komponente dobil)... potem pa ugotovim da  BME280 da so "različni"?
tale moj ima VCC-GND-SCL-SDA-CSB-SDO, potreboval pa bi VIN-3V3-GND-SCK-SDO-SDA-CS (povdarjene bi moral imeti priklopljene).

nekaj sem brskal po spletu.... ampak (nism ravno računalničarja)... našel sem nekaj temu primerno (recimo kaj kej pomeni). za VCC sem pa našel da je 9V

3V3-VIN
GND-GND
SDA-SDA-SDI
SCL-SCL-SCK
SDO-CSB
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2135

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #78 dne: 27. Avgust 2019, 14:16:41 »

BME280.................

danes se spravil nekja skup sestavljati (komponente dobil)... potem pa ugotovim da  BME280 da so "različni"?
tale moj ima VCC-GND-SCL-SDA-CSB-SDO, potreboval pa bi VIN-3V3-GND-SCK-SDO-SDA-CS (povdarjene bi moral imeti priklopljene).

nekaj sem brskal po spletu.... ampak (nism ravno računalničarja)... našel sem nekaj temu primerno (recimo kaj kej pomeni). za VCC sem pa našel da je 9V

3V3-VIN
GND-GND
SDA-SDA-SDI
SCL-SCL-SCK
SDO-CSB

LLuka, pošlji sliko, da vidimo, kakšen je!
Prijavljen

Strani: 1 ... 4 5 [6]
Natisni
Pojdi na: