Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaElektronikaIntegrirana Vremenska postaja
Strani: 1 ... 6 7 [8]
Natisni
Avtor Tema: Integrirana Vremenska postaja  (Prebrano 61934 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2149

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #105 dne: 20. April 2020, 10:59:18 »

Zadnje dni sem testiral IVP koliko časa zdrži samo na bateriji in moram reč, da sem kar navdušen. Pa se nisem šel še vsega, kar bi se lahko - kakor se je šel jaka87 - od-lotanje ledic itd. Morda je dobro, da še kaj ostane za naprej. Smiley

Skratka, zadeva je zdržala brez polnjenja z eno baterijo, reci in piši 10 dni 1 h in 31 min!

Pri naslednjih specifikacijah: ena baterija MR18650, 3.6 V, 2950 mAh, hw Autonom v1, senzorji BME280, TX12, BH1750, SIM800L, pošiljanje na 11 minut.

Polnost baterije v procentih meri čip SIM800L, zato najbrž ni to ne vem kako natančno, naprimer: 0% se je držalo več kot dvanajst ur - nekakšna rezerva torej. Smiley

Najbrž sem baterijo s takim spraznjenjem precej uničil, a tak test je pomembna zadeva!

Tako ali tako pa mislim na IVP dati po dve bateriji 3400mAh, kar bo še povečalo uporabnost. 7800mAh bi po istem merjenju lahko zadostovalo za 26+ dni. To pa že nekaj je, kajne?

Testi so dosedaj pokazali na par napak, programska oprema je doživela nekaj sprememb, več ali manj pa je vse pripravljeno za naslednji korak - gremo v svet, v realne pogoje. Za to sicer potrebujemo še kar nekaj dela, predvsem bo treba najt primerno ohišje, vse to namontirat in še nabavit nekaj materiala in senzorjev. Ampak to je približno to, tri postaje bodo nekako bolj ali manj sestavljene, mogoče celo štiri. Bo še za videti glede senzorjev.

Ima kdo kako dobro idejo, kam naj bi te prve postaje postavili?

Vsekakor pa gredo vse zahvale jaka87 - da se je lotil, da je toliko dokumentiral, da se je res dalo narest, ne pa samo napisal "to je ful simpl, to vsak zna" in da nas je navdušil. jaka87 - še enkrat hvala!  praise

Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2149

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #106 dne: 26. Maj 2020, 15:08:59 »

Zadeve se odvijajo naprej, sicer počasi, a nekako gre.

Baterije od zadnjič nisem uničil, so kar vzdržljive. Za verzijo 5 vezja pa bomo sigurno morali razmišljati o kaki zaščiti in izklopu pred spraznjenjem.

Na nove materiale s Kitajske čakam že več kot dva meseca. Presneto. Nekaj sem sicer dobil - baterije in BME280, ampak naročen je še en kup opreme...

Eno sestavljeno postajo sem izgubil - ne moreš verjet, ampak nikjer je več ni. Živemu človeku se vse zgodi... Smiley

Eno postajo sem odnesel na Veliko planino ob Domžalski dom. Doma je delala vsaj štirinajst dni brez najmanjšega problema. Na Planini, stran od mene, je crknila po 16 urah. Dvakrat sem jo gor vmes šfraufal pa ni bilo nič od nje. Zadnjič sem se razkuril in sem jo odnesel nazaj domov. Zdaj je zabrisana v kot in čaka, da se mi poleže jeza.

Natanko tako, kot je napovedal jaka87! Vse po načrtih, torej! Smiley
Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1109

« Odgovori #107 dne: 28. Maj 2020, 17:32:03 »

Zadeve se odvijajo naprej, sicer počasi, a nekako gre.

Baterije od zadnjič nisem uničil, so kar vzdržljive. Za verzijo 5 vezja pa bomo sigurno morali razmišljati o kaki zaščiti in izklopu pred spraznjenjem.

Na nove materiale s Kitajske čakam že več kot dva meseca. Presneto. Nekaj sem sicer dobil - baterije in BME280, ampak naročen je še en kup opreme...

Eno sestavljeno postajo sem izgubil - ne moreš verjet, ampak nikjer je več ni. Živemu človeku se vse zgodi... Smiley

Eno postajo sem odnesel na Veliko planino ob Domžalski dom. Doma je delala vsaj štirinajst dni brez najmanjšega problema. Na Planini, stran od mene, je crknila po 16 urah. Dvakrat sem jo gor vmes šfraufal pa ni bilo nič od nje. Zadnjič sem se razkuril in sem jo odnesel nazaj domov. Zdaj je zabrisana v kot in čaka, da se mi poleže jeza.

Natanko tako, kot je napovedal jaka87! Vse po načrtih, torej! Smiley

Vidim, da je pestro okrog integrirane vremenske postaje. No glavno je,da imaš voljo, ter da vstrajaš  icon_wink
Prijavljen

Strani: 1 ... 6 7 [8]
Natisni
Pojdi na: