Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Davis WeatherLink
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
Natisni
Avtor Tema: Davis WeatherLink  (Prebrano 165686 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Tomaž1973
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-05-04
Sporočila: 110


Lokacija: Šutna 1 4209 Žabnica višina 360m

WWW Email
« Odgovori #75 dne: 05. Februar 2017, 17:05:40 »

Sem poslal pristopno izjavo na sedež društva Zevs. Bom počakal na potrdilo o članstvu in na podatke. Ko dobim potrdilo in podatke pa bom nadaljeval z vključitvijo postaje.
Prijavljen

LP. Tomaž Demšar
Davis vantage pro 2 aktiv
http://sutna.zevs.si
http://demsar-tomaz.blogspot.si/
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6520


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #76 dne: 05. Februar 2017, 17:08:02 »

Čestitke Tomaž ob včlanitvi. Če boš potreboval kakršnokoli pomoč smo ti na voljo.
Prijavljen

Tomaž1973
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-05-04
Sporočila: 110


Lokacija: Šutna 1 4209 Žabnica višina 360m

WWW Email
« Odgovori #77 dne: 05. Februar 2017, 17:11:39 »

Hvala. Vem da ste sami fest fantje in vem da mi boste znali svetovati in pomagati.
Lp. Tomaž
Prijavljen

LP. Tomaž Demšar
Davis vantage pro 2 aktiv
http://sutna.zevs.si
http://demsar-tomaz.blogspot.si/
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1429


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #78 dne: 05. Februar 2017, 17:29:08 »

Pozdravljen,

Sam imam sicer IP dataloger vendar je postopek podoben.
- Najprej preveri ali si preko menija File -> New station kreiral mapo kjer se bodo shranjevali podatki iz tvoje postaje.
- V kolikor si to naredil preveri v meniju File -> Open station, če imaš izbrano pravilno pot do prej kreirane postaje. Kajti weatherlink lahko zbira in prikazuje podatke iz več VP.
- Preveri tudi v meniju Setup - > Communications port ali imaš izbran USB in tukaj lahko tudi izvedeš test ali ti je program zaznal postajo.
V kolikor ti še vedno ne zazna postaje in imaš vse prej našteto OK lahko še resetiraš konzolo tako, da odklopiš napajanje in baterije, ter ponovno vstaviš baterije in priklopiš napajanje.

Mislim, da bi ti po teh nastavitvah moralo delovati, če ne sporoči in ti bo kdo odgovoril, ki ima USB dataloger.


LP Tomaž (soimenjak)


« Zadnje urejanje: 05. Februar 2017, 17:32:09 od tomazsta » Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #79 dne: 17. Marec 2018, 13:04:14 »

Fantje, jaz sem obupal nad vsem  banghead
Ne vem več kaj naredit, da bi se mi prikazala stran v celoti....Podatki so, grafov ni  banghead
Na Strežnik sem poslal že vse mogoče variante, pa nič.....
Šel lepo po navodilih od začetka do konca, pa vedno isto sranje icon_kava
Edino kar mi je uspelo, pa še to s tujo pomočjo, je pošiljanje podatkov na WU in Awkas
Še kakšen dan, pa bom vse skup prodal, pa zaprl vremensko stran banghead banghead smash icon_banned
« Zadnje urejanje: 17. Marec 2018, 13:06:04 od max » Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #80 dne: 17. Marec 2018, 13:52:14 »

Ali si v weatherlinku obkljukal katere grafe želiš da ti generira? Ne sledim točno, vem pa, da si imel željo uporabljati cumulus, zdaj pa pišeš o uporabi weatherlinka, malo več informacij ne bi škodilo Smiley Pri prvem ti težje pomagam, ker ga ne poznam, pri weatherliku pa lažje. Vidim, da so na tvoji strani samo podatki o padavinah, ostalega ni. Malo bolj boš moral opisati kaj si že poskusil, točno kakšen bo tvoj setup, boš pobiral podatke preko weatherlinka ali cumulusa (morda obojega?). Iz opisa tvojih težav z grafi sumim, da moraš nastaviti generacijo grafov v meniju Setup -> internet settings in pod izbranim profilom klikniti "configure" ter pri "images to upload" pokljukati vse grafe, ki jih želiš videti. V prilogi je slika kako izgleda konfiguracija Morda je to to?
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #81 dne: 17. Marec 2018, 15:51:42 »

Matic, vse imam obkljukano pravilno, moja stran trenutno laufa še na wswin skripti samo zaradi padavin, če bo slučajno sneg(ogrevan dežemer)
Ostalo pa je vidno na flashu WU, skratka cela postaja.

Problem je, ker so vsi podatki, vključno z grafi na strežniku kamor pošiljam, stran Curent vantage.htm pa mi prikaže brez grafov in instrumentov
ena fotka nastavitev in current vantage.htm
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #82 dne: 17. Marec 2018, 16:11:30 »

Hmm... Če grem jaz na tvojo stran http://grize.zevs.si/vreme/Current_Vantage.htm mi pokaže vse grafe (razen THW)... Tole, kar imaš na tvojih slikah bi se lahko zgodilo, če odpiraš Current_Vantage.htm direktno v mapi na tvojem PC-ju, ker takrat pot do slik grafov ni prava. Ko se enkrat naloži na strežnik, so poti prave, ker so slike načeloma v istem direktoriju kot Current_Vantage.htm datoteka. Si slučajno probaval odpreti stran lokalno?

Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #83 dne: 17. Marec 2018, 17:01:09 »

Si slučajno probaval odpreti stran lokalno?

 Shocked Shocked

seveda  icon_question ..........huh, zdaj si mi pa dal za delat.......pa bom potem še kaj vprašal  Wink
Kako pa Davis logo not spravit?
Hvala zaenkrat  icon_wink
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #84 dne: 17. Marec 2018, 17:16:23 »

Jaz sem logo kar na roke skopiral v isto mapo na strežniku, kot so vse ostale datoteke. Mislim, da se logo nahaja nekje v mapah s predlogami (ne vem točno, pišem s na telefona). Pogledam zvečer, če boš še rabil.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #85 dne: 17. Marec 2018, 17:20:33 »

Vem kje je, bom uredil....sam nekako mi ne sede ta template........bom videl, mogoče bom pa kateremu dal naredit stran..... icon_rolleyes
Sam vprašam, kaj pa je to storm rain(drugačna količina - milimetri) icon_question
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #86 dne: 17. Marec 2018, 17:53:47 »

Storm rain je količina padavin v zadnjem poslabšanju.

Kar se tiče pa templatov, tu se strinjam da so že pred 10. leti bile zastarele. Ampak, Davis v izboljšave strani ne vlaga nič.

P.S. z bratom imava že skoraj pripravljene nove predloge za spletno stran, ki bo šla v korak s časom, z grafi, ki se dajo zumirati, ter imajo drsnik za pregled podatkov. Če bo koga zanimalo, se lahko zmenimo,  ko bodo pripravljene. Računam, da v roku kakega meseca.
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #87 dne: 17. Marec 2018, 18:00:37 »

Nevem zakaj se mučiš z WeatherLink-om, če pa postaja prav lepo deluje s Cumulus-om.  smash
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #88 dne: 17. Marec 2018, 19:21:48 »

Nevem zakaj se mučiš z WeatherLink-om, če pa postaja prav lepo deluje s Cumulus-om.  smash

povej mi, kako spravit podatke iz wswin v cumulus? Govorim o zgodovini..od 2007. Tega odgovora ne najdem nikjer..
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #89 dne: 17. Marec 2018, 20:57:27 »

Nevem zakaj se mučiš z WeatherLink-om, če pa postaja prav lepo deluje s Cumulus-om.  smash

Zato ker se mi je v treh dneh 2x samodejno ugasnil  banghead

Sem pa zdajle naredil en test.....prvotno custom.txt sem v notepad++ konvertiral v custom.htx, dodal mapo v weatherlink in dela Grin bouncy buttrock
Samo spremenljivke zamenjam z davisovimi, pa bo  icon_razz
Zet mi je pa obljubil da mi bo pripravil custom grafe  Grin

To stran pa hočem obdržati zaradi enostavnosti.....takoj na začetku je tisto kar ljudi zanima, torej osnovni podatki, malo nižje je podrobneje, spodaj pa zgodovina za brskat.....to mi je povedalo že ogromno obiskovalcev, ker jim je ostalo vse zakomplicirano, pa še en cel kup reklam je drugod.
« Zadnje urejanje: 17. Marec 2018, 21:01:10 od max » Prijavljen

Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
Natisni
Pojdi na: