Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereMICROSOFT LIFECAM HD-5000 - SPLETNA KAMERA ZA PANORAMO
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: MICROSOFT LIFECAM HD-5000 - SPLETNA KAMERA ZA PANORAMO  (Prebrano 34496 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25



« Odgovori #15 dne: 27. Junij 2011, 15:54:21 »

Živjo,

Ehhhhhh mater mi tale Logitechova C910-ka gre tak na živce, zato sem se mal zajebal pri pisavi...heheh
Hvala wisky, ja Microsoft je...ne logitech...mater sem mal pomešal te kamere...sebastig nebo nič jezen, bo hvaležen za opozorila na napake da jih lahko odpravi!

lahko še izdam samo eno majhno skrivnost, da pripravljam oz. iščem načrte ter material(tega že imam) za izvedbo rotirajoče platfome kamor bi kamero namestil potem pa z krmilnim mehanizmom lahko vrtel za 360 st.
Sliši se zanimivo, glede na to da imam rad elektroniko pa bo tudi zelo zabavno to nardit! No v prihodnosti...

Torej res je gradiščan, pridružujem se tvojemu mnenju o porabljenih astronomskih zneskih za webcame(vsaj za amatersko rabo), saj se da tudi res z minimalnimi stroški nardit čuda hehe...Edino kar me moti je napajanje preko kabla...ojojojojojoj porabljeni metri in metri napeljave za usb kabel...wireless je bil prihodnost in eleganca in bo tudi ostal! No eni pač z mal manj finančnimi injekcijami nardimo preproste in zanimive stvari..

Lep pozdrav in HVALA!!
S
Prijavljen

Only the sky is the limit!
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #16 dne: 27. Junij 2011, 19:54:41 »


lahko še izdam samo eno majhno skrivnost, da pripravljam oz. iščem načrte ter material(tega že imam) za izvedbo rotirajoče platfome kamor bi kamero namestil potem pa z krmilnim mehanizmom lahko vrtel za 360 st.


Se priporočam  praise

Sicer pa sej jaz rešil USB s takim kablom, moj je sicer 5 metrski in dodal sem še 5 metrov navadnega in je dovolj da je kamera na strehi.:

http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_USB-2-0-Act-Extension-cab-AM-AF-15m-Eq

Bom pa v kratkem naročiL točno tega in bom poročal o rezultatih.
« Zadnje urejanje: 27. Junij 2011, 20:01:12 od gradiščan » Prijavljen
sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25



« Odgovori #17 dne: 27. Junij 2011, 21:32:04 »

Vsekakor bom predstavil ko bo enkrat tako daleč Wink

Auuuuu tale kabel se mi pa zdi izjemno drag glede na to da gre samo za extender oz. ojačevalec signala...

Hmmmm lej men se tale zadeva zdi izjemno zanimiva:
http://www.conrad.at/ce/de/product/990546/LOGILINK-USB-VERLAeNGERUNG-UeBER-NETZW60M/SHOP_AREA_37574&promotionareaSearchDetail=005

Imaš dva usb vtikača(računalnik=>utp, utp=>usb naprava, med njiju pa do 60 m lan kabla....za isti denar...

Kaj misliš?
Mene mika ampak zaenkrat ne potrebujem....

LPS
Prijavljen

Only the sky is the limit!
Domček
Gost
« Odgovori #18 dne: 27. Junij 2011, 22:15:33 »

Hmmmm lej men se tale zadeva zdi izjemno zanimiva:
http://www.conrad.at/ce/de/product/990546/LOGILINK-USB-VERLAeNGERUNG-UeBER-NETZW60M/SHOP_AREA_37574&promotionareaSearchDetail=005

Imaš dva usb vtikača(računalnik=>utp, utp=>usb naprava, med njiju pa do 60 m lan kabla....za isti denar...

Kaj misliš?
Mene mika ampak zaenkrat ne potrebujem....

LPS

Ampak ta ne podpira USB 2.0 prek katerega deluje večina kamer. icon_rolleyes Sicer imam jaz zadevo točno tako rešeno in na srečo pri Logitechovi kameri deluje tudi USB 1.1 brez težav, toda pri tejle Microsofrovi pa prek tega adapterja noče pošiljat slike, oz. jo pošilja le v najmanjši možni resoluciji, kar je popolnoma neuporabno.

USB 2.0 extendar je pa zelooo drag ... http://www.conrad.at/ce/de/product/975531/USB-20-VERLAeNGERUNG-UeBER-PATCHKA-100M/?ref=reco
Prijavljen
amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #19 dne: 12. Julij 2011, 10:59:17 »

Da ne bom brcnil v temo: ali sem uspel iz vajinih postov zaznati, da želita kamero spraviti malo bolj stran od mašine?

Isti problem je bil pri meni in stvari sem se lotil nekoliko drugače. Zakaj ne uporabiti LAN-a za podaljšanje. In rešitev: http://www.belkin.com/networkusbhub/, cena 80 EUR. Oglaševanje na internetu: It support most common Webcams. Pregledam odzive uporabnikov in nihče ni imel nikakršnih pripomb čez izdelek ali pripadajoči software. Kupim in potem... razočaranje po testih. Podpira vse stare noname USB kamere, kar jih premorem doma, z resolucijo 640*480. Vtaknem not katerokoli Logitechevo HD kamero - no way.

Da se torej ne bo kdo nasral: zadeva deluje odlično (kot print server, kot NAS, za vse vrste usb ključkov, Webcame). Le z Logitechom ima probleme - jih ne zazna.
Prijavljen

vaillant
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1964-06-24
Sporočila: 200


Lokacija: Velika Loka pri Grosupljem (424 m.n.v.)

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 21. Julij 2011, 07:29:12 »

Hojla!
no, jaz se trenutno soočam s tem izzivom - podaljšati kabel do USB kamere (http://icon7.com/SI/ProductDetail_CyrisT620.html). Do sedaj sem jo imel pod balkonom (v ohišju starega reflektorja), na 10 m USB podaljškov in zadeva je še špilala. Samo že tu ni bilo optimalnega pogleda, zaradi dreves, ki zastirajo pogled proti zahodu - kamor je obrnjena. Zdaj pa delamo cokl in sem jo umaknil v hišo (dober meter bolj nazaj) in je slika temu primerno slabša. Rad bi jo postavil ob ograjo, kjer se mi odpre pogled na celotno dolino s Krimom v ozadju. To je pa že razdalja cca 20 - 25 m od PC-ja. Že par dni iščem rešitev, kako zadevo podaljšati in našel sem rešitev preko USB - UTP - USB. Ampak 100€ za adapter, pa  medtem, ko je bila kamera cca 30€ banghead

Ve kdo še za kakšno drugo rešitev?

 wavey
Prijavljen

VP aktivna od 20.2.2009
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #21 dne: 21. Julij 2011, 09:09:43 »

http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_USB-2-0-Act-Extension-cab-AM-AF-15m-Eq Kupiš dva in imaš 30 metrov.

Meni na 5 metrov tega + 5 metrov navadnega USB šiba čist OK. Če boš iskal kakšen drug kabel, pazi da podpira 2.0, ker drugače ne bo delalo.
« Zadnje urejanje: 21. Julij 2011, 09:13:41 od gradiščan » Prijavljen
vaillant
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1964-06-24
Sporočila: 200


Lokacija: Velika Loka pri Grosupljem (424 m.n.v.)

WWW Email
« Odgovori #22 dne: 21. Julij 2011, 09:45:45 »

Ja, za 2.0 vem, da mora biti, ker je HD kamera. A 2x15 m bo delovalo, ker tu je verjetno tudi neka omejitev - verjetno jih ne moreš kar dodajat. Pa še ena stvar je - konektorji so zelo debeli, če hočeš zadevo spravit v neko cev, da je na varnem. UTP kabel je pa tanek  icon_question
Prijavljen

VP aktivna od 20.2.2009
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #23 dne: 21. Julij 2011, 09:51:51 »

Ja, za 2.0 vem, da mora biti, ker je HD kamera. A 2x15 m bo delovalo, ker tu je verjetno tudi neka omejitev - verjetno jih ne moreš kar dodajat. Pa še ena stvar je - konektorji so zelo debeli, če hočeš zadevo spravit v neko cev, da je na varnem. UTP kabel je pa tanek  icon_question

Po mojem bi moglo delat... Ne vem, malo se posvetuj...
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: