Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereVremenska Web kamera...kako dostopati do nje ?
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska Web kamera...kako dostopati do nje ?  (Prebrano 37809 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 15. Februar 2009, 12:30:44 »

Samo prenesem mnenje pametnejših od mene: Ko sem se tudi sam v preteklosti jahal s podobnim problemom, sem dobil celo od proizvajalca kamere odgovor, da vse kamere pač ne omogočajo live streama.Žal. shrug
Kako je s tvojo, boš moral očitno pa sam pogruntat z igranjem z njo.

Mogoče imaš prav, no ja za ta denar je več kot dobra  shrug Tud ostale kamere po Sloveniji nimajo live preview
Zase za dostop do žive slike še vedno lahko za dostop do svojega računalnika grem z VNC ali podobnim programom in pogledam zadevo kar na priloženem softweru
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #16 dne: 15. Februar 2009, 12:37:23 »

Mogoče imaš prav, no ja za ta denar je več kot dobra  shrug Tud ostale kamere po Sloveniji nimajo live preview
Zase za dostop do žive slike še vedno lahko za dostop do svojega računalnika grem z VNC ali podobnim programom in pogledam zadevo kar na priloženem softweru

Moja Panasonic sicer omogoča live stream,ampak je brez veze s tem mučit.Če je live stream je običajno pogojen z maksimalnim številom naenkratnih uporabnikov,ki lahko gledajo sliko.Če jih navali preveč istočasno, se zadeva pač sesuva.Bolje naštelat na kratki cajt upload, saj je isto,kot v živo in imaš mir pred navalom oboževalcev tvoje kamere. icon_biggrin
No ja, ampak jaz se na to ne spoznam kaj dosti in mi je že žal,da sem se sploh oglasil. icon_redface
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #17 dne: 15. Februar 2009, 12:45:50 »

Če prav razumem imaš dva problema:
1) Do Web kamere (priklopljene na računalnik) lahko dostopaš samo preko računalnika, na katerega je povezana ta kamera. Torej računalnik, ki je v interni mreži priključen na router ima svoj IP naslov; običajno je to 192.168.1.2 (če je IP routerja 192.168.1.1). Če imaš na računalniku instaliran IIS (Internei information service), ki je del dodatka XP-jev lahko na računalniku poganjaš lastni WEB server.
Trenutno najbolj enostavno se mi zdi, da od zunaj dostopaš do svojega računalnika s programom Team Viewer (http://www.teamviewer.com/index.aspx), program je brezplačen in se ga naloži na domači rač. in tisti iz katerega dostopaš (npr. službeni). V obeh zaženeš ta program in se povežeš. Pri tem tudi ni potrebno nastavljat posebno routerja.
2) Za gledanje live streama iz web kamere pa je meni najbolj poznan program Yawcam (ne podpira IP kamer)(http://www.yawcam.com/). Program naložiš na rač. in  opraviš nastavitve; po defaultu so vrata za live stream 8081, jih forwardiraš na routerju z IP jem računalnika (npr.: 192.168.1.2:8081 ) na katerem je ta Web kamera, verjetno te bo še vprašalo za odprtje požarnega zidu na windowsih.

Upam , da sem kaj pomagal,

Lp , March
Prijavljen

Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #18 dne: 15. Februar 2009, 13:05:42 »

Citiraj iz: Pihe l=topic=1973.msg83320#msg83320 date=1234697843

No ja, ampak jaz se na to ne spoznam kaj dosti in mi je že žal,da sem se sploh oglasil. icon_redface
Upam, da ne zaradi mene, saj sem ti še kako hvaležen za informacijo.?
Če kamerca ne podpira potem pač ne, kot si rekel je morda tako še bolje in varneje za moj računalnik  icon_wink
Samo saj veš kako je, pride nova igrača k hiši pa bi se vsi igral prvi teden potem gre pa tako v pozabo.
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #19 dne: 15. Februar 2009, 13:09:22 »

Če prav razumem imaš dva problema:
1) Do Web kamere (priklopljene na računalnik) lahko dostopaš samo preko računalnika, na katerega je povezana ta kamera. Torej računalnik, ki je v interni mreži priključen na router ima svoj IP naslov; običajno je to 192.168.1.2 (če je IP routerja 192.168.1.1). Če imaš na računalniku instaliran IIS (Internei information service), ki je del dodatka XP-jev lahko na računalniku poganjaš lastni WEB server.
Trenutno najbolj enostavno se mi zdi, da od zunaj dostopaš do svojega računalnika s programom Team Viewer (http://www.teamviewer.com/index.aspx), program je brezplačen in se ga naloži na domači rač. in tisti iz katerega dostopaš (npr. službeni). V obeh zaženeš ta program in se povežeš. Pri tem tudi ni potrebno nastavljat posebno routerja.
2) Za gledanje live streama iz web kamere pa je meni najbolj poznan program Yawcam (ne podpira IP kamer)(http://www.yawcam.com/). Program naložiš na rač. in  opraviš nastavitve; po defaultu so vrata za live stream 8081, jih forwardiraš na routerju z IP jem računalnika (npr.: 192.168.1.2:8081 ) na katerem je ta Web kamera, verjetno te bo še vprašalo za odprtje požarnega zidu na windowsih.

Upam , da sem kaj pomagal,

Lp , March


Sprobavam različne free in demo programe in gledam na katerem je naj slika in kateri mi ja najprijaznejši. Z enim a sem pozabil katerim mi je pred par dnevi uspelo dostopat do kamere iz kateregakoli domačegaračunalnika.  Žal sem nekaj demo programov sproti brisal in po parih dneh pozabil s katerim je pa to delalo. Sem mislil, da če gre s tem bo šlo z vsakim  banghead
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 15. Februar 2009, 21:24:32 »

Če prav razumem imaš dva problema:
1) Do Web kamere (priklopljene na računalnik) lahko dostopaš samo preko računalnika, na katerega je povezana ta kamera. Torej računalnik, ki je v interni mreži priključen na router ima svoj IP naslov; običajno je to 192.168.1.2 (če je IP routerja 192.168.1.1). Če imaš na računalniku instaliran IIS (Internei information service), ki je del dodatka XP-jev lahko na računalniku poganjaš lastni WEB server.
Trenutno najbolj enostavno se mi zdi, da od zunaj dostopaš do svojega računalnika s programom Team Viewer (http://www.teamviewer.com/index.aspx), program je brezplačen in se ga naloži na domači rač. in tisti iz katerega dostopaš (npr. službeni). V obeh zaženeš ta program in se povežeš. Pri tem tudi ni potrebno nastavljat posebno routerja.
2) Za gledanje live streama iz web kamere pa je meni najbolj poznan program Yawcam (ne podpira IP kamer)(http://www.yawcam.com/). Program naložiš na rač. in  opraviš nastavitve; po defaultu so vrata za live stream 8081, jih forwardiraš na routerju z IP jem računalnika (npr.: 192.168.1.2:8081 ) na katerem je ta Web kamera, verjetno te bo še vprašalo za odprtje požarnega zidu na windowsih.

Upam , da sem kaj pomagal,

Lp , March



Tvoj nasvet mi je najbolj pomagal. Kamera se lahko gleda tudi od zunaj. Moj problem je bil Asusov router  banghead  banghead
Sinu pojambram, da me nastavitve požarnega zidu na routerju zajebavajo pa flegma reče: Ja pol ga pa za probo izklopi. Naredim tako in glej zlomka stvar dela  icon_haha jaz sem pa že par dni toplo vodo izumljal  Huh?
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #21 dne: 11. Julij 2011, 20:17:07 »

Ravno sem namestil Yawcam. Imam težavo s povezovanjem na ZEVS strežnik.

Za FTP server imam vpisan 91.185.211.32 (port 21) ter svoje uporabniško ime in geslo. A glej ga zlomka, program mi ves čas javlja napako in se ne poveže s strežnikom.  icon_question

Ims kdo kakšno idejo kaj ga biksam?  icon_confused
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #22 dne: 11. Julij 2011, 20:32:39 »

Kaj tale 91...itd je tvoje uporabniško ime?? težko verjamem...

FTP server je zevs.si - potem daš notri uporabniško ime in potem geslo... bo delovalo, boš videl..
Prijavljen
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #23 dne: 14. Julij 2011, 17:34:05 »

Kaj tale 91...itd je tvoje uporabniško ime?? težko verjamem...

FTP server je zevs.si - potem daš notri uporabniško ime in potem geslo... bo delovalo, boš videl..

Evo. Sedaj mi dela.  icon_biggrin Sem ponovno namestil Yawcam in sedaj mi lepo nalaga slike na strežnik. Upam, da bo slika kmalu tudi na spletu.   icon_wink
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: