Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaWEB kamereVremenska Web kamera...kako dostopati do nje ?
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: Vremenska Web kamera...kako dostopati do nje ?  (Prebrano 23508 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46

WWW Email
« dne: 13. Februar 2009, 08:45:57 »

Pozdravljeni
Postavil sem zunaj webcam  kamero. V webcamXP se mi slika lepo nalaga na server. Tudi livewiev mi dobro dela a le na mojem računalniku. Od zunaj pa mi nikakor ne uspe videti kamero ali vsaj, da bi se slika nekam prenašala in bi jo potem lahko gledal v živo. Trudim se z večimi različnimi programi pa mi nikakor ne uspe dostopati do nje. Kamera je Labtec USB webcam 1,3 Mpixla, imam še router Asus 500gPremium, ponudnik dostopa do interneta je T-2.
Ali kdo ve kje je tu problem? Na routerju sem odpiral vse možne porte pa nič ne pomaga, očitnoo nekaj delam narobe.  icon_cry
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5745

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #1 dne: 13. Februar 2009, 14:14:40 »

Ja, kam pa si določil, da se slika prenaša?  icon_question Saj imaš tam možnosti vpisa, kam naj se uplouda slika.. Vsekakor imaš nekaj v nastavitvah napačno vpisano..
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #2 dne: 13. Februar 2009, 15:25:40 »

Ja, kam pa si določil, da se slika prenaša?  icon_question Saj imaš tam možnosti vpisa, kam naj se uplouda slika.. Vsekakor imaš nekaj v nastavitvah napačno vpisano..
Slika se mi z webcamXP krasno prenaša na neko spletno stran, vendar to so posnetki na toliko in toliko časa, sek min ali ur kakor pač nastaviš. Jaz pa bi rad recimo iz službenega računalnika dostopal do stežnika kamere in pogleral sliko v živo gibajočo,če se kaj premika pred kamero. Tista tvoja srednja slika na tvoji spletni strani je verjetno aploudana z Fwinkom, to men dela jaz bi rad sliko v živo.
To da imam nekaj narobe nastavljeno, imaš prav samo ne vem kaj. Morda je tu kak mojster, ki ima tudi sam doma Asusov 500gP router.
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 13. Februar 2009, 15:29:12 »

Ja, na katero spletno stran? To te sprašujem.. Potem pa preko tistega naslova gledaš..

Tale programček je free in tudi dobre nastavitve ima..lahko gledaš, shranjujejš itd.. http://www.yawcam.com/

Takole pa izgledajo Brkini v živo s tem programom

http://89.142.195.68:8081/
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #4 dne: 13. Februar 2009, 16:36:14 »

No naj bo ti dam link do slike, žal sem 20 Km stran in ne morem spremenit nastavitev.

http://www.estosvetila.si/wetcam.html

Igram se namreč z neko LowCost webcam varianto, ko bo zadeva delala jo bom predstavil še ostalim. Ker sem navadno webcam-erco stlačil v zaščiteno ohišje znotraj obloženo s stožčasto peno, sem očitno prekril senzor za svetlobo. Slika je namreč samo v mraku odlična. Za vremensko kamero bi tudi to bilo za silo, bi dal na splet samo posnetke od 6:00 do 9:00 in potem po 17:00  uri. Jezi me ker nikakor ne znam nastavit routerja, da bi me spustil od zunaj na kamero in bi lahko pogledal tekoče dogajanje  Huh?
Programe ki sem jih do sedaj sprobaval pa so webcamXP, Fwink... našel sem tudi en program, ki prepozna čisto običen VHS kamkorder, ta bi bil še najboljši in tudi slika je najboljša, le program ni Free, na pašnikih ga pa nisem zasledil.
« Zadnje urejanje: 18. Februar 2009, 22:25:36 od Edi » Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 13. Februar 2009, 16:47:40 »

Ja, poigraj se malo z nastavitvami, ko boš doma..

PS: Točno tam zadaj za tem blokom sem pa jz včasih stanoval  icon_haha Tam poleg igrišča za košarko.. wavey
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #6 dne: 13. Februar 2009, 16:53:29 »

Ja, poigraj se malo z nastavitvami, ko boš doma..

PS: Točno tam zadaj za tem blokom sem pa jz včasih stanoval  icon_haha Tam poleg igrišča za košarko.. wavey

Pa dej, če kaj hodiš na naš konc oglasi se na kak drink. Če si za ti lahko tud gsm pošljem, pa pokličeš da bom doma? wavey

Kok je mejhna Sovenija, pa skor vsa skregana  banghead
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #7 dne: 13. Februar 2009, 16:58:17 »

beerchug
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #8 dne: 13. Februar 2009, 17:09:59 »

beerchug
icon_wink   beerchug
Prijavljen

Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 15. Februar 2009, 11:08:18 »

Ali ima kdo kakšno idejo , ali pa vsaj ve za link kjer je razloženo kako dostopati do svoje kamere od zunaj?
Na webcamXP sem vklopil Broadcast Http, internal web server, napiše mi moj zunanji IP 89.212.***.***:8080 od T-2 . Če to vpišem v brskalnik me vpraša za user name in password in mi odpre router  banghead  banghead  Ali bi moral vpisat kako drugače, ker 89.212.***.***:8080/192.168.1.2 tud ne dela...
Nočem od zunaj dostop do routerja ampak do kamere  icon_mad
Prijavljen

elbarto
Gost
« Odgovori #10 dne: 15. Februar 2009, 11:19:31 »

mogoče moraš pravilno uporabit port forwarding?
El B.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #11 dne: 15. Februar 2009, 11:27:39 »

Ali ima kdo kakšno idejo , ali pa vsaj ve za link kjer je razloženo kako dostopati do svoje kamere od zunaj?
Na webcamXP sem vklopil Broadcast Http, internal web server, napiše mi moj zunanji IP 89.212.***.***:8080 od T-2 . Če to vpišem v brskalnik me vpraša za user name in password in mi odpre router  banghead  banghead  Ali bi moral vpisat kako drugače, ker 89.212.***.***:8080/192.168.1.2 tud ne dela...
Nočem od zunaj dostop do routerja ampak do kamere  icon_mad

Nisem ravno kak stručko v tem, vendar mislim, da moraš ti prvo sliko iz svoje kamere spravit na nek strežnik, ki bo tej sliki(statični ali gibljivi) dodelil nek IP naslov in potem se bo zadeva lahko videla v IE ali drugih brskalnikih.Tisti IP,ki ti ga dodeli router je interni in sliko vidiš samo ti na tvojem računalu,oz.te v IE vedno povpraša po userju in geslu. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1134

« Odgovori #12 dne: 15. Februar 2009, 11:41:31 »

Poskušaj najprej z lokalnim IPjem. Ne vem, ali imaš 192.168.1.2:8080 ? Uglavnem.. vedeti moraš IP kamere, da boš potem lahko naredil port fowarding. Poročaj.
Prijavljen

Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #13 dne: 15. Februar 2009, 12:26:05 »

Kamera je navadna USB in jo gledam na mojem računalniku z enim od programov, na primer originalni Labtec-ov, webcamXP, Fwink, Yawcam... na vseh lahko gledam sliko ali jo pošlem nekam na strežnik in jo potem gledam od koderkoli.
Trenutna slika je na:
http://www.estosvetila.si/easywebcam.html
Samo to je samo snapshot, jaz pa bi rad livestream. Očitno mi dela probleme Asus 500g Premium. A kdo ve kako naj nastavim:
 NAT Setting :
          Port Trigger
          Virtual Server
          Virtual DMZ
« Zadnje urejanje: 15. Februar 2009, 21:35:12 od Edi » Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #14 dne: 15. Februar 2009, 12:28:56 »

Samo prenesem mnenje pametnejših od mene: Ko sem se tudi sam v preteklosti jahal s podobnim problemom, sem dobil celo od proizvajalca kamere odgovor, da vse kamere pač ne omogočajo live streama.Žal. shrug
Kako je s tvojo, boš moral očitno pa sam pogruntat z igranjem z njo.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: