Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeSplošnoOpazovanje in zapisovanje vremena
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: Opazovanje in zapisovanje vremena  (Prebrano 11385 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3310


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« dne: 19. Januar 2009, 19:59:53 »

Torej, zanima me sledeča stvar. Vremenska postaja, super stvar. Druga stvar, ki jo želim začet (pa ne vem, zakaj to ne počnem) je zapisovanje "stanje" vremena vsak dan (kakšno je stanje -sončno, dež, sneg,splošno pojavi,posebnosti...)

Kako zapisujete ostali te zadeve? Imate izdelane kakšne obrazce za opazovanje, pišete v kak zvezek itd...
dobrodošle so tudi kake slike tega. sem malo brskov po netu, pa nisem našel nič pametnega na to temo.
« Zadnje urejanje: 19. Januar 2009, 20:05:23 od maestro » Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314


Lokacija: kamnik/žale

Email
« Odgovori #1 dne: 19. Januar 2009, 20:20:31 »

tudi meni se je že porodila ta ideja pa tudi nevem kako začeti, saj veste zapiski se pogubijo, edino na rač, pa shranjuješ nvm na CD pa na mail pošiljaš to je res tako malo prostora...mogoče v Excelu icon_question


lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Davor
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-02-15
Sporočila: 529


Lokacija: Zadobrova pri Celju - 257m. n. v.

« Odgovori #2 dne: 19. Januar 2009, 20:33:44 »

Jaz sedaj zapisujem vreme drugo leto ( eni vremenski mački bodo rekli ¨Komaj drugo leto ?!?¨  icon_haha) in sicer na namizni koledar, ki ima poleg še nekaj prostora za napisati opis vremena čez dan, padavine, snežno odejo in maksimalno ter minimalno dnevno temperaturo.
Lanskoletno koledar imam v zato predvidenam ¨vremenskem¨ predalu in je zame situacija rešena. Vse podatke iz prejšnjih let bom imel v radiju 1m in je to to.

Seveda je ideja z zapisovanjem vremena na računalnik tudi zanimiva, ter se nato po končanem letu podatke zapeče na CD in da v arhiv.

Najbolj sigurno je zame še zmeraj na roke napisano na list oz. koledar Grin, če veš da boš te podatke pregledoval za zanimivost tudi čez cca. 10let.

Vesel bom še kakšnega zanimivega oz. pametnega predloga... Smiley


Lep pozdrav
Prijavljen

Brez oblakov ni ciklona!
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #3 dne: 19. Januar 2009, 20:39:37 »

Program Weather Display ima za to predviden kotiček v "Daily input weather", kjer se lahko v opisni obliki zapiše vreme.Ne vem pa točno, kot kake vrste datoteka se ta reč zapiše. icon_redface
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #4 dne: 19. Januar 2009, 20:48:19 »

Po mojem je najvarnejše, če pišeš v kak zvezek, računalnik crkne in potem imaš probleme.
Jaz si zapisujem kakšne zanimive podatke na en plakat, kjer imam po mesecih razdeljeno max.temp,min.temp, veter, količina padavin, sneg, in še kaj.
Na računalnike se ne zanašam preveč.
Prijavljen

markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #5 dne: 19. Januar 2009, 20:56:08 »

Jst to delam že...huh skor 15 let... pač narediš si eno izi tabelco v excel, notr pa polja, ki jih pač želiš. Kakšno je blo vreme, vetrovi, kako je bilo s padavinami, višina snega, vsi pojavi poleg in še kakšne opombe. Podatke itak dobivamo iz vremenskih postaj, tako si včasih še kak bolj ekstremen dogodek zapišem. Imam pa tabelce sprintane in tega zaradi varnosti ne izvajam na računalniku, saj ni težko par vrstic napisat na roke, pa četudi smo v dobi računalnikov.

Stavite ali ne, 5 vrstic v moji tabelci je več vrednih kot tale post icon_haha
Prijavljen

MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #6 dne: 19. Januar 2009, 21:06:53 »

Jst to delam že...huh skor 15 let... pač narediš si eno izi tabelco v excel, notr pa polja, ki jih pač želiš. Kakšno je blo vreme, vetrovi, kako je bilo s padavinami, višina snega, vsi pojavi poleg in še kakšne opombe. Podatke itak dobivamo iz vremenskih postaj, tako si včasih še kak bolj ekstremen dogodek zapišem. Imam pa tabelce sprintane in tega zaradi varnosti ne izvajam na računalniku, saj ni težko par vrstic napisat na roke, pa četudi smo v dobi računalnikov.

Stavite ali ne, 5 vrstic v moji tabelci je več vrednih kot tale post icon_haha


Odlična ideja Wink
Prijavljen

march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #7 dne: 19. Januar 2009, 21:41:08 »


Jaz vremenske podatke zapisujem že od davnega leta 1985.
V tistih časih sem vse (temp., tlak, oblačnost , veter) zapisoval v zvezek in potem risal na mm papir grafe.
No vmes je bilo tudi malo premora; kakšno leto (JLA, ..). Sedaj pa že deset let zapisujem v excel in v word .

Lp, March
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #8 dne: 19. Januar 2009, 22:28:23 »

Jaz pa najprej v takšno razpredelnico napišem po domače,potlej pa pripišem   na ist list ,tokrat pa mal lepše.. Smiley na računalniku mam bolj mal podatkov... na začetku pisal na setvene koledarje,potlej pa si naredil rapredelnico in jo postopoma izpopolnjeval.. Smiley
http://www.shrani.si/f/0/nQ/4x9zZanp/vremenski-podatki-planin.jpg
Prijavljen
blazek
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1987-10-14
Sporočila: 3714


Lokacija: Družinska vas- Šmarješke Toplice, 166m

Email
« Odgovori #9 dne: 19. Januar 2009, 22:38:01 »

Moji zapiski segajo v leto 2001. Seveda sem takrat beležil samo ob sneženjih. potem je bilo malo presledka, pa se me je spet lotila zadeva zapisovanja vremena. Pa sem imel spet pavzo. Od 1.11.2002 pa zapisujem vremenske podatke za Družinsko vas v excelu (T, vreme, tlak, padavine-sneg, dež). Včasih sem še mesečne statistike delal v wordu. Sedaj je pa malo časa, ker sem večinoma v Ljubljani, vsi podatki pa doma.
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #10 dne: 19. Januar 2009, 23:40:45 »

Uhu, zanimivo. Jest sm kot otrok imel arhiv dogodkov vsak dan na milimetrskem papirju.

Potem pa sem lep čas zapisoval v knjigo. Vmes, ko sem hodil v srednjo šolo v Ljubljano in pozneje na faks sem pa to opustil.

Sedaj pa cirka tri leta zapisujem dogodke na namizni koledar oz. moja tajnica, ki je doma.  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5511


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #11 dne: 20. Januar 2009, 00:12:17 »

Po mojem je najvarnejše, če pišeš v kak zvezek, računalnik crkne in potem imaš probleme.
Jaz si zapisujem kakšne zanimive podatke na en plakat, kjer imam po mesecih razdeljeno max.temp,min.temp, veter, količina padavin, sneg, in še kaj.
Na računalnike se ne zanašam preveč.
Ah, mislim da ni problem vsake par dni kopijo fajla presneti na npr. zunanji disk, vsak mesec ali leto pa še na CD/DVD. Pa maš na 3 koncih shranjeno in je nemogoče da zapiske tako zgubiš (razen v primeru jedrske vojne  icon_banned) Lahko pa še vsak mesec tabelo sprintaš in vložiš v Akto, pa maš še "hardversko" zapisano..  Grin
Pa še obdeluješ jih lahko z lahkoto, rišeš grafe...  icon_arrow
« Zadnje urejanje: 20. Januar 2009, 00:14:28 od Smučar » Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #12 dne: 20. Januar 2009, 08:45:40 »

Lahko pa še vsak mesec tabelo sprintaš in vložiš v Akto, pa maš še "hardversko" zapisano..  Grin
Zelo priporočlivo za vse, ki imate podatke samo na rač. medijih.
Prijavljen


Mejte se radi
lolcho
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1995-05-20
Sporočila: 303


Lokacija: Škofja loka-Puštal 400 n.m.v.
lovro_007@hotmail.com
Email
« Odgovori #13 dne: 20. Januar 2009, 17:43:34 »

eno vprašanje
jaz sem pred dvema letoma, skoraj let, zapisoval v excel. zapisoval sem tepm. ob 7.00 pa ob 14.00 pa ob 18.00 in še min. in max. in iz tega izračunal povprečno dnevno temp. Zanimam me ali je to čist točna povprečna temperatura.

tisto ki sem zapisoval pa bom proti večeru nalepil gor!

lp
Prijavljen

Vreme je zakon Smiley Smiley !!wmr 928nx
blazek
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1987-10-14
Sporočila: 3714


Lokacija: Družinska vas- Šmarješke Toplice, 166m

Email
« Odgovori #14 dne: 20. Januar 2009, 18:18:15 »

Ni točna.

ZA zimski čas uporabiš temperature ob 7.00h, 14.00h in 21.00h. Poleti pa dodaš eno uro.

Povprečje pa zračunaš po formuli (7.00h+14.00h+2*21.00h)/4. Za poletni čas dodaš eno uro. icon_wink
Prijavljen

Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: