Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeSplošnoRekord na Komni
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Rekord na Komni  (Prebrano 13013 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #15 dne: 10. Januar 2009, 10:02:54 »

Tisti, ki smo že bili kdaj pozimi na planotah Komne poznamo tamkajšnje ekstremne razmere in zato tudi ni problem verjeti sedanjim izmerjenim temperaturam. Sicer pa tudi meritve temperatur v mraziščih na Komni niso od včeraj, saj trajajo že vrsto let. Kdor se hoče kaj več podučiti o tem, pa enostavno vtipka v Google MRAZIŠČA KOMNE, pa bo dobil cel kup gradiva za branje.
Mislim, da so fantje tudi vse temeljito dokumentirali in fotografirali, del tega je že dostopen na internetu.  Vsekakor zavidanja vreden podvig  icon_wink
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #16 dne: 10. Januar 2009, 10:10:41 »

O mraziščih na komni so napisane tudi že diplomske naloge in članki v raznih geografskih revijah, pa verjetno še kje...zdej se itak govori, da je to amaterska meritev, ker pač ni bilo izmerjeno v okviru arsa, čeprav so nekateri člani te skupine vse prej kot amaterji. Sicer pa če vseskozi bolj spremljaš te mraziščarske podvige, potem veliko lažje verjameš take stvari. icon_wink
Prijavljen

jest24
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-02-15
Sporočila: 385

Lokacija: Trebnje

« Odgovori #17 dne: 10. Januar 2009, 10:47:38 »

UKC, je tudi danes kdo kaj meril?
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #18 dne: 10. Januar 2009, 11:04:09 »

Samo za nejevernega uporabnika Pihe-ta,ki očitno dvomi v vse ,samo v svoje padavinske podatke ne ?!

Še nekaj dokazov za izmerjenih -49°C:

Praktično čez dan je v mraziščih Komne peklensko mrzlo, poleg tega se ne ne dogaja ravno ob vsakem mrazu, da na človeku raste ivje:
http://freeapproved.com/2009/01/09/sibirski-mraz-na-komni/img_-062-medium/
Foto: Andrej Trošt

http://picasaweb.google.si/matejblatnik/KomnaLovNaTemperaturniRekord#5289426135796626706
Foto: Matej Blatnik

Kot je razvidno iz fotografij je cela množica različnih termometrov potrdila vrednosti pod -40°C, vse pa je bilo odvisno od časa meritev.

Minimalni alkoholni termometer kaže v času fotografiranja -43,5°C, plavač, ki označuje minimalno zabeleženo temperaturo pa se je ustavil pri -49°C:
http://freeapproved.com/2009/01/09/sibirski-mraz-na-komni/img_-065-medium/
Foto: Andrej Trošt

Vir: Forum Podnebje Zaplane


UKC pozdravljen na forumu najprej.Mi običajno tu najprej pozdravimo, potem streljamo. icon_haha
In da bi prepričali take dvomljivce, kot sem jaz, je bilo najbrž težko te fotke dat v medije,kaj? icon_question
V glavnem, sedaj verjamem.In tako kot našim zevskovskim lovcem na druge ekstremne meteo pojave, tudi vam čestitam za sposobnost zaznave biti ob pravem času na pravem mestu.

Btw: ne vem pa od kje ti  ideja, da dvomim v vse? Sploh ne trdim, da so podatki iz mojega davis lonca absolutno točni, ker kar nekaj faktorjev vpliva, da prihaja do manjših razlik z ARSO postajo.Ampak zaradi tega jaz prav lepo živim in tistih par litrov razlike raje na kakšnem drugem področju skompenziram. icon_lol
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #19 dne: 10. Januar 2009, 11:29:23 »

Evo, ARSO sondaža nad Ljubljano včeraj 9.1.2009 ob 3:00.
 


Žal ta sondaža prikakazuje samo do - 40°C. shrug Temperature rosišča so bile nad nadmorsko višino okoli 1700m krepko pod -40°C, če ne celo pod -50°C.  Tako, da se mi zdi teh - 49°C za mrazišča na Komni povsem realnih. Ob takih pogojih po prehodu hladne fronte, prodoru polarnega zraka ter krepitvi AC (zelo nizka vlažnost zraka, brezveterje, debela snežna oddeja in jasna noč) je hitrost padanja temperature ponoči v zatišnih legah tudi 2-3°C/h.
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #20 dne: 10. Januar 2009, 12:16:31 »

Tudi sam čestitam kolegom iz Slometeo foruma, bi rekel, da je bil njihov trud poplačan  praise

Me pa je zmotilo pri eni od objav, da je to neuradni rekord, ker so ga izmerili amaterski opazovalci. Ja halo, ali so imeli tudi amaterski termometer, a je tudi postavitev bila amaterska in konec koncev a je bil tudi amaterski mraz? Jaz bi se na njihovem mestu zalagal, da bi to postal tudi uraden rekord!!!!
Prijavljen

_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #21 dne: 10. Januar 2009, 12:29:40 »

In kaj bi morali mraziščarji nas naučit? Ob dogodkih, kot je 199 km/h in podobni, dirkat na medije in kokodakat, kako "jajce" smo znesli oz.izmerili. icon_haha

Se strinjam Cheesy Ob naslednji priliki takoj paniko nardit Cheesy Cheesy Cheesy

Drugace pa cestitke onim za izmerjene temp...
Prijavljen
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #22 dne: 10. Januar 2009, 14:14:12 »

Fenomenalni so tile fantje tam gori.  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: