Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema [VODIČ] Zajemanje podatkov s postaje z več programi hkrati
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: [VODIČ] Zajemanje podatkov s postaje z več programi hkrati  (Prebrano 68837 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
kekec46
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-12-18
Sporočila: 900

Lokacija: Dol pri Čepovanu - 650m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 09. Januar 2009, 19:55:41 »

Ne vem zakaj komplicirate z temi programi? Več programov hkrati!?
Izbereš si enega,porihtaš nastavitve in to je to.

rad bi stestiral še kak drug program, hkrat pa neželim izgubit nobenih podatkov za trenutni program HW in wswin. To je to!
Prijavljen

jolcek
Gost
« Odgovori #16 dne: 20. April 2009, 20:58:14 »

Ne vem.Ker meni namreč naredi isto! icon_arrow
In očitno je, da se ti programi med sabo ne prenašajo oz.se celo odkrito sovražijo. shrug

Pihe, prosim za pomoč. Weatherlink in wdisplay delata normalno   icon_wink, pri wswin V.2.91.7 pa mi sicer začne podatke brat, vendar update podatkov ne dela  icon_question . Nastavitve vrat t.j. com port 2 so enake kot pri zgornjih programih. Napiše mi read out will be shorty started (skrajno levo spodaj) in začne teči čas ampak podatkov NI  icon_question. Sem že kar precej pregledal (tudi tuje forume)   icon_question pa rešitve enostavno ne najdem  icon_cry . Kaj mi svetuješ, kakšne pa so tvoje nastavitve ?

Hvala in lp
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #17 dne: 20. April 2009, 21:55:52 »

Opa,hvala za zaupanje,sam malce prevelika pričakovanja gojiš do mene.Tu je nekaj fantov,ki te programe poznajo skoraj v nulo, jaz pa se tudi še večkrat lovim in predvsem preganjam z njimi. icon_redface shrug
Jaz bi na tvojem mestu šel korak po koraku ugotavljat,kje je napaka.Za uvod bi začasno onemogočil WD in Wlink, pa da vidiš,ali bo potem WsWin normalno zagrabil.Če ne bo,potem je napaka v nastavitvah WsWina.Še enkrat poglej,kako in kaj imaš obkljukano v "Interface typ" (File watching!).Če imaš to v redu nastavljeno,bi morala Wlink in WsWin normalno delat.Wd je pa tisti program,ki rad moti delo obeh. shrug
Malce težko je svetovati,ker ne vemo,kaj imaš obkljukano v posameznem programu.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #18 dne: 21. April 2009, 13:15:40 »

Pihe, prosim za pomoč. Weatherlink in wdisplay delata normalno   icon_wink, pri wswin V.2.91.7 pa mi sicer začne podatke brat, vendar update podatkov ne dela  icon_question . Nastavitve vrat t.j. com port 2 so enake kot pri zgornjih programih. Napiše mi read out will be shorty started (skrajno levo spodaj) in začne teči čas ampak podatkov NI  icon_question. Sem že kar precej pregledal (tudi tuje forume)   icon_question pa rešitve enostavno ne najdem  icon_cry . Kaj mi svetuješ, kakšne pa so tvoje nastavitve ?

Hvala in lp

Jaz predlagam takole:

Za istočasno uporabo weatherlinka, cumulusa, itd, je potrebno instalirati še N8VBvCom Driver in nato še VirtualVP,
v tem vrstnem redu. (Dobiš jih tukaj: http://www.softwx.com/weather/virtualvp.html)
To ti razdeli com port na 4, tako, da imaš lahko na en com port štiri programe.
VirtualVP, je sicer plačljiv, poskusno ga imaš lahko 30 dni.

Jaz imam sedaj weatherlink, wswin, ki vleče podatke iz weatherlinka (wlk datoteka) in pa
cumulus. Zaenkrat dela brez težav.

LP
Prijavljen
jolcek
Gost
« Odgovori #19 dne: 21. April 2009, 19:44:00 »

Hvala Pihetu (sem sicer že preveril te nastavitve in so ok)  Wink in soimenjaku  icon_wink,

za sporočeno. Bom naložil program, začasno izklopil oba programa in se malce poglobil v nastavitve  icon_kava poročam kako dalje.



Prijavljen
jolcek
Gost
« Odgovori #20 dne: 26. April 2009, 07:47:18 »

Hvala Pihetu (sem sicer že preveril te nastavitve in so ok)  Wink in soimenjaku  icon_wink,

za sporočeno. Bom naložil program, začasno izklopil oba programa in se malce poglobil v nastavitve  icon_kava poročam kako dalje.


Po številnih kolobocijah  icon_question in pripetljajih sem zadevo inštaliral kar pomeni, da mi VP console connection dela normalno (stekel je pretok podatkov Smiley , pri čemer imam konzolo na com port 2, virtualno pa na com port 12 (nastavitev po programu . Ampak glej ga zlomka : če imam odprt program virtual VP potem ni ne dela noben program  icon_cry niti na com2 niti na com 12  Tongue. Najbrž me je premalo računalničarja, da bi zadevo spacal do konca  icon_cry Ni mi pa jasno, kaj sem naredil narobe (glede na user guide ??)
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #21 dne: 26. April 2009, 09:14:17 »

Če si virtualni port nastavil na 12, potem moraš še vse programe, ki ti berejo podatke, nastavit na virtualni port 12. Ne vem pa, če podpirajo com 12  icon_question , nekam visoka številka se mi zdi shrug.
Pa hitrost pretoka podatkov si nastavi na 9600.
« Zadnje urejanje: 26. April 2009, 09:16:00 od max » Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #22 dne: 26. April 2009, 10:02:27 »

Po številnih kolobocijah in pripetljajih sem zadevo inštaliral kar pomeni, da mi VP console connection dela normalno (stekel je pretok podatkov, pri čemer imam konzolo na com port 2, virtualno pa na com port 12
(nastavitev po programu . Ampak glej ga zlomka : če imam odprt program virtual VP potem ni ne dela noben program niti na com2 niti na com 12  Tongue. Najbrž me je premalo računalničarja, da bi zadevo spacal do konca
Ni mi pa jasno, kaj sem naredil narobe (glede na user guide ??)

Jaz imam konzolo na com2, virtual VP pa spremeni na com16 (weatherlink) in com17 (cumulus), moraš pa za vsak program posebej določiti com port.
Meni dela super!
Prijavljen
jolcek
Gost
« Odgovori #23 dne: 26. April 2009, 20:11:28 »

Jaz imam konzolo na com2, virtual VP pa spremeni na com16 (weatherlink) in com17 (cumulus), moraš pa za vsak program posebej določiti com port.
Meni dela super!

Soimenjaku Jožetu hvala, sedaj dela.  icon_wink.

Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #24 dne: 03. Oktober 2010, 11:20:24 »

A ve  kdo če obstaja kaj podobnega tudi za Linux??  Zraven VpLIna sem inštaliral prostokodni vremenski program Wview, pa na njem nikakor ne pridem do podatkov. icon_evil Verjetno bo potreben programček kot je ta.  Grin
Prijavljen

alze
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 670


Lokacija: Nova Gorica, 103 m

WWW
« Odgovori #25 dne: 19. Marec 2014, 09:52:52 »

Zamenjati moram vremenski računalnik z novim na katerem je Windows 8.1 64bit.

Na internetu prebiram, da je problem z virtual com driverji, ker morajo biti podpisani - 25 dolarjev (drugače je potrebno zaganjat windowse v driver test mode).

Zanima me ali ima kdo delujočo kombinacijo Virtual VP in Windows 8 ?
Prijavljen

<- Klik
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #26 dne: 05. Januar 2016, 20:15:37 »

Danes zvečer sem imel nekaj problemov, ko sem moral po enem letu resetirati računalnik...
Laufam na win 8, kljub temu pa 32bitna verzija VSPE vseeno laufa na 64bitnem compu, samo tisto kupnine skoz ponuja, ker program pač spozna operacijski sistem.
Torej kupnina za 64bit verzijo se prezre(poklika) in 32bitna verzija normalno dela, ker je free  Cheesy Ja, pa paziti je treba da se naloži 32bitna verzija! Smiley
« Zadnje urejanje: 05. Januar 2016, 20:17:13 od max » Prijavljen

Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: