Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeSplošnoAnticiklon oz. visok zračni pritisk
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Anticiklon oz. visok zračni pritisk  (Prebrano 2527 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3420

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« dne: 30. December 2008, 19:23:03 »

Prestavljeno iz teme "NAPOVED VREMENA - jokanje in komentiranje":

Eno vprašanje na aktualne vremenske razmere, opažam da je zračni tlak visok(1045hPa) in se ne spomnim da bi prav pogosto tak visokega zabeležil, pa me zanima če so kaki specifični pogoji za to da je toliko visok in da kar nekaj časa vztraja okoli teh vrednostih?

Hvala, lep pozdrav.

Matic

Tako visoki tlak je največkrat značilen za celinska območja visokega zračnega tlaka in to v zimskem času. Če se ne motim je bil najvišji tlak izmerjen v območju sibirskega anticiklona in to je bil 1070 mb ali celo 1080 mb , ne vem prav točno. Tako visok tlak povzroča tudi hladen zrak ki je že po naravi težji. Za primerjavo poglejmo azorski anticiklon na Atlantiku. Tam je če gledamo karte okoli 1028 do 1030 mb, ali pa je še nižji. Je pa res da celinski anticikloni imajo ekstremno visoki tlak le pri tleh , z višino pa pada ali pa je celo višinski ciklon. Azorski cikloni pa so bolj celoviti ker segajo tudi precej v višine. Upam da sem povedal bistveno, dobrodošlo pa je če me kdo še dopolni.

Hvala.
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: