Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajews 2300
Strani: 1 [2] 3 4 ... 37
Natisni
Avtor Tema: ws 2300  (Prebrano 158314 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Est! Est!! Est!!!
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1982-04-22
Sporočila: 483

Lokacija: Nova Gorica (Dom - 25 m nad mestom) / Kojsko 243 m a.s.l. (Goriška Brda - postaja Davis, pogled SW); Korada - Daviska+Webcams (812m), Dolgi Laz - Daviska (888m)

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 14. Oktober 2009, 11:48:05 »

Bom kar v tej temi vprašal, da ne bom smetil z novo... Zanima me, kakšne izkušnje imate lastniki WS2300 z nastavitvijo relativnega pritiska. Sam sem namreč najprej nastavil relativni pritisk glede na absolutni, ki ga je kazala postaja in nadmorsko višino, na kateri sem. Za izračun sem uporabil tole, že večkrat omenjeno stran: http://www.srh.noaa.gov/elp/wxcalc/altimetersetting.shtml Kakorkoli, izračun je podal precej nižji relativni pritisk, kot so ga kazale meni najbližje okoliške postaje (Nova Gorica, Ajdovščina, Dutovlje), zato sem ga raje nastavil glede na vrednost teh okoliških postaj. Ali to pomeni, da mi postaja kaže napačen absolutni pritisk? So take napake na tej postaji pogoste? Ali naj vendarle nastavim relativni tlak na vrednost, ki mi jo da izračun? Nenazadnje, ob pregledu vrednosti ostalih postaj po Sloveniji, sem opazil, da pri nekaterih vrednost relativnega tlaka bistveno odstopa od večine, bodisi v +, bodisi v -. V čemu je trik? icon_question
Prijavljen

Life is like weather! www.wineandweather.net/
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7886

WWW Email
« Odgovori #16 dne: 14. Oktober 2009, 17:01:03 »

Trika ni, razlika je lahko v nadmorski višini, malo večji razdalji med postajami in
pa seveda razred postaje, kar je @Pihe že velikokrat omenil. icon_mrgreen
Prijavljen

Est! Est!! Est!!!
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

Lokacija: Nova Gorica (Dom - 25 m nad mestom) / Kojsko 243 m a.s.l. (Goriška Brda - postaja Davis, pogled SW); Korada - Daviska+Webcams (812m), Dolgi Laz - Daviska (888m)

WWW Email
« Odgovori #17 dne: 19. Oktober 2009, 09:58:25 »

Ja...višji razred pa kdaj pozneje... Wink Še eno vprašanje za lastnike WS2300... Koliko časa po vaših izkušnjah zdržijo baterije v termo higro senzorju, sploh pozimi, ko so temperature nižje? Hvala za morebitne odgovore!
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4359

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #18 dne: 19. Oktober 2009, 10:34:12 »

na ws3600 jih menjam tkole..... 1x letno pred zimsko sezono na senzorju in postaji.
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 8631

« Odgovori #19 dne: 19. Oktober 2009, 10:52:48 »

na ws3600 jih menjam tkole..... 1x letno pred zimsko sezono na senzorju in postaji.

Tudi na WS2300 je tako, kot je napisal @Lluka
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Est! Est!! Est!!!
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 19. Oktober 2009, 11:08:34 »

Aja, sem pozabil zapisati, da podatke prejemam od senzorja na konzolo preko wireless-a. Koliko pa ti upliva na porabo baterij v senzorju, ali je isto, kot če bi imel povezano s kablom? icon_question
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #21 dne: 19. Oktober 2009, 11:09:25 »

Aja, sem pozabil zapisati, da podatke prejemam od senzorja na konzolo preko wireless-a. Koliko pa ti upliva na porabo baterij v senzorju, ali je isto, kot če bi imel povezano s kablom? icon_question

Če imaš povezano s kabli v termo senzorju sploh ne rabiš baterij!
Prijavljen

maestro
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 2715

klemen.crnko@yahoo.com
« Odgovori #22 dne: 20. Oktober 2009, 21:24:13 »

Štromar, a si sigurn? Men je nazadnje, ko so v njem baterije šle "po gobe", temperaturo nabilo v višave, čeprav je blo vzunaj pod nulo. Ko sem pa dal not nove baterije, je blo pa spet ok shrug
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #23 dne: 20. Oktober 2009, 21:33:33 »

Štromar, a si sigurn? Men je nazadnje, ko so v njem baterije šle "po gobe", temperaturo nabilo v višave, čeprav je blo vzunaj pod nulo. Ko sem pa dal not nove baterije, je blo pa spet ok shrug

Jaz imam v Kosezah že od maja 2006 konzolo in senzorje povezane s kabli in v thermo senzorju nimam baterij.
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #24 dne: 20. Oktober 2009, 21:41:33 »

Jaz imam v Kosezah že od maja 2006 konzolo in senzorje povezane s kabli in v thermo senzorju nimam baterij.

Poterjujem,če je povezava z kabli z thermo senzorjem žična baterije niso potrebne.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1520

« Odgovori #25 dne: 21. Oktober 2009, 07:53:42 »

Možno pa je, da slabe baterije zblodijo vse skupaj, saj predstavljajo breme.
Prijavljen

Mejte se radi
lrajselj
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1982-01-02
Sporočila: 44

Email
« Odgovori #26 dne: 22. Oktober 2009, 18:14:25 »

Senzor temperature je pri tej postaji direktno pod baterijami - na drugi strani tiskanega vezja. Če se baterije iz kakršnega koli razloga grejejo, to direktno vpliva na prikaz temperature. Gretje baterije ne pomeni, da je le-ta vroča, da se ne da prijeti - lahko le ohranja sobno temperaturo, kljub temu, da je zunaj mraz. Seveda to (pozimi) takoj pomeni 5 ali več stopinj previsoko temperaturo.
In ja, iztrošena baterija se lahko greje...
Prijavljen

Ah.... to vreme!
polo
Gost
« Odgovori #27 dne: 22. Oktober 2009, 18:55:13 »

Senzor temperature je pri tej postaji direktno pod baterijami - na drugi strani tiskanega vezja. Če se baterije iz kakršnega koli razloga grejejo, to direktno vpliva na prikaz temperature. Gretje baterije ne pomeni, da je le-ta vroča, da se ne da prijeti - lahko le ohranja sobno temperaturo, kljub temu, da je zunaj mraz. Seveda to (pozimi) takoj pomeni 5 ali več stopinj previsoko temperaturo.
In ja, iztrošena baterija se lahko greje...

@lrajselj
Gre se za zunanjo temperaturo in ne notranjo!
Kar pa nima veze s tem kar si napisal..
Baterije pa niso "vroče" ,ker jih postaja ne polni!
Prijavljen
lrajselj
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1982-01-02
Sporočila: 44

Email
« Odgovori #28 dne: 23. Oktober 2009, 15:53:11 »

@lrajselj
Gre se za zunanjo temperaturo in ne notranjo!
Kar pa nima veze s tem kar si napisal..
Baterije pa niso "vroče" ,ker jih postaja ne polni!

Nisem bil dovolj precizen...
O zunanjem temperaturnem senzorju sem govoril. Sam sem pred časom zunanji temp. senzor razdrl, ker sem ga predelal na 8 sekundno wireless osveževanje podatkov - in lahko potrdim, da ima zunanji senzor temp. senzorski del za odčitavanje temperature, direktno pod baterijami (seveda, kdor ima baterije nameščene). In če se te "zunanje" baterije grejejo, pride do situacije, ki jo je imel @maestro.

Iztrošene baterije se v redkih primerih lahko grejejo. Vzrok gretja je starost in iztrošenost, zaradi katerih pride do kemične reakcije znotraj baterij...
In Bog ne daj, da so baterije Made in China, ker potem je pa tudi to lahko razlog gretja  icon_haha
Ko govorim o gretju, ne mislim na neko močno pregrevanje, ampak zgolj na "gretje", zaradi katerega je baterija lahko zmerno topla, bolje rečeno mlačna na dotik - kljub temu, da je zunaj minus. To pa je dovolj, da zunanji senzor temperature pošilja previsoke podatke o temperaturi.

Drugače se pa strinjam - tisti, ki imate zunanji senzor na kablu... ne rabite imeti baterij v njem.
« Zadnje urejanje: 23. Oktober 2009, 15:54:51 od lrajselj » Prijavljen

Ah.... to vreme!
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7886

WWW Email
« Odgovori #29 dne: 23. Oktober 2009, 16:30:09 »

Iztrošene baterije se v redkih primerih lahko grejejo. Vzrok gretja je starost in iztrošenost, zaradi katerih pride do kemične reakcije znotraj baterij...

In Bog ne daj, da so baterije Made in China, ker potem je pa tudi to lahko razlog gretja  icon_haha

OFF topic, ampak moram, ker me je podkurilo angel

Ejejejej, bolj potiho govori o gretju...
Temp senzor nikakor ne more povzročiti gretja slabih baterij, ker ni nek potrošnik icon_rolleyes
Pa tudi ko so baterije prazne in ko se po tvoje "grejejo", če se icon_rolleyes, se nikoli ne morejo toliko, da bi vplivale na temperaturo okoli senzorja."Če že", največ za kakšno desetinko do tri, tega pa ti ne boš opazil, oziroma ne boš vedel zaradi česa se je dvignila temp.
Pri primeru @Maestro, iztrošene baterije niso povzročitelj nabijanja temperature ampak nezadostna napetost in tok za napajanje oddajnika, ki posledično ni poslal/pošiljal pravilno "kodo" za vrednost temperature.

Zdaj pa še o kitajskih baterijah.....ne govori neumnosti, če ne veš smash
S sinom se ukvarjava z modelarstvom in veva zakaj kupujeva baterije made in china icon_arrow
So eni od vodilnih in boljših v razvoju baterij, delajo "noro" dobre baterije, če pa je "slučajno" katera malo slabša, se da vrnit baterijo in dobiš novo-dobro.  icon_arrow  icon_mrgreen

V vednost, oba s sinom sva štromarja, on celo elektronik shrug
Toliko o tem icon_banned

Edit: vsi večji "proizvajalci" baterij v EU jih dobivajo/naročajo ravno iz chine  icon_arrow
           Ni težko potem dat tisto srajčko gor, pa ime firme, potem pa še cenooooo da te kap  icon_rolleyes
« Zadnje urejanje: 23. Oktober 2009, 16:34:06 od max » Prijavljen

Strani: 1 [2] 3 4 ... 37
Natisni
Pojdi na: