Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Kam postaviti merilne senzorje ???
Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Avtor Tema: Kam postaviti merilne senzorje ???  (Prebrano 32148 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #45 dne: 13. November 2009, 09:09:41 »

Če je nezaščiten senzor v senci, še ne pomeni, da se ne bo pregreval. Prihaja do indirektnega sevanja, kar se pozna predvsem poleti. Govorim iz lastnih izkušenj, ko je bil senzor zaščiten pred direktnim soncem, vendar je temperaturo vseeno navijalo v višave. Smiley

Ampak ne pri daviski. icon_wink
Je res?
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161

Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #46 dne: 13. November 2009, 16:06:23 »

Tegale stavka pa ne razumem čisto. icon_question icon_rolleyes
To verjetno misliš, ko sonce pripeka na shield?

Poglej. Če je samo ena streha, se tista ena streha segreje in oddaja toplotov zrak, ki je neposredno okrog senzorja. Če pa imaš streho dvojno, potem se segreje zgornja streha ter toploto oddaja samo v zrak med strehama, senzor pa je pred tem zrakom zaščiten s spodnjo streho. Senzor je tako izven prostora, ki ga zgornja streha segreva. A sem sedaj bolj jasno napisal? icon_question

Pa saj topel zrak se dviga. Po tej logiki bi bilo najbolje, da nad senzorjem sploh ni nobene strehe, ne pa dve, ki ga zadržujeta. shrug

To pa sploh ne. Vzemi praktično primer iz življenja: a je poleti bolj vroč asfalt (ali mivka itd), ki je pod streho, ali tista, ki je izpostavljena soncu?
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1135

« Odgovori #47 dne: 13. November 2009, 16:11:40 »

Ampak ne pri daviski. icon_wink
Je res?

Res je. Saj senzor pri Daviski je zaščiten. Original zaklon pod ČRNIM loncem je pa itak zakon.  icon_wink  
To so bili še časi preizkušanja s senzorjem DS18S20 (dober senzor za malo denarja, vendar brez zaščite ti še ne vem kakšen senzor ne bo prav kazal).  Cool
Prijavljen

Domček
Gost
« Odgovori #48 dne: 13. November 2009, 17:23:46 »

Poglej. Če je samo ena streha, se tista ena streha segreje in oddaja toplotov zrak, ki je neposredno okrog senzorja. Če pa imaš streho dvojno, potem se segreje zgornja streha ter toploto oddaja samo v zrak med strehama, senzor pa je pred tem zrakom zaščiten s spodnjo streho. Senzor je tako izven prostora, ki ga zgornja streha segreva. A sem sedaj bolj jasno napisal? icon_question
Popolnoma razumljivo! icon_wink icon_mrgreen

No, v primeru da imas zadevo v senci je lahko bolj ko ne vseeno..potem tudi RADIATION shielda ne bi rabil. Tongue
V bistvu vseeno rabim shield, če želim imeti senzor na 2m nad tlemi, da je ta zaščiten pred vetrom in dežjem, pa tudi sonce pozno popoldne malo oplazi senzor.

To pa sploh ne. Vzemi praktično primer iz življenja: a je poleti bolj vroč asfalt (ali mivka itd), ki je pod streho, ali tista, ki je izpostavljena soncu?
Seveda se bolj segreje tisto, kar je izpostavljeno direktnemu soncu. icon_wink Ampak predstavljaj si npr. moj radiation shield brez strehe, notri pa termometer. Saj sonce pri nas nikoli ne sije pravokotno na površje, torej sončni žarki ne bi padali direktno noter v shield na termometer. shrug

Saj vem, da kompliciram. icon_rolleyes Važno je da mi podatke sedaj kaže čisto v redu. icon_wink
Bi se pa dalo o tem še veliko pogovarjat. Recimo zanima me, če je že kdo, ki ima vremensko hiško, za hec poskusil, da ima en termometer v hiški, drugega pa zunaj nje npr. na strehi hiške, in to pustil čez noč (v kakšni hladni noči). Ali pride do kakšne razlike v temperaturi ali ne? icon_question

« Zadnje urejanje: 13. November 2009, 17:27:14 od Domček » Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7931

WWW Email
« Odgovori #49 dne: 13. November 2009, 17:59:07 »

Ne bodimo zdaj pikolovski za desetinke stopinje! Arso tudi zaokrožuje na polne stopinje!
ARSO hiška je standard in pika icon_banned  Kaj ima pa kdo potem notri je pa stvar posameznika icon_rolleyes
Mi si pa lahko naredimo zaščito po naših najboljših zmožnostih shrug

Pa da se Pihe ne bo sekiral, Davisov ščit je tudi vredu  icon_mrgreen

Edit: Link za zahteve postavitve senzorjev, prvi post!

http://forum.zevs.si/index.php/topic,924.0.html
« Zadnje urejanje: 13. November 2009, 18:21:16 od max » Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #50 dne: 13. November 2009, 18:27:30 »

Pa da se Pihe ne bo sekiral, Davisov ščit je tudi vredu  icon_mrgreen

icon_mrgreen Ampak prav zares je ta ščit izredno kvaliteten!
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #51 dne: 13. November 2009, 19:44:53 »

icon_mrgreen Ampak prav zares je ta ščit izredno kvaliteten!

Še mal reklame za Davis: jaz imam svojo postajo na popolnoma odprtem prostoru in vsaj poleti sonce nabija vanjo praktično 10 ur.Razliko v izmerjeni temperaturi med ARSO in menoj pa res lahko merimo v desetinkah(če sploh je razlika!). Davisov ščit je resnično fantastičen! buttrock
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
.sonček.
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-01-01
Sporočila: 1110

« Odgovori #52 dne: 13. November 2009, 20:42:08 »

Jutri bom imel čas.
Nameravam narest eno hišco, ki nebi imela dna, notr bi bil senzor.
Vse skupaj bi dal na en količek in v višino cca 2 metra....kol bi prislonil na eno drevesce (primer 10 cm)....mislite, da bo to vredu.
Sicer se mi ne gre za -+0,2°C, ampak ne prensem pa odstopanja +-2°C
Dejansko sploh nimam več idej, kako postavit ta senzor na pravo lokacijo.

« Zadnje urejanje: 13. November 2009, 20:51:28 od .sonček. » Prijavljen

Brez vremena ni življenja.
Oblak69
Uredništvo Biltena ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6004

Email
« Odgovori #53 dne: 16. November 2009, 22:42:58 »

.sonček.
Poznavalec
**
Odsoten Odsoten

Sporočila: 196

Ogled Profila Osebno sporočilo (Offline)

Odg: Digitalni termometer za 10-20 evrov
« Odgovori #24 dne: 18. September 2009, 19:41:29 »
   Odgovori s citatomCitiraj
Tegale sem kupu.
Upam, da je bil dobr nakup.

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1281949135&show=images&image_id=24939

.sonček.
Poznavalec
**
Odsoten Odsoten

Sporočila: 196

Ogled Profila Osebno sporočilo (Offline)

Odg: Kam postaviti merilne senzorje Huh?
« Odgovori #52 dne: 13. November 2009, 19:42:08 »
   Odgovori s citatomCitiraj
Jutri bom imel čas.
Nameravam narest eno hišco, ki nebi imela dna, notr bi bil senzor.
Vse skupaj bi dal na en količek in v višino cca 2 metra....kol bi prislonil na eno drevesce (primer 10 cm)....mislite, da bo to vredu.
Sicer se mi ne gre za -+0,2°C, ampak ne prensem pa odstopanja +-2°C
Dejansko sploh nimam več idej, kako postavit ta senzor na pravo lokacijo.

« Zadnje urejanje: 13. November 2009, 19:51:28 od .sonček. »

Za ta denar res nemoreš kaj boljšega kupiti, ker pa kot omenjaš v rubriki ne zaupaš najbolje v tvoj senzor T, bi ti priporačal vsaj kakšno WS 8035IT-conrad -99EUR(mogoče je kje še ceneje) ali kaj podonega, seveda če ti bodo finančni pogoji dopuščali. To sem imel jaz nazadnje in se mi je še najbolje obneslo. Ja pa tko s temi termometri: jaz sem delal primerjavo  z še tremi senzorji na isti lokaciji kot"Davis" cca. le 20cm oddaljeni pa zelo različni očitki - do 1.5C . V kratkem bom imel možnost primerjavo z zelo natančnim Arso kalibriranim termometrom in bom tudi poročal rezultate.
Pa še to: če delaš primerjavo z mojo postajo to kar pozabi, da lahko pričakuješ podobne rezultate včasih že a primerjava nebi bila povsem realna.

Lp
« Zadnje urejanje: 16. November 2009, 22:45:40 od Oblak69 » Prijavljen

MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 386

lačen snega

« Odgovori #54 dne: 06. Marec 2010, 22:05:59 »

Ker sem kupil vremensko postajo ws2350 ,trenutno pa izdelujem vremensko hišico za postajo kjer bo senzor za temperaturo. Hišica bo stala približno 30m od hiše okoli hišice je nekaj ovir od 5do 30m stran (jablana,zložene deske, manjši pavalijon) zato bi rad vetromer postavil čim višje  icon_question uradno se veter meri na 10m če se ne motim. Na forumu sem že veliko prebrskal pregledal vse postaje kako imate narejeno ostali ,vetromer imam namen postaviti na drog ter ga nato ojačati da se ne bo premikal , tu pa bi vprašal enega od strokonjakov (električar) kako ozemljiti da ne bo vanj treščila že prva strela kako globoko in daleč napeljati valenc. Tu kjer bo stala postaja  je ne daleč stran stala velika hruška v katero je v petih letih dvakrat treščila strela. Za dežemer vem ,da je važno 100% odprtost za merjenje temperatur pa mislim ,da ovire ki, sem jih naštel nebi smele biti problem. Hvala za odgovore upam  ,da mi v roku enega meseca uspe spraviti podatke na internet  angel
Prijavljen
jkocki
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-05-31
Sporočila: 843

joco.kocnar@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #55 dne: 23. Avgust 2010, 14:45:46 »

Zanima me ,če ima kdo vremenski računalnik v garaži,delavnici ali kateremkoli drugem neogrevanem prostoru in ali ima pri tem pozimi kaj težav pri delovanju s samim računalnikom in monitorjem glede temperature?

Lp
Prijavljen

RajkoRajko
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1952-12-28
Sporočila: 233

Email
« Odgovori #56 dne: 23. Avgust 2010, 18:53:04 »

Imam računalnik v kleti že 3 leta, pa ni bilo problemov.Motil me je predvsem hrup ,sem pa monitor obdržal v dnevni sobi.

Lp Rajko
Prijavljen
zoki16
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-04-16
Sporočila: 485

WWW Email
« Odgovori #57 dne: 23. Avgust 2010, 19:04:07 »

Jaz pa imam računalnik (webserver) v omari v neogrevani garaži. Omara je poleti odprta, pozimi pa zaprta. Problemov zaenkrat ni bilo.

LP, Zoran
Prijavljen

Vremenska postaja Cven

www.vreme.tikve.com
joze
Gost
« Odgovori #58 dne: 23. Avgust 2010, 21:23:23 »

Imam računalnik v kleti že 3 leta, pa ni bilo problemov.Motil me je predvsem hrup ,sem pa monitor obdržal v dnevni sobi.

Lp Rajko

Kje si dobil tako dolg kabel za monitor?
Prijavljen
RajkoRajko
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1952-12-28
Sporočila: 233

Email
« Odgovori #59 dne: 23. Avgust 2010, 22:00:27 »

Imam sestavljeno iz dveh kablov,pa dela normalno.

Lp
Prijavljen
Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Pojdi na: