Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Heavy weather
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Avtor Tema: Heavy weather  (Prebrano 66006 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 72

« Odgovori #15 dne: 02. Februar 2009, 22:31:34 »

Ja resnica!!! Žal...
Ampak jaz in verjetno še marsikdo, ki imamo pač svojo prvo malo bolj resno vremensko postajo, se moramo za začetek truditi s temi jajci... pa saj bo bolje...
če ne drugje, pa ko bom šel na  beerchug
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #16 dne: 02. Februar 2009, 23:05:50 »

Najprej se naučite osnove računalništva in spoznavanje pripadajoče programske opreme za VP,šele potem pa lahko komentirate "ta kitajska jajca"
Pa brez zamere, če sem koga užalil Wink
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #17 dne: 02. Februar 2009, 23:19:32 »

Najprej se naučite osnove računalništva in spoznavanje pripadajoče programske opreme za VP,šele potem pa lahko komentirate "ta kitajska jajca"
Pa brez zamere, če sem koga užalil Wink

Nisi me užalil.In še milijonkrat bom ponovil to: WS2300 so navadna poceni kitajska jajca! banghead
In že stotič bom napisal, da je polovica tehničnega dela tega foruma popisanega samo s težavami, ki jih imajo lastniki teh postaj.Pa ne samo tega foruma,temveč tudi forumov drugje.
Postaja ELV(ki je bila predhodnica La Crossovih WS) je bila izdelana v Nemčiji in dokaz za dober izdelek je pri našem nekdanjem članu @Urši.Ko pa so Američani po želji za zaslužkom in v skladu z novo svetovno "modo"(ko želi vsak od nas bit vremenoslovec najmanj Pečenkovega kova) licenčno proizvodnjo prenesli v poševnooke dežele, je kvaliteta teh postaj padla pod zame sprejemljiv nivo in minimum.
In zato še enkrat: WS 2300 in izpeljanke so poceni kitajska jajca! Napišem še enkrat? icon_haha
Pričakujem pa tudi, da se na to temo oglasi tisti naš član, ki je prehodil vso pot od WS2300 do Vaisale in je tudi izvajal testne meritve s temi postajami.Pa naj pove svoje mnenje.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
polo
Gost
« Odgovori #18 dne: 02. Februar 2009, 23:42:55 »

Kakor koli že, vsak ima svoje mnenje.Po mojih izkušnjah so v največ primreih za nedelovanje postaje krivi sami lastniki postaj. Nisem samo eno postajo spravil na net...jih je kar nekaj in vem kje tičijo problemi  shrug
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078

*STORM CHASER*

« Odgovori #19 dne: 03. Februar 2009, 00:07:02 »

Se strinjam z obema. Tako s tem, da so take cenene postaje pač kitajska jajca. Jebat ga, tako je. Kot tudi s tem, da si večino težav dela vsak sam. To bo moral tudi @Pihe malce priznat, ker ima tudi on včasih težave z Davisko in prikazi, pa ga noben ne sili v to. A je tako Pihe? Pa nimaš cenenih kitajskih jajc Grin Mogoče imam jst srečo s temi igračami, a resnejših težav nimam, če pa že, potem vidim, da sm sam kriv, ker sm šel kaj preveč eksperimentirat.

Najbrž je @Pihe mene mislil kot tistega, ki je probal že vse od kitajskih jajc, do Daviske in VAISALE... ja, probal sem že WS2300, WS2305, WS3600, WMR928N, Davis VP2 Plus in po novem imam tudi VAISALA WXT520... in kakšen je zaključek? Kot vedno pri večini stvari! Malo denarja, malo muzike. O kitajskih ropotuljicah ne bom zgubljal besed, kar je pod WMR, ni niti za omenjat. Napake so katastrofalne in podatki neuporabni, zavajajoči in še kaj! WMR je že bolj solidna, a ima svoje greške in slabotne intervale. Daviska je super za svojo ceno in zmogljivost in je za amaterje več kot odlična. WXT520 je pa že profi postaja, ki pa ima tudi svoje problemčke, a jo obožujem zaradi ultrazvočnega senzorja za veter.

Gredo tudi meni nekateri že veselo na jebalno orodje s temi ponavljajočimi težavami, a sami so si večina krivi; razlog je ali v cenenih kitajskih jajcih, ali pa v njih samih; njih nerodnosti, neznanju oz. nepoznavanju stvari ali kaj drugega. Že neštetokrat so bile tako ponudbe kot dobronamerni nasveti, našparajte malo več drobiža za kvalitetnejšo postajo, pa običajno priletijo spet opazke kaj nekdo nekaj sili, pa da nimajo denarja vsi, itd. Jah saj je povsod tako.

Najbolj so mi potem smešni nekateri, ki sem drkajo en druzga v analizi, da kako ima en nekaj desetink nižjo temp kot drugi, da bo zato tam prej sneg ali karkoli... pa matr božjo, sej ne vem al bi se smejal al zjokal... še dobro da cenena kitajska jajca sploh zmorejo ločiti poletje od zime s svojo natančnostjo...
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

« Odgovori #20 dne: 03. Februar 2009, 00:35:50 »

Ups.Neki ne bo držalo.Meni Daviska brezhibno prede že eno leto in pol.Problem sem jaz, ki preveč eksperimentiram s softverom. icon_redface
Samo tega ni kriva postaja ampak moje resnično ne dovolj dobro poznavanje računalništva.Jebhat ga.Imam pač svoja leta. icon_redface shrug
Se posipam z eno kiblo frišnega snega.
Ampak kljub temu ugotavljam, da se lastniki davisk niti slučajno ne pojavljajo toliko s svojimi težavami tu(spet povprečje kvarim jaz, ampak seveda zaradi eksperimentiranja s softveri in ne zaradi postaje same!). Če posplošim, za cca 10 lastnikov forumaških davisk skorajda ne vemo(razen ob nakupu), za tiste,ki imajo WS2300 pa skoraj vsak dan kako novo "presenečenje".
In se opravičujem, da sem zapacal to temo.Fant ni nič bližje odgovoru svoje težave. icon_redface Sad
Prijavljen

www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 634

Email
« Odgovori #21 dne: 03. Februar 2009, 07:46:15 »

Ampak kljub temu ugotavljam, da se lastniki davisk niti slučajno ne pojavljajo toliko s svojimi težavami tu(spet povprečje kvarim jaz, ampak seveda zaradi eksperimentiranja s softveri in ne zaradi postaje same!). Če posplošim, za cca 10 lastnikov forumaških davisk skorajda ne vemo(razen ob nakupu), za tiste,ki imajo WS2300 pa skoraj vsak dan kako novo "presenečenje".

Hm, mogoče pa je to tudi zato, ker ste se že marsikaj naučili na cenenih kitajskih jajcih (a je kdo začel z Davisko?).

Se pa strinjam z Maretom, bi pa rekel, da zame tudi WMR postaje spadajo v isti koš z WS2300, WS3600 in izpeljankami. Ima preveč "butastih" napak...

LP Ciril
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

« Odgovori #22 dne: 03. Februar 2009, 08:48:41 »

Ciril prjatu.Povej mi en pameten vzrok zakaj, bi se moral učit na nekih napakah, ki z vremenom nimajo nobene zveze? Jaz nisem računalničar, nikoli ne bom in me zanima samo pravilen zajem podatkov vremena.Zato hočem za vsak evro,ki ga namenim za ta svoj hobi, dobit tudi maksimalno možno kvaliteto. shrug
Prijavljen

www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 634

Email
« Odgovori #23 dne: 03. Februar 2009, 09:02:59 »

Pihe prjatu. Saj ti ne nasprotujem, se strinjam s teboj, da je Davis tisti minimum, pri katerem se lahko pogovarjamo o relativno točnih podatkih.

Hotel sem samo izpostaviti tole: če bi bila Davis tvoja prva vremenska postaja, ki bi jo imel, bi zagotovo na forumu sledila vprašanje v smislu: ne vem, zakaj, kako,... (še pomnite tovariši: WS3600 in tvojih vprašanj  icon_kavabanga) Tako pa si že stari prekaljeni vremensko-računalniški maher, ki nam v upanju na dosegu nove kvalitete podajaš obupne nepregledne WD grafe (daj prosim WSwinu še eno možnost  icon_arrow).

LP Ciril

PS malo smetimo tole temo, samo kaj ko Pihe provocira
Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #24 dne: 03. Februar 2009, 15:23:28 »

po novem imam tudi VAISALA WXT520

skywarn, ko boš imel kaj časa bi lahko kaj več povedal o VAISALI.
Prijavljen
RajkoRajko
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1952-12-28
Sporočila: 229

Email
« Odgovori #25 dne: 03. Februar 2009, 21:37:33 »

Predvsem je problem pri samih lastnikih v.postaj ,ki nonstop šarijo po programu potem pa vpijejo.Sem na spletu že skoraj 2 leti,pa se ne spomnim kdaj sem postavil kakšno vprašanje.Meni je pomagal spraviti zadevo na splet "Roba", za kar sem mu še danes hvaležen.Če bo najbližji skočil fantu na pomoč sem prepričan(upam),da ne bo toliko nepotrebnega pisanja po forumu.Sem med kategorijo neračunalničarjev,pa se vedno potrudim sam raziskat kaj je narobe.Glede v.postaj pač vsakdo ve kaj mu je dosegljivo,vi boste pač morali postaviti merila in ostalo šaro odstranit(tudi mojo).Ker razpolagam z več napravami in primerljivimi instrumenti (profi) z vami nimam namena polemizirati !!!!!!

L.pozdrav iz Ruš

Prijavljen
aco47
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1947-08-01
Sporočila: 4

WWW Email
« Odgovori #26 dne: 10. December 2009, 12:57:33 »

Rad bi odprl History.dat. Zanima me, če je komu to že uspelo s katerim od programov v MSOfficu.
Prijavljen
selicmiha
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-05-02
Sporočila: 533

Email
« Odgovori #27 dne: 18. Januar 2010, 21:53:48 »

Lep pozdrav ali mogoče kdo pozna kakšen ftp server (free), saj bi preko weather publisher dajev podatki gor, stari strežnik ne dela več (l4rge.com), hvala za pomoč.
Prijavljen

Zgodovina sprememb...
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 250

« Odgovori #28 dne: 19. Januar 2010, 10:26:19 »

skywarn, ko boš imel kaj časa bi lahko kaj več povedal o VAISALI.

Nisem ravno skywarn, sem pa poiskal nekaj o tej VP in je zelo zanimiva, predvsem merjenje jakosti vetra s pomočjo ultra-zvočne tehnologije in pa majhnostjo celega sistem. Ni pa ravno majhna cena  icon_eek za samo postajo, plus še dodatki in software pa smo tam  icon_rolleyes icon_question.
Kaj več pa upam da bo skywarn povedal.

Vaisala WXT520 Multi-Parameter Weather Sensor

Stran proizvajalca ---> vsi podatki in dokumentacija

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
joze
Gost
« Odgovori #29 dne: 19. Januar 2010, 10:41:27 »

Cena, da te vse mine. icon_exclaim icon_haha
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Pojdi na: