Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Heavy weather
Strani: [1] 2 3 ... 6
Natisni
Avtor Tema: Heavy weather  (Prebrano 105455 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« dne: 02. December 2008, 12:47:14 »

Zanima me, če kdo uporablja Heavy weather review, ker ne vem, kako naštimati, da bi narisalo grafe?
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #1 dne: 25. December 2008, 07:44:47 »

Problemi... od kje so le prišli... ne vem. Uglavnem... Heavi weather..program postaje  mi v history data ne beleži podatkov.wswin jih normalno beleži.Pa tudi HW na Weather... mi normalno beleži,medtem ko kliknem data.... mi pa pokaže še od nekaj dni nazaj da končalo "zapisovati)".Sm probal resertirat.....sklopt komp.....itd.... hvala Smiley

EDIT maverick :  Probal (že včerak ga dal vn pa not... pa kontakte isto vse).... pa če bi bil tud premalo v reži,mi potlej wswin nebi pobiral podatkov.Tko pa mi jih normalno beleži,le hw mi ne daje v arhiv,ampak mi zmrznil 22.12.ob 5h zjutraj...... spet probal z resertiranjem kompjutra.... pa nič od tega....
« Zadnje urejanje: 25. December 2008, 13:38:37 od Lluka » Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #2 dne: 26. December 2008, 00:33:36 »

Temu se reče... Lluka bedak. Smiley

Kako mi uspelo rešit težavo... po naključju(tko kot vedno). Skratka...šel sem v Opšns,,, kjer je Recording history file.Klikneš RESET in ti začne spravljat v  history1.Potlej ti pa flikne še podatke od zanazaj(kolikor spomina pač ima postaja). Tko da imam podatke do 22.12. do 5h in pa zdej (od 24.12. od 18h do 26.12. do 00.30h-kolikor je pač spomina).wswin je medtem pač belezil normalno dalje(kar pomeni ,da je recording history file zablokiral). Tko v informacijo če bo imel kdo težave s tem.
Prijavljen
seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 75


Lokacija: Birna vas - Šentjanž; 310 m.n.v.

WWW
« Odgovori #3 dne: 14. Januar 2009, 22:03:43 »

Zdravo!

Sem čisto nov med vami, zato vas vse skupaj lepo pozdravljam.

Imam postajo WS2300, pred kratkim sem naredil tudi vremensko hišico. Kupil sem program WsWin, o katerem sem prebral že veliko tem na forumu. Zanekrat z njim ni bilo težav. Se še učim, tako da bom s prenosom podatkov na internet še malo počakal.

Pojavila se je težava v programu Heawy Weather, zato prosim za pomoč. Zanima me, koliko internega spomina ima vremenska postaja (konzola). Ponoči izklopim pc nekje ob 00.00, history record imam nastavljen na 1 min in ko zjutraj vklopim pc nekje ob 5.30, mi prenese podatke iz konzole nekje za samo tri ure nazaj od vklopa. Ostala razlika, se pravi nekje 2.5 ure, pa manjka. Naredil sem tudi preizkus in sem history record nastavil na 2 min, podatki so bili ob istem izklopu in vklopu pc-ja celotno preneseni. Iz tega sklepam, da ima konzola premalo spomina za beleženje 1-min podatkov, tekom noči, ko je pc izklopljen.

Ali ima kdo kak predlog, komentar glede na mojo teorijo?

Lep pozdrav!

Seba
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #4 dne: 14. Januar 2009, 22:12:20 »

Pozdravljen na forumu  wavey

Tvoja teorija popolnoma drži.
Prijavljen
seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 75


Lokacija: Birna vas - Šentjanž; 310 m.n.v.

WWW
« Odgovori #5 dne: 14. Januar 2009, 22:28:25 »

No, tega sem se bal... torej je edina rešitev na min. 2 min ali pa pc non-stop vklopljen...  icon_neutral

Kar se tiče temperature in vlage, bi še šlo, motijo me samo podatki o jakosti vetra, ki so namreč na 2 min precej pomanjkljivi...

No, očitno se bom moral sprijazniti...  Roll Eyes
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #6 dne: 15. Januar 2009, 08:25:29 »

WS2300 si "zapomne" zadnjih 175 nizov podatkov, se pravi če imaš na 1 minuto je to 175 minut, če imaš na dve minuti 350 minut...

LP ciril
Prijavljen

MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #7 dne: 16. Januar 2009, 17:16:44 »

Ko sem kupil postajo, sem dobil zraven še Cd s programom Heawy Weather pa še nekaj programov je kot so
Weather publisher Software in pa Weather Review Software.
Zanime me, ali  kateri od teh programov riše grafe???

Hvala za odgovor
Prijavljen

MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #8 dne: 16. Januar 2009, 17:54:34 »

Ja pa jih in to Heawy Weather Review, sem sedajle nekaj pogruntal, samo se še kar ukvarjam s tem.
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #9 dne: 22. Januar 2009, 21:37:37 »

Lluka v težavah.
 Heavy weather mi ga biksa.(al pa jaz). Nekaj dni nazaj opazil da mi postaja zapisuje napačen čas(beleženo na HW in wswinu napačen čas(+4h).Bil pač v službi in kličem domov da mi popravijo uro. Hja... namest popravt ure mi naštelajo časovne pase +4. Huh... ok .. delalo do danes dopoldne,ko sem hotel pobrati podatke zadnjih 24ur dol na HW.Dokler mi ni HW prepoznal ure na kompjuteru,mi je normalno loudalo podatke iz postaje,ko pa je zaznalo +4, časovne pase,mi je namesto kazalo 12h(poudne)....mi kaže uro 16(4 popoldne).Nakar hotel dal history dat nov,mi je spet izpisalo do 16h(čeprav je bila ura 12).Potlej mi tudi HW ni ispisaval podatkov,ker je pač čakal  16-to uro, da začne beležit naprej.Sem probal spremenit nazaj časovne pasove na +1,pa tud nič,tko da sem na koncu moral psotajo komplet resertirat(tovarniške nastavitve),sedaj mi postaja normalno beleži naprej.Sedaj pa.... kje je možnost spremeniti v history .dat čas. Da bi namesto recimo...14.30 spremenil v 10.30(in tko za vseh 5 ur podatkov zamika +4) In pa tudi s čim...naj odprem program history.DAT.Je kakšen program ,ki bi to odprl? wswin-a še nisem odpiral,ker bi mi potem prenesel podatke tudi tiste z zamikom,kjer bi mi potem manjkalo za 5 ur podatkov. Huh...zakomplicirano? Če ima kdo nasvet,rešitev? Ali pa če smem s tem uprašanjem(pa mogoče še s kterim drugim)zamorit v soboto? icon_mrgreen icon_mrgreen Upam da neb bil  icon_kavabanga
Prijavljen
march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #10 dne: 22. Januar 2009, 21:53:53 »

Torej zadeva ni tragična. Občasno se pač na postajah Ws 2300 zgodi, da se čas (ali tudi datum ) prestavi samodejno, običajno kadar je računalnik ugasnjen.
Zadevo rešiš takole:
Podatke, ki si jih dobil v Heavy weather (tudi tiste z zamikom ure) poberi z Wswin-om; normalno zaženeš WSwin; podatke ti bo vneslo v graf (bazo Wswin-a) pač glede na  čas, ki je zapisan v HW. Potem pa greš v Wswin in klikneš File>Exporting>Export month file in ti izvozi mesečni fajl v .csv datoteko, ki jo odpreš v Excelu. V tej datoteki popraviš uro in ustrezne vrstice zložiš, da bo ura štimala. Potem samo ta fajl uvoziš (File>Import weather data) nazaj v Wswin in zadeva je urejena.

Upam, da sem kaj pomagal.

Lp, March
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #11 dne: 25. Januar 2009, 07:24:06 »

Eko... od Gradiščana dobil nasvet,zakaj se ura spreminja. Nad uro (čas),je napis DCF.In zaradi tega malega vragca,se mi ura spreminja. Sm probaval s klikanjem itd...ampak tega napisa"DCF" ne morem ugasnit oz da se mi zbriše iz ekrana. Tko da danes ponoči se mi je še 1x prestavila ura za 1h nazaj. grrrrrrrrrrrrrr Imel mogoče kdo s tem bleme... in jih kako rešil? Nasvet?  Grin
Prijavljen
march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #12 dne: 25. Januar 2009, 08:37:50 »

Katero postajo pa imaš? Če imaš WS 2300 to ni mogoče izklopit in potem občasno takšne težave. Ravno včeraj se mi je to zgodilo na VP Laško-Lahomšek (ura za dve uri nazaj). Tako sem na konzoli uro prestavil naprej na dve uri.
Zadevo z WSwin-om pa rešuješ kot sem že napisal v predhodnem mojem postu.

Lp, March
Prijavljen

seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 75


Lokacija: Birna vas - Šentjanž; 310 m.n.v.

WWW
« Odgovori #13 dne: 02. Februar 2009, 21:10:43 »

Zopet ena čudna opažanja. 
Opozil sem, da ko na comp. vklopim heavy weather se notranja temperatura na konzoli dvigne za cca 0.8 stopinje, ko pa izklopim program pa zopet pade.
Kot da bi com port od znotraj po kablu grel konzolo.

A je še kdo opazil kaj takega???

Se bojim, da je to nerešljiv problem. icon_cry icon_cry
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #14 dne: 02. Februar 2009, 21:16:52 »

Saj vem,da bom zdaj spet reskiral grde poglede in mogoče še kaj: Ampak! Za božjo voljo vrzi ta cenena kitajska jajca v smeti in prišparaj za eno pošteno vremensko postajo.Ker ga ne boš imel miru in bo skozi kaj sfalilo. icon_arrow
Oprosti, da sem to napisal, ampak tako je.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Strani: [1] 2 3 ... 6
Natisni
Pojdi na: