Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereIP KAMERA
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: IP KAMERA  (Prebrano 24910 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #15 dne: 01. December 2008, 20:40:50 »

Roba, to že verjamem, vendar je že webcamxp en grozno potrošen sw, ki ga je bolje sploh ne imeti.

Saj ravno v tem je prednost IP kamer - ne potrebuješ računalnika, saj imajo v sebi že tako odjemalce, kot tudi strežnike! Nič drugega ne potrebuješ, razen prostora nekje v internetu, da spraviš tisto slikico vsakih 5 minut.

Tud res ja
Prijavljen
march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #16 dne: 02. December 2008, 22:44:57 »

Zdravo,

Takole je z mojo IP kamero.
V web brskalnik vpišem IP kamere in pokaže se živa slika , ki jo snema kamera.
Sedaj pa glavni problem, te slike ne spravim v nobenega od programov za pošiljanje slik na splet, ki podpirajo IP kamere.
Če je pri USb kamerah to zello enostavno, pa je tu prava znanost, mogoče to sploh ni možno .
Zraven sem doil program ; reče se mu Camera Viewer, kjer lahko ročno snemam video, s klikom na gumb "snapshot" izdela sliko jpg in jo shrani na disk, ampak to moram napravit ročno.
V današnjem času pa naj bi to počel računalnik avtomatsko, tako kot je to pri USB kamerah.
Ima še kdo kakšno idejo, kako spraviti sliko iz IP kamere v obliki JPG slike na disk in , da bo to potekalo avtomatsko z nastavitvijo timerja?

Lp, March
 




Prijavljen

march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #17 dne: 07. December 2008, 22:47:45 »

Izgleda, da bo treba kupit eno mal boljšo MSN kamero, ki ima ločljivost vsaj 640x480 in možnost preklopa na outdoor.
Tale moja nova IP kamera "dela" lepe slike, samo kaj ko bi rabu enga "črnca", da bi je jih lepil na internet.
Tudi Webcam XP, ki mi ga je dal @Max , ne prepozna te kamere.
Glavna težava je, da ta kamera dela slike v "Motion detection", pa potem posname vsak vlak , ki pelje mimo (vsako uro), nima pa ta kamera možnosti avtomatskega pošiljanja slik JPG na nek FTP strežnik.
Tako, da jaz sem obupal in bom moral iskati drugačno rešitev ..., dva tedna zaj......bancije je pa preveč.
Mogoče ima še kdo kakšen predlog, nasvet?

Lp, March
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #18 dne: 07. December 2008, 23:15:12 »

Kaj pa če bi te slike, ki jih dela potem preko FTP-ja pošiljal kamor bi jih želel?

Jaz imam tako naprimer na http://www.wunderground.com/webcams/gradiscan/1/show.html. Fwink mi dela vsakih 30 sek. fotko, ki jo potem preko FTP programa pošiljam na ta naslov.
 shrug samo  icon_confused
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #19 dne: 10. Februar 2010, 15:07:18 »

Če kamera podpira http ali ftp, kar sigurno ker je IP, potem ni nobenega problema, samo malo bolj podrobno poglej navodila.
Če hočeš live stream, moraš imeti kar orenk linijo, če pa samo posnetke, pač nastaviš v programu....jaz ne vem kaj si dobil zraven, tako da na pamet govorit tole, bo težka.

V bistvu pa sliko, ali pač capture - kar ti dela, normalno pošiljaš na strežnik, tako kot podatke na tvojo stran, in narediš povezavo shrug

Edit: Narediš isto kot imaš povezavo za mini displaj ali pa za radarsko sliko
Prijavljen

fprelog
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-11
Sporočila: 310


Lokacija: Ptuj (225 m)

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 10. Februar 2010, 18:27:05 »

Prosim za pomoč, sedaj sem se tudi jaz lotil montaže in nastavitev ip kamere, program, ki sem ga dobil zraven kamere sem inštaliral, nato pa sem nastavil, da mi kamera deluje brezžično, ker je brezžična ip kamera, kabla sem se sedaj rešil in mi lepo deluje tudi brezžično, no sedaj se je pa malce ustavilo, namreč rad bi pošiljal sliko v svet oz. na spletno stran in jo delil z vami, sedaj pa ne vem kje dobim naslov, npr. da bi bil naslov http://vreme-velenje.freehost386.com/webcam.jpg, zanima me kako sedaj pridem do tega, ker sedaj se mi na pcju slika v programu normalno prikazuje, najprej moram vpisati tist ip naslov 192.168..., potem pa vnesem geslo in slika se pokaže, ko pa hočem sliko videti na spletu, npr. ko v iskalnik vnesem tist ip naslov 192.168... se pa slika ne pokaže icon_question icon_question

Prosim za nasvete in pomoč, hvala, Blaž.

pri nastavitvah kamere sklepam da imaš že vse ok, predlagam le, da port na kameri najprej nastaviš  na nekaj drugega kot 80, npr. na 8001.
In potem, na routerju, na Port Forwarding, je treba nastaviti, da npr. link iz katerekoli zunanje IP adrese (torej je ne vpišeš) in iz prihajajočega porta 8001 ... preusmeri na interni port tudi 8001, ampak na interno IP adreso kamere, t.j. verjetno 192.168....  In ker kamera podpira UPnP, to na kameri enablaš.
Kamera ima vgrajen tudi ftp upload, jpg sliko npr. na 5 minut lahko oddajaš na Wunderground in http://vreme-velenje.freehost386.com/webcam.jpg,   link http://vreme-velenje.freehost386.com/.....:8001 pa daš tudi nam, kdor bo kliknil, mu bo poslalo sliko direktno s kamere v web browser.
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #21 dne: 18. Junij 2010, 22:42:29 »

Zanima me, kateri izmed programov za webcam (fwink, yawcam, webcamxp...) podpira prenašanje slike iz ip kamere icon_question
« Zadnje urejanje: 18. Junij 2010, 22:50:14 od Ekolog » Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #22 dne: 18. Junij 2010, 22:48:13 »

xp zagotovo..
fwink - NE
yawcam - preberi v navodilih..
Prijavljen
ales77
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-05-14
Sporočila: 217


Lokacija: Pragersko (250 Nmv)
ales_johnson@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #23 dne: 26. Julij 2010, 07:07:55 »

Katero ip kamero pa se zdaj splača kupit do 150 €  , prosim če mi lahko malo pomagate .


http://www.mimovrste.com/artikel/2660021522/q=ip%20camera/ip-kamera-intellinet-nfc30
« Zadnje urejanje: 26. Julij 2010, 07:19:05 od ales77 » Prijavljen

Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: