Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeOregon BAR208HG
Strani: 1 [2] 3 4
Natisni
Avtor Tema: Oregon BAR208HG  (Prebrano 31022 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Dejan
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1992-01-14
Sporočila: 1289


Lokacija: Ravenska vas, 458m

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 01. December 2008, 20:43:59 »

Ah, na te ikonce na konzoli se ne zanašaj kaj preveč. So bolj za styling kot za napoved Smiley montaža senzorja nič ne vpliva na to.
Zakaj ti za jutri kaže sonce? verjetno si danes priklopil postajo in od tu bo štartala. Če se bo tlak povišal oz znižal za **hPa, se bo temu primerno zamenjala tudi ikonca. Prim: trenutni tlak= 1013hPa; če bo čez nekaj časa tlak znašal nekaj hPa manj, se bo na konzoli pokazal dež, nasprotno pa sonce.



lp
Prijavljen

Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #16 dne: 01. December 2008, 20:45:34 »

Trije metri razlike pri merjenju tlaka ne igra vloge icon_razz, tista ikonca je pa samo računska vrednost, ki jo poda postaja glede na meritve shrug
Meritve na 2m so važne samo pri temperaturi, tlak ti pa meri bazna enota, ki jo imaš notri.
Prijavljen

gandalf
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 404


Lokacija: Bezina Slovenske Konjice 340m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #17 dne: 08. December 2008, 17:12:24 »

Zdaj sem postavil zunanji senzor na steber na višini 160cm. Da sem preprečil da bi ga dež zmočil sem ga vstavil v plastično pol litrsko plastenko kateri sem odrezal zgornji del. Zdaj pa imam vprašanje kako prerečiti sonce da bi imelo vpliv na meritve? Pobarvam plastenko belo ali da bi jo oblepil z aluminijasto folijo? Huh?

Lp!
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #18 dne: 08. December 2008, 17:30:34 »

Na tej strani imaš lepo prikazano, kako narediti homemade radiation shield proti sončnemu obsevanju termo-higro senzorja:

http://www.ruralgeek.com/wpblog/?page_id=70
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
fredek
Gost
« Odgovori #19 dne: 08. December 2008, 18:22:22 »

Če je senzor brezžičen in ga boš oblepil z alu-folijo, ne boš imel več signala.
Prijavljen
gandalf
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 404


Lokacija: Bezina Slovenske Konjice 340m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 08. December 2008, 18:27:14 »

Kaj pa če plastenko pobarvam z belo barvo?  Huh? Huh?

V profilu si uredi podatke(lokacija)
« Zadnje urejanje: 08. December 2008, 18:34:54 od polo » Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #21 dne: 08. December 2008, 18:33:06 »

Vse debate o barvanju, pa zaklonih, pa ... so brezpredmetne. Dejansko objektivne izmerjene vrednosti zagotavlja edino vremenska hiška in senzor v njej!
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #22 dne: 08. December 2008, 18:34:11 »

Kaj pa če plastenko pobarvam z belo barvo?  Huh? Huh?

Vse kar ni vremenska ARSO standard hišica, ali pa vsaj Davisov radiation shield, je brez veze! Podatki ne bodo točni. icon_arrow
Lahko poizkusiš tudi domači radiation shield s podstavki za cvetlične lončke, ki je lahko dokaj kvalitetno narejena zadeva(poišči nekje na forumu, je opisano in pofotkano kako mora izgledat). icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
fredek
Gost
« Odgovori #23 dne: 08. December 2008, 19:17:12 »

Ni brezveze, ker je vsak zaklon boljši kakor nobeden. Se strinjam, da je meritev v hiški standardizirana, da bo pa vsak, ki bo hotel izmeriti temperaturo sedaj imel hiško na vrtu (če ga sploh ima) pa se mi vseeno zdi pretirano. Pa če ni zamerite ali ne.

Jaz je verjetno doma ne bom nikoli imel (mogoče kdaj kak homemade ponaredek), gotovo pa ne nikoli v službi, ker še bom postajo postavil na črno, pri tem pa seveda upam, da bom pod tem velikanskim nadstreškom našel prostorček, kamor sonce nikoli ne posije.

Fant še nima niti "prave" postaje, pa že hiško forsirate.
Prijavljen
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #24 dne: 08. December 2008, 20:12:19 »

Ne gre za forsiranje, pač povemo kaj je primerno, priporočljivo, uporabno. Itak se pa vsakdo sam odloči koliko in katera priporočila bo upošteval pri postavitvi senzorjev, kot tudi kakšno postajo si bo kupil.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #25 dne: 08. December 2008, 20:27:30 »

Ne gre za forsiranje, pač povemo kaj je primerno, priporočljivo, uporabno. Itak se pa vsakdo sam odloči koliko in katera priporočila bo upošteval pri postavitvi senzorjev, kot tudi kakšno postajo si bo kupil.

Točno tako Slavc! icon_wink icon_arrow
Gre se zato, da že v startu poskušamo preprečiti raznorazne "superekstremne" kvazi podatke, ki se potem pojavljajo na spletu in mečejo slabo luč na nas kot društvo (ki naj bi skrbeli tudi za to, da bi se kvaliteta vremenskih podatkov, opazovanj in merjenj izboljša!) in na sploh na vremenoslovje kot tako. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
fredek
Gost
« Odgovori #26 dne: 08. December 2008, 20:32:20 »

Če ne gre za forsiranje se ne uporabljajo izrazi kot "brezpredmetno" in "brez veze". "Superextremne kvazi podatke" producirajo samo popolnoma nezaščiteni senzorji.

@ štromar BTW: na open2300 strani sem opazil link na (verjetno tvojo) postajo. Nisem vedel, da linux laufaš.

(Sem se čist odvadil pisat, če trije posti prej pridejo kot moj odgovor.)

Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #27 dne: 08. December 2008, 20:51:36 »

@fredek. S Slavcem sva mnenja, da je naloga nas članov kluba Zevs tudi ta, da novim članom (ali pa samo bralcem tega foruma) SVETUJEMO in POMAGAMO iz naših lastnih izkušenj ter tudi iz ustaljene prakse, ki velja v vremenoslovju.
To, da nekomu rečeš(ali svetuješ), naj pofarba eno plastično flaško v belo, češ saj bo že dobro tako za temperaturni senzor, pač ne more in ne sme biti praksa našega dela!
Na tak način bi društvo hitro zapravilo svoj ugled oz. si ga nikoli ne bi pridobilo.
Tako je moje mnenje. shrug

Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #28 dne: 08. December 2008, 21:29:10 »


@ štromar BTW: na open2300 strani sem opazil link na (verjetno tvojo) postajo. Nisem vedel, da linux laufaš.
Jaz skrbim za hardware mojih postaj, za software pa skrbi @stajler. Delitev dela pač.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #29 dne: 08. December 2008, 22:15:05 »

Se strinjam, da je meritev v hiški standardizirana, da bo pa vsak, ki bo hotel izmeriti temperaturo sedaj imel hiško na vrtu (če ga sploh ima) pa se mi vseeno zdi pretirano. Pa če ni zamerite ali ne.

Podčrtano je bistveno, meritve v hiški so standardizirane, pravilne temperature zraka pa se ne da izmerit niti v hiški! Standardizirana je tudi povprečna temperatura s formulo, ki zajema termine ob 7h, 14h in 21h, dejansko pa je pravilna povprečna dnevna temperatura povprečje vseh urnih oz. minutnih opazovanj. Pri dobri izvedbi radiation shielda s kakšno aspiracijo so odstopnja temperature minimalne (sploh povprečja), zato je brez zveze picajzlat okoli teh stvari, sicer pa je bilo že vse večkrat napisano.

Tudi Davis radiation shield ima odstopanja, ki so večja od običajnih "tegelc" izvedb radiation shielda, seveda z obvezno aspiracijo le-tega.

Z malo zdrave pameti se da dobiti užitne podatke z minimalnim odstopanjem tudi brez ARSO hiške, je pa le-ta seveda dobrodošla.

lp Ciril
Prijavljen

Strani: 1 [2] 3 4
Natisni
Pojdi na: