Castelluccio

(1/1)

paradolf:
Že precej vode je preteklo odkar smo se vrnili s Castelluccia kjer smo bili za prvomajske praznike.
No in tukaj je nekaj fotk.
Naj povem da je to planota na višini cca 1300m. V bistvu je kot nekak krater s kraškim poljem.
Vreme je sodelovalo bolj tako tako a smo bili vsi zelo zadovoljni na koncu.

Base camp:

Pogled proti vzhodnemu robu planote kjer je vzhodnik čez nosil vedno nove in nove plohe.

Najvišji vrh tistega dela Apeninov Mt.Vettore. Oblački so prav prijazni.
Se pa lahko hitro začne spreminjati v kaj večjega in takrat je dobro biti že na trdnih tleh.

Mal rošc:

Za tole sploh ne vem kako se imenjuje. Sem pa videl le dva primerka na višini cca 1700m:

Pogled proti zahodu v dolino. Nad nami pa prijazno nebo ki nam je dalo lepega jadranja.

Hitro v luft predenj se preveč ne zapre:

Enkrat sem pristal v dolini še zadnji hip. Mimo vrha malenkost levo od ulične svetilke sem se peljal slabe pol ure predenj je nastalo tole:

Vas Castelluccio ki spominja na naš Štanjel ali Vipavski križ. Zadaj mt.Vettore ki jo je ponoči malo pocukralo:

Tu in tam se najde tudi takale zverinica:

Krater-planota kjer v poletnih mesecih divjajo dust devili in je letenje sredi dneva še bolj pa pristajanje toplo odsvetovano:

Še kako bolj padalsko fotko pa v aerofotografiji  :icon_smile:

JaniS:
 :icon_wink:

Duzek:
Lepa reportaža :icon_wink: :clap:

Mamut:
Paradolf sem opazil da ste imeli namesto kopalnice kar napajalna korita za živino, vrjetno služijo poleti pri paši ker živine še ni bilo na slikah.
   Ali mogoče samo drobnice, a ste se o tem kaj pogovarjali z domačini.  Drugače reportaža super. :icon_wink:

paradolf:
Na planoti pasejo večinoma le ovce, katere čuvajo zelo veliki psi ki smo jih mi krstili kar sibilinski hudogrizi. Opazili smo tudi nekaj krav z res velikimi rogovi.
Ja, napajalniki so v ta namen. Ko pride čreda ovac in se nagnetejo okoli napajalnika ti znižajo gladino za 10cm, kljub temu da voda neprestano doteka z močnim curkom.
Temperatura vode je cca 5-6°C tako da te kar roke bolijo če jih pomočiš notri :icon_exclaim: Odlično zdravilo za nekatere po veseli noči  :icon_haha:
Kopanje odpade razen če bi imel neopren na sebi  :shrug:

Navigacija

[0] Seznam sporočil