Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremensko društvo ZEVSZEVSZEVS NAPREDUJE ALI ?
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: ZEVS NAPREDUJE ALI ?  (Prebrano 18104 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
walter76
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-03-02
Sporočila: 2019


Lokacija: Portorož-Bernardin
Danes so dovoljene sanje,jutri je nov dan..

valterpetra@hotmail.com
WWW Email
« dne: 11. Oktober 2008, 17:44:28 »

S tem uprašanjem nočem nobenega kritizirat ampak le uprašati kam gremo..
Namreč zdi sem mi ,da se kar lepo reklamiramo po radiju,TV,časopisih..
Toda prav na našem mediju se nam nekako ne uspe pravilno,ažurno torej dobro predstavit.
Sam forum je vsekakor pravilno in dobro ustvarjen,no problem je vsekakor ta naš ubogi portal,ki ga je še pred pravim rojstvom napadel "turk"in bo potrebno še nekaj časa ,da zaživi..
Res ,da veljamo le za neke ljubitelje vremena in da se morda od nas ne pričakuje nevem kaja vseeno na našem področju bi morali biti na področju Slovenije poleg ARSA ,takorekoč ikona za vreme.
No k temu pisanju me je pičlo ,kako enostavno predvsem pa lepo je to predstavljeno recimo na ŽURNALU...

http://vreme.zurnal24.si/slovenija/
Zdi se mi ,da je naša šipka točka napoved vremena recimo po pokrajnah tu bi bilo treba nekaj postoriti,preden nas vsi prehitijo.
Res ,da poskušamo v napoved to nekako  vpisat a verjetno je to slikovno bolj predstavljivo..
Ne vem meni je ta vremenski portal prek žurnala zelo simpatičen..
Verjetno je za to potrebno veliko dela ,toda nevem ,če je le nov portal vse akr lahko ponudimo.
No tu so še produkti prek Krtine ,ki pa vsaj po mojem mnenju niso tako blizu večini slovencem,ki si želijo vedeti kaj več o vremenu na nek enostaven način.
Torej to ni kritika ,ker vem ,da se dobro dela in z vsem srcem..
Nočem ,da bi ekipa zanesenjakov ,ki se trudi na koncu dobila nasproten učinek ,ko si dejansko zasluži.


Prijavljen

Prijatelj vremena !
polo
Gost
« Odgovori #1 dne: 11. Oktober 2008, 18:49:38 »

Zevs napreduje,zagotovo  icon_wink
Glede portala se ne sekiraj,fantje delajo na tem,pač pomankanje časa  shrug

Sploh pa me zanima zakaj ti nisi član ZEVSA,ki imaš toliko predlogov?
Prijavljen
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #2 dne: 11. Oktober 2008, 19:37:24 »

Vsaka ideja je dobrodošla fantje, dekleta. Walterja razumem, Polota razumem, Piskeca razumem, Štromarja razumem. Vsi imamo želje, na koncu je realnost. Ene ideje se bodo uresničile, druge pa tudi ne. Gre za čas, ki ga ni na pretek. Eni se trudijo in delajo non stop na tehnikalijah, to se kaže tudi v novi postavitvi foruma. Toda na žalost se kdaj tudi zgodi "nebodigatreba" kot je bil vdor na portal. Ampak, to še ne pomeni, da portal ne bo napredoval. Vendar pa je za uspešen portal potrebno veliko dela, zanasenjakov, novic, lastnih idej. Samo portal in tehnikalija ni vse, vsebina da pečat portalu ali čemurkoli že. Fantje se glede portala trudijo in lahko samo pohvalim nihovo delo, ki je popolnoma volontersko. ZEVS gre naprej, korak za korakom. Sam se bom potrdudil in ni hudiča, da ne bo do te zime na voljo še en priboljšek pod okriljem ZEVS-a. Govorim o dnevnih statistikah, maksimumih in še čem. In glej ga zlomka, tudi meni je 24 ur na dan kar malce premalo ...  icon_haha
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 11. Oktober 2008, 20:29:09 »

Astra je čisto lepo povedal in bi jaz dodal le nekaj malega.

Pravzaprav smo v fazi, ko približno vemo kaj, ne vemo pa kako oz. s čim.

Najhuje je, da smo kadrvsko podhranjeni. ZELO podhranjeni. In zaradi tega pravzaprav gre večina stvari zeeelo počasi. Tako počasi, da se že skoraj zdi, da vse stoji.

Če ponazorim na primeru - edini, ki želi nastopati na TV je Twister. Kaj če se on enkrat naveliča?

Pa ni tako le v tem primeru TVja, povsod je tako... Na žalost.

Vsako društvo v tem prostoru ima nekako 5-10% izkoristek - torej 5-10% ljudi od vseh članov je pripravljeno delat. Zdaj pa izračunajmo...

Ampak ne... zavedajmo se, da smo mlado društvo in da gredo take zadeve počasi.

Prijavljen

medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #4 dne: 11. Oktober 2008, 21:03:38 »

Vsaka ideja je dobrodošla fantje, dekleta. Walterja razumem, Polota razumem, Piskeca razumem, Štromarja razumem. Vsi imamo želje, na koncu je realnost. Ene ideje se bodo uresničile, druge pa tudi ne. Gre za čas, ki ga ni na pretek. Eni se trudijo in delajo non stop na tehnikalijah, to se kaže tudi v novi postavitvi foruma. Toda na žalost se kdaj tudi zgodi "nebodigatreba" kot je bil vdor na portal. Ampak, to še ne pomeni, da portal ne bo napredoval. Vendar pa je za uspešen portal potrebno veliko dela, zanasenjakov, novic, lastnih idej. Samo portal in tehnikalija ni vse, vsebina da pečat portalu ali čemurkoli že. Fantje se glede portala trudijo in lahko samo pohvalim nihovo delo, ki je popolnoma volontersko. ZEVS gre naprej, korak za korakom. Sam se bom potrdudil in ni hudiča, da ne bo do te zime na voljo še en priboljšek pod okriljem ZEVS-a. Govorim o dnevnih statistikah, maksimumih in še čem. In glej ga zlomka, tudi meni je 24 ur na dan kar malce premalo ...  icon_haha

Tako lepo si povedal, da se kar strinjam...

Fantje in punce, tudi "National Geographic" je bilo nekoč le društvo zanesenjakov...ZEVS je še smrkav, ampak bo rasel in rasel. Dajmo času čas, predvsem pa podprimo vse, ki se zelo, zelo trudijo (trudimo icon_haha) v ZEVS-u.

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #5 dne: 11. Oktober 2008, 22:06:08 »

Bom še sam dodal kak lonček  Grin. Walter seveda je ideja odlična, seveda bi tudi mi imeli takšno stran, ja kaj takšno še boljšo bi lahko imeli, takšno, da bi nas gledal celi svet  Grin. Samo tu je "samo" en majhen če, kaj en več jih je!. Bistven je tisti, kdo bi to naredi in kdo in kdaj bo s tem dela?' Tukaj pa se verjetno stvar kar hitro konča, ali pač ne! Prav je da imamo predloge, saj sem tudi sam bil med tistimi, ki sem na začetku bombardiral Piskeca z njimi, smo pa  imeli srečo, da je marsikaj od tega tudi naredil. Skratka ideje imamo, pa ni hudič, da jih enkrat tudi s skupnimi močmi ne bomo tudi uresničili!

Kar se tiče portala se trudim z vsemi močmi kolikor mi čas dopušča, tako da upam, da bo v najkrajšem možnem času spet aktiven!!!
Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11208


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #6 dne: 12. Oktober 2008, 21:53:37 »

Jaz bi tu dodal le nekaj glede napovedi na Krtini ker je že Walter načel to.
Včasih bi se pod slikco ki jo dam na napoved malo več razpisal in napovedal vreme nekoliko bolj podrobno za več koncev Slovenije, a mi kar dostikrat zmanjka prostora za tekst. Tako potem še tisto kar sem v dolgi verziji napisal pobrišem in zreduciram kolikor količina znakov dopušča.
Ker nimam pojma o tem kakšne težave in koliko dela predstavlja morebitna sprememba v smer da bi bilo možno več teksta dodat pod napoved, bom le previdno vprašal kako in kaj je s tem.

Zadnje čas imam kar malo časa za spremljanje vremena, foruma in portala, tako da vsa čast tistim ki najdejo čas za to da stvar gre naprej pa čeprav počasi  praise
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #7 dne: 13. Oktober 2008, 09:36:42 »

mogoče bi se pa morali v primeru portala obrniti na zunanjo pomoč. Jaz verjamem da bi vsak član in morda tudi kak nečlan daroval tistih 20EUR da nam nekdo zrihta portal. Verjamem da je najbolj zamudno neko stvar urediti, potem vzdrževati pa se verjetno da.
Kaj ostali mislite o tem... sem prepričan da kak ki se s tem ukvarja to uredi v parih dneh... tudi sam imam kar nekaj strank ki se ukvarjajo z razvijanjem strani in podobno, pa tudi vsak od vas ima verjento kakega poznanega, ni vrag da nam kdo to ne zrihta icon_wink
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #8 dne: 13. Oktober 2008, 09:48:11 »

mogoče bi se pa morali v primeru portala obrniti na zunanjo pomoč. Jaz verjamem da bi vsak član in morda tudi kak nečlan daroval tistih 20EUR da nam nekdo zrihta portal. Verjamem da je najbolj zamudno neko stvar urediti, potem vzdrževati pa se verjetno da.
Kaj ostali mislite o tem... sem prepričan da kak ki se s tem ukvarja to uredi v parih dneh... tudi sam imam kar nekaj strank ki se ukvarjajo z razvijanjem strani in podobno, pa tudi vsak od vas ima verjento kakega poznanega, ni vrag da nam kdo to ne zrihta icon_wink

Živjo!

Je za razmislit. Če ni časa, potem je vsekakor to dobra ideja. Vsekakor je potrebno preveriti koliko ta stvar stane in, da je narejena takoj. Po mojih izkušnjah so ti majstri podobnim tistim pleskarskim...stvar se vleče  in vleče.. icon_haha
Skratka, jaz podpiram to idejo, vendar, če se gre v to, potem moramo naše ideje strniti in krepko preobraziti portal, da ne bomo potem trikrat štimali...

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
walter76
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-03-02
Sporočila: 2019


Lokacija: Portorož-Bernardin
Danes so dovoljene sanje,jutri je nov dan..

valterpetra@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #9 dne: 13. Oktober 2008, 13:47:52 »

No tudi sam sem to hotel nekako predlagat v tem kontekstu,vendar nisem hotel kakšne zamere"glejga spet pametuje,saj smo sposobni sami"

Toda verjetno je res bolje to narediti pri "ponudnikih"tako kot treba in z neko garencijo.
Ko bi bil portal postavljen v nekem svežem in novem dizajnu in omogočal ne samo širše podatke ind,ampak morda tudi možnost trženja reklam..zakaj pa ne ..

Verjetno bi bil bolj prof videz tudi bolj zanimiv za eventuelne "vlagatelje"

PREMISLIMO..
Prijavljen

Prijatelj vremena !
walter76
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-03-02
Sporočila: 2019


Lokacija: Portorož-Bernardin
Danes so dovoljene sanje,jutri je nov dan..

valterpetra@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #10 dne: 13. Oktober 2008, 13:57:14 »

    * pestro izbiro profesionalnih grafičnih podob
    * številne module, ki jih lahko enostavno vključite v svojo spletno stran (npr. novice, katalog izdelkov, fotogalerija ...)
    * BREZPLAČNO gostovanje spletne strani na hitrem slovenskem strežniku
    * urejevalnik spletnih vsebin, s katerim lahko hitro in enostavno ažurirate vsebine spletne strani
    * BREZPLAČNO pomoč izkušene ekipe
    * nizko ceno zakupa: letni zakup paketa že od 12x16 EUR + DDV

http://www.spletna-postaja.com/sl/produkti/

in še..

http://www.spletovalnik.si/gostovanje.php
« Zadnje urejanje: 13. Oktober 2008, 14:36:03 od walter76 » Prijavljen

Prijatelj vremena !
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #11 dne: 13. Oktober 2008, 17:03:20 »

Sam nebi imel nič proti, a ne vem če ima to vse skupaj smisel. Gostujemo že na novem strežniku, zato neke nove pogodbe pač ne potrebujemo in bi bila nesmiselna, zraven tega je potrebno portal tudi vzrževati, pa kaj dodajati in tukaj je kvečjemu primerno, da to delo opravimo sami, kot pa  da najamemo nekoga ki bi to delo opravil namesto nas, druga stvar pa bi bila, če tega ne bi znali narediti sami, ampak doler je volja je tudi pot  icon_lol

 Kot sem vam rekel je samo problem v času, ampak ta vikend sem zraven vsega ostalega, uspel narediti tudi kar veliko delo okrog portala, tako da računam ,da v roku enega tedna zakorakamo v nov portal  Cheesy
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #12 dne: 13. Oktober 2008, 17:28:07 »

Sam nebi imel nič proti, a ne vem če ima to vse skupaj smisel. Gostujemo že na novem strežniku, zato neke nove pogodbe pač ne potrebujemo in bi bila nesmiselna, zraven tega je potrebno portal tudi vzrževati, pa kaj dodajati in tukaj je kvečjemu primerno, da to delo opravimo sami, kot pa  da najamemo nekoga ki bi to delo opravil namesto nas, druga stvar pa bi bila, če tega ne bi znali narediti sami, ampak doler je volja je tudi pot  icon_lol

 Kot sem vam rekel je samo problem v času, ampak ta vikend sem zraven vsega ostalega, uspel narediti tudi kar veliko delo okrog portala, tako da računam ,da v roku enega tedna zakorakamo v nov portal  Cheesy

Se strinjam.  icon_wink Pustimo še nekaj časa našim stručkotom, da v miru dokončajo ponovno vstajenje portala. Vreme se trudi in se strinjam z njegovim predlogom.  Smiley
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #13 dne: 13. Oktober 2008, 19:03:05 »

Hmm kje je sploh problem s tem portalom? A je to tehnične narave, časa primanjkuje ali kaj drugega? Ni mi lih logična ta debata namreč. Ravno tako se mi ne zdi smiselno neke količine denarja zapravit za stvar, ki je sama po sebi povsem enostavna za izvedbo. Kolikor mi je znano, ste imeli kar nekaj urednikov na portalu, torej ga je treba samo postavit, nastavit ustrezen izgled (template) in zalaufat stvar. In novice se bodo začele pisat. Verjetno pa se razmišlja tudi o uvozu stare baze podatkov, da bodo vse novice in vsebina iz arhiva še naprej dosegljivi.

Takih portalov, ki bazirajo na PHP in mySQL, pa je na internetu ogromno, veliko tudi zastonj. Inštalacija pa tud ne bi smela vzeti toliko časa.

Mogoče si znate kaj pomagat z Joomla al kaj je že tisto...
« Zadnje urejanje: 13. Oktober 2008, 19:09:23 od skywarn.si » Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #14 dne: 13. Oktober 2008, 20:36:14 »

Mare v času je problem v času, pa saj sem napisal, da počasi zadevo pospešujem tako da bo zlo kmalu portal ponovno dostopen!!  Cool
Prijavljen

Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: