Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniPrenova Pregleda Vremenskih postaj
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Avtor Tema: Prenova Pregleda Vremenskih postaj  (Prebrano 29954 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #30 dne: 24. December 2008, 01:25:11 »

Namesto, da bi se naredil en lep slovenski pregled z možnostjo enostavnega vnosa nove postaje na pregled in s statistko za vse na pregledu,  se gre raje v omejevanje prikaza postaj.  icon_exclaim Meni pač ni pomembno, katera postaja je ZEVS in katera ni. Pregled, ki ima največ postaj za lepo primerjavo med sabo je pač najbošlji pregled, pa če tudi ne izgleda lepo. Konec koncev, kdo pa ima čas izdelovati nove "vremenske" projekte? Nobeden, in zato je tako kot je.

Maverick, lepo je nekoga silit, da naj naredi neko stvar, sam se pa ne potrudiš, aja sej vem, sva mela hude mučne ure na MSNju včasih  icon_rolleyes suspicious

Mi Slovenci...  suspicious
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #31 dne: 24. December 2008, 06:25:40 »

Namesto, da bi se naredil en lep slovenski pregled z možnostjo enostavnega vnosa nove postaje na pregled in s statistko za vse na pregledu,  se gre raje v omejevanje prikaza postaj.  icon_exclaim Meni pač ni pomembno, katera postaja je ZEVS in katera ni. Pregled, ki ima največ postaj za lepo primerjavo med sabo je pač najbošlji pregled, pa če tudi ne izgleda lepo. Konec koncev, kdo pa ima čas izdelovati nove "vremenske" projekte? Nobeden, in zato je tako kot je.

To je to!  icon_wink

LP Ciril
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #32 dne: 24. December 2008, 07:17:32 »

Hja, tole ni ravno najlažje, poleg tega tudi ni čisto res.

Kdo bo prvi, ki se bo pritoževal čez "napačne" podatke, kaj? In se spraševal zakaj je pa TA postaja na Pregledu, če nima vremenske hišice (naprimer)? Ne, ne, fantje, sami dajete predloge, katerih se potem nikakor ne držite. Se vam ne zdi, da to ne gre?

Taki predlogi preprosto niso konstruktivni, ker niso sprejemljivi. O tem smo že govorili, pa se še kar naprej vračamo nazaj.

Vse tudi zgleda, da ne berete sporočil oz. jih berete skrajno površno. Pa zato ne vem, ali bi sploh še enkrat (n-tič) pisal o tem.

Arhiv imajo le postaje ZEVS. Zakaj? Ker ZEVS to zagotavlja. Če pa najdete dobro dušo, ki bo vlagala sredstva, čas, znanje tudi za druge postaje, potem pa kar! There's No Free Lunch.

Vse postaje, ki jih najdem, se nahajajo na geoStiku (http://www.geostik.com) in bodo samo tam.

Preprostega dodajanja vremenskih postaj NI. Nekateri ne znajo napisat niti svojega url-ja, poeg tega pa nismo awekas, da bi spreminjali wswin in vplivali na proizvajalce. Problem je slovenski - postaj, ki hočejo biti na Pregledu, je manj, kot bi pričakovali. Veliko jih sploh ne ve, zakaj gre, zato tudi ni nobene potrebe po dodajanju.

ZEVS pregled bo torej uradno Pregled društva. Na njem bodo podatki, ki jim je zaupati s postaj, ki so jasno definirane in pravilno postavljene. Kdo pa bo na tem Pregledu, pa se moramo še dogovorit. Zaenkrat še nobenega predloga.


Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #33 dne: 24. December 2008, 09:56:51 »

Maverick, pa res... Glej, glej. Tole je pa moja napaka. Zakaj pa tebe ni, hm, hm, hm.

Ok, sorry, bom te popravil. Enkrat - ne mi zdaj pošiljat sporočil čez deset minut, kdaj bo, a prav!  icon_kavabanga Zdajle so prazniki...  bouncy

Ne, ne, ne, geoStik je moja zadeva in nima veze z ZEVSom. Poleg tega je namen aplikacije mnogo širši, kar pomeni preveč overheada le za vremenarje. Tam gori so nametane vse postaje, tudi tiste, ki so nerealne...

In kakor sem že prej napisal: ZEVS potrebuje svoj URADNI pregled. Nujno ga potrebuje. In to le s postajami ZEVSa in še to samo s ta "pravimi" podatki!


Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #34 dne: 24. December 2008, 10:15:41 »

In kakor sem že prej napisal: ZEVS potrebuje svoj URADNI pregled. Nujno ga potrebuje. In to le s postajami ZEVSa in še to samo s ta "pravimi" podatki!


Se strinjam! Je pa verjetno res dosti dela. shrug
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #35 dne: 24. December 2008, 10:17:37 »

Se strinjam! Je pa verjetno res dosti dela. shrug

Ah, dela niti ne bo toliko, kolikor bo dogovarjanja. Zaenkrat je znano, da bo delalo na osnovi Google Maps, bo pa tudi zelo podobno geoStiku. Le da bo zunanja podoba v stilu ZEVSa, ter da bodo gor le določene postaje.


Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #36 dne: 24. December 2008, 11:55:14 »

Jest geostik gledam že skoraj dva meseca in je ZAKON. Za pregled je popolnoma uporaben in še Piskec osvežuje le eno stran, ker potegne za seboj res veliko dela. Upam, da še sam dokončam tisto zbiranje podatkov - statistike za postaje v Sloveniji in basta.  icon_lol  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #37 dne: 24. December 2008, 21:33:48 »

Ni to, to. Očitno imam povsem drugačno predstavo, kakšen bi naj bil pregled postaj, kot Vi sami.

Na internetu se najde veliko strani, ki se povezujejo v vremensko mrežo postaj za posamezne regije, države
in kaj je najbolj pomembno, da so enostavne in pregledne brez omejevanja.

Polena gor ali dol, raje poglej sebe kot pa da obtožuješ druge.
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #38 dne: 11. Februar 2010, 05:27:58 »

Em.... uprašanje ki ga imam že nekaj dni na jeziku........

Kako to da je v "Statistika vremenskih postaj" http://freeweb.siol.net/lidero/ tako malo podatkov iz postaj. Arso podatki niso prikazani.  icon_question icon_question
Prijavljen
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #39 dne: 14. Februar 2010, 21:42:38 »

Živjo Lluka. Problem je, da se je izklopil strežnik, ki je imel na voljo te podatke. Sem že iskal alternativni vir. Malce bo za počakati, tudi druge postaje bom moral malce presortirati. Sem že razmišljal, da bi se omejli le na ZEVS postaje in na ARSO, saj se nekatere postaje za nekaj mesecev pojavijo na različnih servisih od wundergrounda do lastnih strani, potem pa podatki pogosto mrknejo. Še najbolj ziher so postaje od ZEVS in ARSO. Torej, bo urejeno, a bo za počakati.  wavey
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Pojdi na: