Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeWS 3650
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: WS 3650  (Prebrano 22716 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« dne: 18. September 2008, 19:55:12 »

Zdravo!

Končno sem se tudi sam odločil in šel v nakup vremenske postaje...... icon_cool

Sedaj me čaka postavitev, pa se obračam na vas za nasvet(e).

Kam je najbolje postaviti temp. senzor? Naj si priskrbim hiško ali je dovolj da ga pritrdim na zunanjo steno, tako kot je prikazano v navodilih?

Kam postaviti merilnik vetra? Koliko proč od hiše oz. drugih objektov (drevesa,...)?

Hvala in upam, da bom kmalu lahko podatke imel na netu! Ali potrebujem kaj posebnega razen PCja ves čas priključenega v mrežo?

 wavey wavey
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #1 dne: 18. September 2008, 20:37:18 »

Vse odgovore na svoja vprašanja najdeš na forumu, samo malček pobrskat je potrebno.. icon_arrow

Še članstvo v ZEVS in  buttrock
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #2 dne: 18. September 2008, 20:40:07 »

Čestitam k odločitvi in novi pridobitvi. clap
Drugače pa je bilo o tem, kar sprašuješ, tu že mnogo povedanega in napisanega.Pobrskaj malo po starih postih.Na kratko pa:

Pri La Crosse postajah, ki imajo radiation shield bolj skromne kvalitete, je po mojem mnenju resnično najbolje, da se termohigrosenzor postavi v hiško.Če to ni možno pa vsaj na severno stran objekta.
Vetromer naj bi bil po predpisih WMO na višini 10 metrov in sicer stran od kakršnihkoli ovir.Ker to večkrat ni možno, moraš težiti k temu, da je okrog njega čimmanj naravnih ovir(drevesa,zidovi,itd.).Vsekakor ga pa postavi na višje mesto in to po možnosti na tako mesto, da bo tudi zate lahko dosegljiv(v primeru vzdrževalnih del).
Konzole ne postavljaj v kak "betonski" bunker, ker boš imel težave s sprejemom signala iz zunanjih senzorjev.
To mi je trenutno padlo na misel.Pa naj še drugi kaj napišejo. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 18. September 2008, 21:29:59 »

Tukaj je opisana priporočljiva postavitev senzorjev... http://arhiv.zevs.si/viewtopic.php?t=104&sid=3398839ce209a3dfaa6a1fd0257a1bd2

Vendar je to za nas amaterje skoraj nemogoče doseči, zato se pač skušaš temu čimbolj približati  icon_wink
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #4 dne: 18. September 2008, 22:51:28 »

Čestitke. Veliko sreče pri postavitvi. Vsekakor preveri pred postavitvijo postaje povezavo žično /brezžično, da ne boš po nepotrebnem že vsega sestavljenega naknadno premikal. Lahko je ugodna mikro lega, pa ti ne bo lovila podatkov, lahko bo pa lovila podatke, pa bo lokacija za spremljanje podatkov neprimerna kar se tiče merilnih pogojev ... Skratka, testiraj signal pred postavitvijo. Računaj, da se baterije pozimi hitreje trošijo kot v toplem vremenu, zato znajo biti signali in točnost podatkov po daljšem / krajšem času slabši. Vse to je v igri pri postavitvi.  Grin
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #5 dne: 19. September 2008, 15:41:30 »

Fantje hvala za nasvete. Trenutno mi zadeva vsaj v hiši deluje. Bom pa rabil še nekaj dni da vse skupaj postavim.

Koliko časa vam zdržijo baterije v zimskem času? 2.600 mAh so moje GP baterije za polnjenje. Ali bodo zdržale po 5 dni skupaj pri T pod -10 st.C?
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
polo
Gost
« Odgovori #6 dne: 19. September 2008, 16:18:38 »


Koliko časa vam zdržijo baterije v zimskem času? 2.600 mAh so moje GP baterije za polnjenje. Ali bodo zdržale po 5 dni skupaj pri T pod -10 st.C?

Ti ne priporočam,da uporabljaš polnilne baterije,ker je njihova voltaža 1,2V in ne 1,5V  kot zahteva proizvajalec!
Kupiš malo bolje alkalne baterije(1,5V) pa imaš pol leta ziher mir,če ne še več  icon_wink
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 19. September 2008, 16:54:15 »

Večkrat sem že rekel tukaj na forumu, da NiMh ali NiCd baterije za polnjenje, niso primerne, ker imajo senzorji premajhno porabo, baterije ne moreš do konca izkoristiti in so posledično po parih polnjenjih neuporabne banghead, pa še voltaža je pri njih manjša, kot je že omenil @Polo shrug
...2,4V namesto 3V(pri dveh baterijah), to je pa že kar razlika


EDIT: razlog za to je, da ti senzor začne javljati iztrošenost baterije, ko rahlo pade napetost, ko se spusti še melo nižje, neha oddajati ali pa pošilja čudne podatke. V bistvu pa baterija sploh še ni prazna in boš šel spet polnit icon_exclaim...... NE GRE TO SKUPAJ

Jaz sem zahec kupil baterije z značko Mercator icon_haha, držale so celih 8 mesecev zaba
« Zadnje urejanje: 19. September 2008, 17:05:44 od max » Prijavljen

Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #8 dne: 20. September 2008, 19:12:17 »

@max, hvala za nasvet, sem "podrobno" prebral navodila  icon_cool

Svojo drago bi že nekam poslal, če bi tako navodila prebirala.

Kako ste rešili z zadevo COMport?  icon_question
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #9 dne: 14. December 2008, 23:15:18 »

Imam par vprašanj...kolega zanima kakšna programska oprema se dobi (original) zraven te postaje in če omogoča prenos podatkov na wunderground? Verjetno je za to le potrebno nabaviti tudi wswin oz kak drug softver? Na Goričkem oz. okolici bodo namreč postavili nekaj teh postaj in želijo podatke prikazovati in arhivirati na wundergroundu...
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #10 dne: 15. December 2008, 00:28:42 »

original je zraven heavyweather. Potem pa WsWin , WeatherDisplay ali WuHu ...
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #11 dne: 15. December 2008, 06:47:53 »

Imam par vprašanj...kolega zanima kakšna programska oprema se dobi (original) zraven te postaje in če omogoča prenos podatkov na wunderground? Verjetno je za to le potrebno nabaviti tudi wswin oz kak drug softver? Na Goričkem oz. okolici bodo namreč postavili nekaj teh postaj in želijo podatke prikazovati in arhivirati na wundergroundu...

Aha, aha,... kje pa, kdo pa... icon_bird

LP Ciril
Prijavljen

jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #12 dne: 15. December 2008, 10:36:06 »

Aha hvala, se mi je zdelo da je tako...mislim da bo postaje postavilo društvo DUGS (Društvo učiteljev geografije Slovenije), kolikor sem razumel na treh različnih nadmorskih višinah na Goričkem...kaj več pa še ne vem o tem.
Prijavljen

vladika
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 50

Lokacija: Gornja Radgona okolica (Negova)

« Odgovori #13 dne: 22. December 2009, 18:46:04 »

Zdravo!

Upam da mi avtor teme ne bo zameril, da si jo sposodim, hvala!

Danes me je nekako prijelo, da bi si nabavil to vremensko postajo WS3650. bouncy
Navodila v slovenščini so tukaj http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/625000-649999/646453-an-01-sl-vremenska_postaja.pdf
Zanima me kaj menite o tej vremenski postaji, delovanje samo, kako je s posredovanjem podatkov na računalnik vem da preko comporta, kako spraviti na splet, ali so priloženi programi dovolj itd.
Ali naj raje gledam za kakšno drugo vremensko postajo v tem cenovnem rangu (raje cenejšo)?
Nekaj bi rad počel med prazniki in upam da mi boste pomagali pri nastavljanju. clap

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav Vladika!

Prijavljen

Nadmorska višina:    258.5 m
Coordinate    46° 37′ 34.6″ N, 15° 57′ 44.85″ E
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #14 dne: 22. December 2009, 20:56:13 »

Meni je zelo hitro shodil dežemer. Na noben način mi ni uspelo zadevo popraviti, tako sem se naposled odločil za Davisko. Naš zastopnik v Ljubljani se ni bil kaj prida pripravljen potruditi, da bi zadevo spravili nazaj v pogon.

V kratkem času, ko sem imel WS3650, pa niti nisem skušal podatke spraviti na net. Heavy Weather mislim, da ne omogoča direktnega pošiljanja. Ali pač?  icon_redface Sem že pozabil.  icon_acro
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: