Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Strašno neurje v Kamniku in njegovi širši okolici 13.7.2008 2. del
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Avtor Tema: Strašno neurje v Kamniku in njegovi širši okolici 13.7.2008 2. del  (Prebrano 44915 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
florjo
Gost
« Odgovori #15 dne: 14. Julij 2008, 13:20:51 »

Priznati moram, da se moje spoštovanje do narave ob takih in podobni primerih le še dodatno okrepi.
Zdi se mi, kot bi se maščevala za vso brezbrižnost, ki jo kažemo do nje. Ob tej izjavi pa sem hkrati dolžen
opravičilo vsem prizatim v nedavnem neurju. Seveda sočustvujem z njimi in resnično upam, da si
čimprej opomorejo. Ko te doleti kaj takega, ti ne preostane drugega kot nemo opazovanje in
upanje na najbolši možen izid.  shrug
Prijavljen
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314

Email
« Odgovori #16 dne: 14. Julij 2008, 13:47:03 »

Blazek del gozda, o katerem si govoril na 31 sliki  icon_exclaim Mare a pa si ti prepričan da je šlo za tornado icon_question

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
alan
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-11-02
Sporočila: 705

Email
« Odgovori #17 dne: 14. Julij 2008, 14:03:45 »

Takega neurja tud jest ne pomnim. Na poti v Kranj se je razbesnelo v okolici letališča Brnik.  Ko sem prišel v Komendo je bilo podrtih par dreves in po poročanju domačih takega neurja tud oni ne pomnejo. Proti Tuhinski dolini je bilo videti sprva svetlobo, in ravno tam je bilo potem zelo hudo. Na Hribu pri Soteski je bilo podrtih zelo veliko dreves, ceste so bile komaj prevozne. Je lepo gledat kako se razbesni narava, sam k*** k nardi škodo in tud poškodbe.

Se še spomnite kako je blo na Jelovici. http://arhiv.zevs.si/viewtopic.php?t=1039&sid=beea5849fce7fec1f9b32481593ffa48

Take stvari so se dogajale, se očitno dogajajo, in se bodo dogajale. shrug
Prijavljen
Capillatus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-14
Sporočila: 2270

WWW Email
« Odgovori #18 dne: 14. Julij 2008, 14:12:33 »

Neurje iz Kamnika ko se je osljabljeno pomaknilo žez Pohorje

Nizki oblaki so se zvijali kot kače in potovali v vse možne smeri

(ura na sliki je narobe. Razlike je okoli 40-50 min. Napako na fotoaparatu sem že odpravil)
Prijavljen

jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #19 dne: 14. Julij 2008, 14:47:54 »

Takole zgleda na Črnivcu in okolici...slike so kakršne so, ker sem se tja spravil ravno v času naliva, nekaj sem slikal kar med vožnjo (kar ni lih pametno icon_smile)...ampak to je res le majhen delček vsega razdejanja, poleg tega je na cesti še vedno ogromno delavcev s stroji, ki čistijo drevje zato se je težko ustavljat...to morate enostavno videt v živo! icon_eek

razdejanje se žačne že v Novi Štifti (med Gornjim Gradom in Črnivcem)...

na vrhu Črnivca

iz Črnivca proti Črni (na kamniško stran)

Prijavljen

paradolf
Moderator
Cumulonimbus
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 10599

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #20 dne: 14. Julij 2008, 15:15:15 »

Še en kratek video razdejanja v gozdu malo nad Nevljami.
http://www.youtube.com/watch?v=W7LhIGuLKd4
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Lincolin
Gost
« Odgovori #21 dne: 14. Julij 2008, 15:28:32 »

Lepe slike!
Škoda ker nimam več časa se s tem ukvarjat!

Lepo bi blo, da bi nas obiskal še kakšno takšno neurje, vendar brez poškodb na objektih ter ljudeh!

Mislim pa, da ne bi bilo zanimivo če ne bi bilo škode Smiley
Prijavljen
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3106

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #22 dne: 14. Julij 2008, 15:40:57 »

Uf po teh slikah pa zagotovo lahko rečemo, da druga sila kot sila tornada ni zmožna kaj takega povzročiti. Samo bulim v te slike. icon_eek icon_eek
Izrekam sožalje vsem prizadetim v teh neurjih. Narava piše svojo zgodovino tudi na tak način... shrug
« Zadnje urejanje: 14. Julij 2008, 17:01:47 od Ciklon » Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #23 dne: 14. Julij 2008, 17:12:34 »

Zelo fajn bi bilo, da bi pot tega divjanja nekdo tudi iz zraka poslikal v naslednjih dneh. icon_wink
Bi si lahko potem še eno podobo ustvarili.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ledeni
ZEVS napovedovalec
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1975-03-06
Sporočila: 2248

Lokacija: Otočec ob Krki: Lešnica 177 m.n.v. in Herinja vas 330 m.n.v.

Email
« Odgovori #24 dne: 14. Julij 2008, 17:45:30 »

Hudo, hudo, hudo, kakšno opustošenje.  icon_eek icon_eek icon_eek Ponekod je brez dvoma opaziti sledove tornada, drugje bi rekel da je šlo bolj za "downburst". (A downburst is created by an area of significantly rain-cooled air that, after hitting ground level, spreads out in all directions producing damaging straight-line winds of over 150 mph (240 km/h). Vir: Wikipedia

Saj enkrat bomo tudi mi na vrsti.
Prijavljen

TheAnswer
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-06-17
Sporočila: 556

« Odgovori #25 dne: 14. Julij 2008, 19:59:46 »

Še nekaj današnjih slik s Črnivca z moje strani.

Na tej sliki se dobro vidi v kolikšnem obsegu je dobesedno "počesalo" gozd.  icon_eek

Ko smo se vračali pa že začetek nove runde...

Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #26 dne: 15. Julij 2008, 21:39:47 »

Evo internet spet dela, uglavnem ne bom preveč govoril, vas Goz kakih 15km. SV od Kamnika je v nedeljskem neurju totalno raz*ukalo. Včeraj smo se z Twisterjem, Maretom, Paradolfom, Tađikijem odpravili na ogled razdejanja v okolici prelaza Črnivca, ter samo vas Gozd, škoda je ogromna, tako na infrastrukturi, obdelovalnih površinah kot tudi v gozdovih, več pa naj povedo slike icon_arrow

prav veliko ne bom komentiral, ker mislim da fotke povedo več kot dovolj kaj se je dogajalo v nedeljo icon_eek

ogromno škode na gozdovih, samo tule v okolici Črnivca 500Ha gozdov

Hiše so večinoma izgledale takole v sami vasi Gozd shrug

Pokopališče je bilo totalno uničeno, spomeniki so ležali tudi več metrov stran od pokopališča

sila vetra je vrtnine izruvala iz zemlje icon_eek

polovico tegale lesenega kosa je bila pod zemljo, pa si predstavljajte to silo icon_eek

...

Uglavnem mislim da so vsi komentarji odveč, slike povedo vse, če pa koga kaj zanima pa naj kar vpraša, bom odgovoril, škode je ogromno, posledice neurja bodo vidne še precej časa, bo pa tale vasica zelo ranljiva pozimi ob udarih močnega SV vetra, prej jo je ščitil goz, sedaj pa je ta gozd praktično izginil v tistem predelu in naravne zaščite pred vetrom več ni shrug

lp

« Zadnje urejanje: 15. Julij 2008, 22:00:33 od Cumulonimbus » Prijavljen

Član ZEVS Smiley
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #27 dne: 15. Julij 2008, 22:02:00 »

Res neverjetno...posledice tega bodo še zelo dolgo vidne! Zanima me kaj bodo sploh naredili s tem podrtim drevjem, ker ta les je vsaj povečini bolj malo uporaben  icon_exclaim
Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #28 dne: 15. Julij 2008, 22:07:40 »

Jah imaš prav, drevesa je ravno tako zlomilo da so praktično neuporabna za kake trame ali kaj drugega, nevem tudi mene zanima kaj bodo z vsem tem lesom icon_question

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3106

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #29 dne: 15. Julij 2008, 22:16:50 »

Jah imaš prav, drevesa je ravno tako zlomilo da so praktično neuporabna za kake trame ali kaj drugega, nevem tudi mene zanima kaj bodo z vsem tem lesom icon_question

lp

Ponavadi gre tak les v predelavo lesnih kompozitov (iverne plošče, OSB plošče, vlaknene plošče,..), v celulozno proizvodnjo(papir, karton,...) in za kurjavo (leseni briketi, oglje,...) za kaj drugega pa ga je težko uporabit.
« Zadnje urejanje: 15. Julij 2008, 22:19:01 od Ciklon » Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Pojdi na: