Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 562824 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #375 dne: 15. Januar 2009, 20:15:36 »

Jaz sem danes transportiral dežemer na toplo v hišo Smiley 13mm danes 1mm okoli novega leta, vse štima glede na to da sem daens odmeril vodnost zapadlga snega...
Prijavljen

Smiley
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 25

Lokacija: Tržič

« Odgovori #376 dne: 16. Januar 2009, 13:36:22 »

Mene pa zanima kako je najbolje arhivirat podatke? Vsak mesec export? V CSV ali DAT?
Pa, kako je z datoteko iz HW ki vztrajno raste? Ali se jo kar preprosto zbriše in gre znova? Kako to delate?

Glede snega pa, jaz raje na roke vpišem približno količino ob približnem času... Vseeno bolj točno kot če se sam stali, pa še statistike ne kvari.

Hvala,
LP, Smiley
Prijavljen
dajnar
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1968-05-12
Sporočila: 269


Lokacija: Škofja Loka-Podlubnik (367 mnv)

WWW Email
« Odgovori #377 dne: 16. Januar 2009, 18:06:00 »

Vidim, da vsi pišete tlak v decimalkah (npr 1022,8 hPa). Kje se to nastavi, meni ne kaže decimalk Huh?
Prijavljen

za začetek WMR928NX

http://skofja-loka.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #378 dne: 16. Januar 2009, 19:05:42 »

Vidim, da vsi pišete tlak v decimalkah (npr 1022,8 hPa). Kje se to nastavi, meni ne kaže decimalk Huh?

WMR 928 NX ne kaže decimalk, preračuna ti ga samo WsWin, vendar na postaji boš še vedno imel brez decimalk.
Jaz sem nekaj časa imel tako narejeno, pa me je motilo, ker je prihajalo tudi do večjih razlik, tudi do 2mb icon_rolleyes
Pa še potem ko javljaš v trenutno vreme moraš gledati v WsWin ne na konzolo icon_surprised
Sem prestavil nazaj na normalno merjenje.  icon_mrgreen
Kar imej tako kot je icon_wink

Prijavljen

dajnar
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1968-05-12
Sporočila: 269


Lokacija: Škofja Loka-Podlubnik (367 mnv)

WWW Email
« Odgovori #379 dne: 16. Januar 2009, 21:56:31 »

No, okrog tega pritiska mi pa ni čist jasno. Na konzoli mi kaže 1020, v WSWin-u po eni varianti 1027, po drugi pa 1030,2 hPa. A mi kdo lahko to razloži in pa kaj je najbolj točno? Ali moram imet obkljukano "with fixed correction factor", ali "with temperature compensated correction" Huh?  Huh?
Prijavljen

za začetek WMR928NX

http://skofja-loka.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #380 dne: 16. Januar 2009, 22:26:30 »

No, okrog tega pritiska mi pa ni čist jasno. Na konzoli mi kaže 1020, v WSWin-u po eni varianti 1027, po drugi pa 1030,2 hPa. A mi kdo lahko to razloži in pa kaj je najbolj točno? Ali moram imet obkljukano "with fixed correction factor", ali "with temperature compensated correction" Huh?  Huh?

Na konzoli si nastavi po tem izračunu: http://www.srh.noaa.gov/elp/wxcalc/altimetersetting.shtml

Potem pa v Wswinu z nadmorsko višino prirediš, da ti piše enako kot na konzoli, pa tole obkljukaj "with fixed correction factor"
« Zadnje urejanje: 17. Januar 2009, 05:54:07 od max » Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #381 dne: 19. Januar 2009, 16:00:59 »

Nisem čisto prepričan, ampak zdi se mi, da smo o tem že enkrat nekaj pisali.Pa bom vseeno še enkrat napisal(vprašal).
WsWin imam jaz direktno na konzolo oz.data logger(Weatherlinka trenutno ne uporabljam) in črpa podatke neposredno.Danes opolnoči, ko WsWin začne shranjevat podatke v dnevne,tedenske,mesečne in nevemkake datoteteke še(preden prešalta na naov dan), se je zadeva zaštekala in mi je obstalo pri zapisovanju v letno datoteko.Ok,nič tragičnega.Sem resetiral WsWin, pa še PC potem in kaj se je zgodilo? Od polnoči pa do trenutka, ko sem zadevo ponovno usposobil, manjkajo podatki. "Weather data read out" kar preskoči zapisovanje in se postavi na trenutni čas. A je kaka varianta, da se to napako odpravi? V data loggerju mora bit sigurno dovolj prostora in verjamem, da so podatki še zapisani v njem, ampak bolj, ko se čas odmika, manjša je verjetnost, da jih dobim, ker se pač stari povozijo in nadomestijo z novimi.
Kaka ideja? Če je ni, pa tudi ne bom jokal, saj se gre za cca 13 ur praktično nezanimivih podatkov, katere pa je konec konec zabeležil moj osnovno program Weather Display. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #382 dne: 19. Januar 2009, 16:17:36 »

Nisem čisto prepričan, ampak zdi se mi, da smo o tem že enkrat nekaj pisali.Pa bom vseeno še enkrat napisal(vprašal).
WsWin imam jaz direktno na konzolo oz.data logger(Weatherlinka trenutno ne uporabljam) in črpa podatke neposredno.Danes opolnoči, ko WsWin začne shranjevat podatke v dnevne,tedenske,mesečne in nevemkake datoteteke še(preden prešalta na naov dan), se je zadeva zaštekala in mi je obstalo pri zapisovanju v letno datoteko.Ok,nič tragičnega.Sem resetiral WsWin, pa še PC potem in kaj se je zgodilo? Od polnoči pa do trenutka, ko sem zadevo ponovno usposobil, manjkajo podatki. "Weather data read out" kar preskoči zapisovanje in se postavi na trenutni čas. A je kaka varianta, da se to napako odpravi? V data loggerju mora bit sigurno dovolj prostora in verjamem, da so podatki še zapisani v njem, ampak bolj, ko se čas odmika, manjša je verjetnost, da jih dobim, ker se pač stari povozijo in nadomestijo z novimi.
Kaka ideja? Če je ni, pa tudi ne bom jokal, saj se gre za cca 13 ur praktično nezanimivih podatkov, katere pa je konec konec zabeležil moj osnovno program Weather Display. icon_arrow

Nisem čist ziher, ampak se mi zdi, da z dataloggerja pri Daviski lahko podatke za nazaj potegne samo Weatherlink.

LP Ciril
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #383 dne: 19. Januar 2009, 16:57:28 »

Pihe, a je možno(ker imaš spliter), da ti Wswin bere direktno iz postaje, ali je data logger vezan med postajo in PC-jem icon_question, Verjetno je tako icon_confused
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #384 dne: 19. Januar 2009, 17:00:05 »

Pihe, a je možno(ker imaš spliter), da ti Wswin bere direktno iz postaje, ali je data logger vezan med postajo in PC-jem icon_question, Verjetno je tako icon_confused

Ja,tako je.WsWin bere direktno iz loggerja.Weatherlink, ki bi v taki situaciji rešil zadeve, pa noče it v španovijo z WsWinom in WD-jem na splitterju. shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
fprelog
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-11
Sporočila: 310


Lokacija: Ptuj (225 m)

WWW Email
« Odgovori #385 dne: 23. Januar 2009, 18:22:24 »

Ima kdo rešitev problema ?

Wswin mi pošilja vse podatke na Awekas pravilno, na wunderground pa gre napačen podatek za dnevno količino padavin -2539.7, kar najbrž ni pravilno, kajne? Pri grafkih je rainfall rate pravilen, ampak to je že drug podatek. Vidim, da nisem edini, tudi pri sosedu sem opazil enako težavo.

link:  Current Conditions XML  in Daily Observations XML

http://api.wunderground.com/weatherstation/WXCurrentObXML.asp?ID=ISTAJERS3

http://api.wunderground.com/weatherstation/WXCurrentObXML.asp?ID=ITABORMA1

« Zadnje urejanje: 23. Januar 2009, 18:24:42 od fprelog » Prijavljen

seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 75


Lokacija: Birna vas - Šentjanž; 310 m.n.v.

WWW
« Odgovori #386 dne: 28. Januar 2009, 15:55:02 »

Zdravo!
Sem bolj nov na forumu in po čudežu imam tudi jaz en problemček z wswin-om.

In sicer popravek padavin. Kakršenkoli faktor vpišem npr. 0.200 ali 1.000 vedno pokaže isto kot HW, edino kakšna desetinka je razlike. HW mi namreč ob zlitju 1dl vode pokaže 18 mm in ne 14,5 mm, kot bi jaz rad nastavil na wswinu.
A ima kdo kakšen predlog kakšen faktor naj še poskusim, da dobim realno stanje???
Prijavljen

march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 853


Lokacija: Petrovče 250 m n.v. - Laško/Lahomšek 420 m n.v.

Email
« Odgovori #387 dne: 28. Januar 2009, 16:45:33 »

Torej zadeva mora delovat v WSwin-u.
Zadevo nastaviš v File>Converting weather data> vpišeš faktor pod Rain Calibartion factor; to popraviš, ko WSwin ne pobira podatkov (v off stanju). Nato klikneš OK in poženeš WSwin >Recording weather data in more delovat. Ko HW zapiše v file .dat npr. 0,5 mm , s faktorjem 0,8 mora v WSwin pokazati 0,4 mm.
Upam, da sem pomagal.

Lp, March

Prijavljen

seba
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-03-15
Sporočila: 75


Lokacija: Birna vas - Šentjanž; 310 m.n.v.

WWW
« Odgovori #388 dne: 28. Januar 2009, 18:25:46 »

Fora je v tem da mi converting weather data ne sveti, mogoče zaradi najnovejše verzije wswina

No sem pa ugtovil med pisanjem tega da zasveti če ugasnem recording   clap

Do sedaj sem se trudil v weather station >calibrate  rain quantity   smash

Že testiramo!!!

Hvala za pomoč
Prijavljen

Smiley
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 25

Lokacija: Tržič

« Odgovori #389 dne: 30. Januar 2009, 19:29:02 »

Ima kdo kakšno idejo zakaj mi je wswin pozabil "long time values" rekordne vrednosti max rain/hour od januarja.  Minimalno temperaturo pa beleži januarsko..

Hvala!
Prijavljen
Strani: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 65
Natisni
Pojdi na: