Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 565076 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
joze
Gost
« Odgovori #330 dne: 26. December 2008, 11:38:39 »

Fantje, prosil bi za pomoč!

Kje v wswinu, lahko spremenim letno količino padavin? icon_question
Namreč nimam prave podatke za tisti čas, ko sem imel VP v okvari.

Hvala!
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #331 dne: 26. December 2008, 12:05:50 »

Jože, bom pogledal, če me ne bo kdo prehitel icon_mrgreen
Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #332 dne: 26. December 2008, 18:27:43 »

Lep pozdrav vsem s Ptuja.
Od včeraj dalje deluje http://vreme.prelog.org. Postaja je Oregon WMR928NX, program WSWIN. Vidim pa, da ste nekateri že v celoti poslovenili strani, kot je ta:  http://vreme.prelog.org/current.html. Da ne zapravljam časa, prosim za nasvet oz. tabelo, s katero bom te strani  spravil v slovenščino.

Super še ena postaja na našem koncu. Bi rekel končno. Vidim pa,da imaš že poslovenjeno stran, tako ,da očitno ne potrebuješ več pomoči!

Bi pa bil vesel če bi podatke dal tudi na pregled!!!
Prijavljen

fprelog
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-11
Sporočila: 310


Lokacija: Ptuj (225 m)

WWW Email
« Odgovori #333 dne: 27. December 2008, 10:09:13 »

Super še ena postaja na našem koncu. Bi rekel končno. Vidim pa,da imaš že poslovenjeno stran, tako ,da očitno ne potrebuješ več pomoči!

Bi pa bil vesel če bi podatke dal tudi na pregled!!!

Pri poslovenjenju programa WSWIN in strani http://vreme.prelog.org sem dobil pomoč s  http://slometeo.net/petkovec, v obliki datoteke custom.txt. Naredil sem tudi wap.txt, za pregled podatkov z WAP telefoni in dlančniki. Par dni sem že član društva Zevs, danes plačam še članarino za 2009 in zakaj pa ne, seveda bom dal podatke s Ptuja na pregled čez kakšen dan, ko bodo 100 % zanesljivi.  Rahlo sneži, zaenkrat šalčke še niso poledenele  Smiley
Prijavljen

_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #334 dne: 28. December 2008, 01:40:44 »

Vidim,da je hitro zadeva zalaufala...Fino.
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #335 dne: 28. December 2008, 22:31:12 »

Eh... že drugič mi naredilo problem.... prvikrat mi je graf preskočil za 2h(imel skloplen komp),tko da mi pol kar črto potegnilo od zadnjega zapisa na wswin  do sprejema prvih podatkov. Se zajebaval kako dobiti podatke od "mankajočega..pa ni šlo... Ok dve urci nepodatkov... ale.. ni panike...ampak zdej pa JE.CEl dan nažigal veter... itd.. Skratka ponoči sm sklopil komp..ker me danes ni blo in rpišel pravkar...uklopim komp... in mi ... glej tabelo...  Kako spravt mankajočega hudiča nazaj....Vse ideje sem že porabil.... Hvala...

Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #336 dne: 29. December 2008, 11:48:43 »

A se mi splača, nadgradit verzijo v2.93.17 z v2.93.19  Huh?
Vem da je nekaj malega popravljeno in kako naredim, verjetno ne tako da kar povozim staro z novo, ali pač icon_question

Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #337 dne: 29. December 2008, 18:37:11 »

Če ti sedaj dela dobro, bi ti svetoval, da ne tikaj.

Če pa se vseeno lotiš ti priporočam, da instaliraš čisto na novo.
Podatke prvo izvozi, (mesečne CSV datoteke) nato deinstal wswin.
Ko pa instaliraš wswin na novo, zopet uvoziš CSV datoteke, tako imaš vse podatke
zopet v wswinu.
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #338 dne: 29. December 2008, 19:49:39 »

Razlika...

Koda:
V2.93.19 	 2008-04-08
- allows for email-subject variables
- adaption at the WMR-9x8 and modified solar sensor
- at import and CSV-File-Watching now also always the German date-format (dd.mm.jjjj) is allowed
  normally, WsWin uses the date-format settings of the Windows-OS!
- now manual times for rain and/or sunshine-time (for example CSV-File-Watching or or Merging) 
  supported. The program then calculates these times no more and uses these data.
  Settings for this under Weather Station, Special-sensors, #3 - on = Import/Merging
  allowed Sensor-ID's between 19 and 32.
- the CSV-File-Watching interface (as well as merging and importing CSV-files) was extented.
  For rain, ET, sunshine-time, rain time also continuous values are handled, the program 
  then calculate the necessary difference automatically: necessary ID's for this are
  134 rains
  140 ET as well as Hail
  137 sunshine-time as well as. hail-time (additional the utilization of the manual time calculation is necessary here)
  139 rain-time, (additional the utilization of the manual time calculation is necessary here)
  It is the times to be handed over (smallest value = 1 minutes, topmost value = 60 minutes) as minute-number!
  Allowed also the weather forecast-numbers (ID's 97,98,99) and for the VantagePro
  the windgust direction section as ID=96 with the values 0..16 (= N, NE..)
- supports for wedaal.txt now the newer format for wetterboard-de.
- adaptions for APRS (CWOP) - the program pretends the desired Send-Offset automatically
- Acquisition of the frost-sum: see under Weather, Statistics dates or under weathers, degree days + ...
  -> for former years, it is necessary to update the "Year-File" with all availalbe dates
  turning off of the "ReadOnly" flag for updating is here not necessary!
- as maximum wind-speed, now 250 km/h are possible
Prijavljen

markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #339 dne: 29. December 2008, 20:00:56 »

@joze, zakaj bi delal izvoz podatkov?! Samo celotno mapo, kjer je instalacija "wswin", skopiraš nekam na varno za vsak slučaj, da imaš zihr en backup vsega in to je to. Pa tudi brez tega gre. Fora je samo v tem, da si narediš backup datoteke WSWIN.CFG, ki ima shranjene vse nastavitve za program, ostalo itak avtomatsko 'vleče' iz mape ven.

Torej, ko želiš instalirati novo verzijo, narediš samo backup te WSWIN.CFG datoteke in po končani upgrade instalaciji v isto mapo, to staro WSWIN.CFG datoteko skopiraš nazaj čez to novo in je zadeva zaključena.

Aja, pa glede na to, da imajo ponavadi nekateri tudi določene TXT datoteke (npr. custom.txt in podobne) v tej wswin mapi predelane, jih potem tudi te stare iz backup wswin mape samo skopiraš čez.
Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #340 dne: 29. December 2008, 20:58:17 »

@joze, zakaj bi delal izvoz podatkov?! Samo celotno mapo, kjer je instalacija "wswin", skopiraš nekam na varno za vsak slučaj, da imaš zihr en backup vsega in to je to. Pa tudi brez tega gre. Fora je samo v tem, da si narediš backup datoteke WSWIN.CFG, ki ima shranjene vse nastavitve za program, ostalo itak avtomatsko 'vleče' iz mape ven.

Torej, ko želiš instalirati novo verzijo, narediš samo backup te WSWIN.CFG datoteke in po končani upgrade instalaciji v isto mapo, to staro WSWIN.CFG datoteko skopiraš nazaj čez to novo in je zadeva zaključena.

Aja, pa glede na to, da imajo ponavadi nekateri tudi določene TXT datoteke (npr. custom.txt in podobne) v tej wswin mapi predelane, jih potem tudi te stare iz backup wswin mape samo skopiraš čez.

Ja, samo je večja nevarnost kasnejših težav, v obliki čudnih zatikanj, itd, itd... shrug
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #341 dne: 29. December 2008, 21:18:15 »

Hvala za info, bom naredil na drug računalnik, saj imam dve enaki konzoli icon_mrgreen
Pa bom videl kako se bo obnašala nova verzija s starimi nastavitvami in podatki icon_wink
Poročam kasneje.
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #342 dne: 29. December 2008, 22:29:37 »

emm....... kakšen predlog kako spravit mankajoče črte na grafu na tabelo? 20 ur mankajočih podatkov na grafu.HW jih ima normalno zabeležene.
Prijavljen
jkocki
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-05-31
Sporočila: 850


Lokacija: Trbovlje
joco.kocnar@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #343 dne: 29. December 2008, 22:54:44 »

Jaz sem danes tudi naletel na "težavo" in sicer:na HW-ju mi kaže tlak 1037,6, na WsWin-u pa 1033 hPa.
Ali kdo morda ve kje je težava, da ni so meritvi enaki?

Lp
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #344 dne: 29. December 2008, 22:58:22 »

V WsWinu si naštelaj nadmorsko višino glede na tvoj kraj pa bo.
Prijavljen
Strani: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 65
Natisni
Pojdi na: