Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 562748 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #630 dne: 15. Junij 2010, 18:52:17 »

@Maverick, kdaj lahko pričakujemo tvojo biografijo v stilu "moje izkušnje z obvladovanjem wswin programa"? Ti garantiram, da bi imel ogromno kupcev. Po drugi strani smo te pogrešali na šovu 'Slovenija ima talent', ker takega wswin mojstra bi pa res vsi občudovali.  icon_wink
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #631 dne: 15. Junij 2010, 19:06:55 »

Pa glih, ko ga najbolj sipa dol z neba se mi to zgodi, grrrrrrrrrrrr icon_evil smash icon_rolleyes icon_kavabanga
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #632 dne: 15. Junij 2010, 19:09:45 »

En nasvet: ko boš(če boš) kupil tisto davisko in,ko boš imel Wlink naložen(pa zaradi mene tudi WsWin) in,ko bo zadeva funkcionirala tako,kot je treba, ZABOGA ne eksperimentiraj in ne šlataj nič! icon_arrow
Za eksperimente si pusti LaCrosovko in ta stari WsWin.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ekolog
Gost
« Odgovori #633 dne: 15. Junij 2010, 19:12:41 »

En nasvet: ko boš(če boš) kupil tisto davisko in,ko boš imel Wlink naložen(pa zaradi mene tudi WsWin) in,ko bo zadeva funkcionirala tako,kot je treba, ZABOGA ne eksperimentiraj in ne šlataj nič! icon_arrow
Za eksperimente si pusti LaCrosovko in ta stari WsWin.
Kot, da sem kaj eksperimentiral, od včeraj zjutraj, ko sem vklopil pc ni nič več isto, vse parametre, ki sem jih imel prevedene v slovenščino so sedaj zopet v angleščini, potem se je pojavil ta problem s padavinami, pa kot sem že včeraj pisal tisti problem s history.dat, ki pa sem ga na srečo že rešil, skratka z eno besedo, svašta icon_eek icon_rolleyes smash icon_mad
« Zadnje urejanje: 15. Junij 2010, 19:17:12 od Ekolog » Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #634 dne: 15. Junij 2010, 19:22:33 »

Še en nasvet: kupi si en star PC,najbolj enostaven,ki še podpira WsWin, z enim tihim ventilatorjem......ter imej vse to SAMO za vremensko postajo.Pa naj ti laufa 24 ur na dan, brez izklapljanja! Predvidevam,da se ob ponovnih zagonih softver updejta(ali nekaj v tem smislu) in se ti zaradi sprememb,ki jih delaš v njem(prevodi,na primer), poizkuša vzpostavit v prvotno defaultno stanje.Zato ti najbrž tudi povozi spremembe in štala je neizogibna.
Torej še enkrat:star PC ali laptop,gor naloženi samo windows ali linux,protivirusni program,vremenski software in ČISTO NIČ drugega!To je 100% garancija,da ti ne bo nikoli treba nič šlatat,ker bo delal perfektno. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ekolog
Gost
« Odgovori #635 dne: 15. Junij 2010, 19:27:57 »

Hvala za nasvet @pihe, saj imam samostojni pc samo za vreme, samo v poletnem času zvečer izklapljam pc (zaradi morebitnih neviht) ter ga ponovno prižgem zjutraj. Samo problema s premajhno količino padavin v wswin-u pa še vedno nimam rešenega, ali morda veš kaj moram vpisati v tist faktor notri, ker sedaj imam 1.000 pa zgleda, da ni v redu icon_question
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #636 dne: 15. Junij 2010, 19:52:47 »

Nekatere zadeve v WsWinu nimajo takojšnjega učinka,če kaj spremeniš!Običajno se zadeva sama popravi ob polnoči(oz.takrat,ko imaš naštelano to).
Če želiš,da se ti popravijo slabi vnosi v tem mesecu,potem zbriši datoteko WD_06_10.dat (za vsak slučaj si jo daj nekam shranit prvo Grin).Nato(ali pa že prej icon_question) zaustavi WsWin(Stop recording) in klikni potem Converting weather data in v tvojem vremenskem programu(Heavy weather se mi zdi?) poišči datoteko od tega meseca ter zadevi sproži.
Mislim,da gre tako nekako.Sem že pozabil.Ali pa klikneš Import weather data in v tvojem vremenskem programu poiščeš datoteko od tega meseca in jo preneseš.Hudimana,zdaj pa nisem čisto ziher,kaj od tega dvojega moraš naredit. icon_redface
Eh,ker že tolk eksperimentiraš,probaj še to.Saj ne bo velike škode,če fališ. icon_haha
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ekolog
Gost
« Odgovori #637 dne: 15. Junij 2010, 19:59:42 »

Hvala za obširne nasvete icon_lol icon_wink, ja potem pa upam, da se bodo padavine ob polnoči zglihale, saj drugače pa nimam težav z napačnimi vnosi, le premalo padavin mi kaže v wswinu, medtem, ko mi v heavy weathru kaže pravilno količino icon_question
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #638 dne: 15. Junij 2010, 21:05:50 »

Pa saj imaš hellmana in pišeš meritve za ARSO, kolikor si nam razlagal  icon_rolleyes
Kaj se potem tako sekiraš za meritve WSxxx icon_question
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #639 dne: 15. Junij 2010, 21:17:26 »

Pa saj imaš hellmana in pišeš meritve za ARSO, kolikor si nam razlagal  icon_rolleyes
Kaj se potem tako sekiraš za meritve WSxxx icon_question
Manjkajoče današnje padavine bom jutri zjutraj že popravil, samo ne nameravam pa potem vedno ročno popravljati nepravilnih vrednosti, sedaj imam v weather station-rain calibration factor vpisano 1.000, sedaj pa ne vem ali ni pravilen faktor ali pa se kot je že pihe dejal zgliha ob polnoči shrug
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #640 dne: 15. Junij 2010, 21:38:54 »

Kakšno cifro pa imaš vpisano v Converting weather data?
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #641 dne: 15. Junij 2010, 22:02:26 »

Kakšno cifro pa imaš vpisano v Converting weather data?
Glej ga zlomka, na tale converting weather data pa sploh nisem pomislil, seveda je bil notri vpisan faktor 0.300, sedaj sem popravil na 1.000 in deluje, popravil sem tudi nepravilno količino padavin, torej današnja količina padavin znaša 9,3 l/m2 icon_arrow icon_wink

Najlepša hvala @polo praise, no sedaj bom pa lahko spal icon_lol icon_lol
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #642 dne: 16. Junij 2010, 07:02:37 »

Glej ga zlomka, na tale converting weather data pa sploh nisem pomislil, seveda je bil notri vpisan faktor 0.300............

Če bi popravil vse tako kot bi moral, ne bi bilo tega nakladanja tu gori smash
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #643 dne: 09. Julij 2010, 14:16:15 »

Na voljo je nova verzija WsWin-a; V2.96.0 icon_arrow icon_wink

Več na: http://www.pc-wetterstation.de
Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #644 dne: 10. Julij 2010, 16:40:03 »

Je kaj posebno novega v novem Wswin-u? Se splača menjat?
Prijavljen
Strani: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 65
Natisni
Pojdi na: