Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 562746 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
joze
Gost
« Odgovori #585 dne: 02. Junij 2010, 08:57:07 »

Ene parkrat na leto,moj WsWin odpove poslušnost z napisom"Error - unable to create log file". Z resetiranjem računala se sicer to popravi,ampak me vseeno zanima,kaj bi lahko bilo temu vzrok,če kdo slučajno ve.
Vzporedna programa Weather Display in Weatherlink v tem času delujeta brezhibno.

No,pa sem še jaz po dolgem času malo pojamral čez softver. Grin

Mogoče preredko resetiraš računalnik!? Jaz ga enkrat na 14 dni in nimam težav. shrug
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #586 dne: 02. Junij 2010, 12:58:06 »

Si me spomnil @jože, ko si omenil restart pc-ja, namreč tam pod time controling, ko imaš možnost, restart windows, pa potem izbereš dan v tednu in uro, kdaj se naj restarta pc, ali je to pametno, če nastavim, npr. da se mi vsak ponedeljek restarta pc, ne vem no, vsak teden bi bilo malce pretirano, kaj pa ostali menite, samo kakor sem videl, pa ni nobene možnosti, da bi bilo za nastaviti npr. da se pc restarta enkrat mesečno ali pa vsaj na 14 dni, @jože, ti verjetno ročno restartaš icon_question shrug
Prijavljen
fprelog
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-11
Sporočila: 310


Lokacija: Ptuj (225 m)

WWW Email
« Odgovori #587 dne: 02. Junij 2010, 16:19:33 »

Ene parkrat na leto,moj WsWin odpove poslušnost z napisom"Error - unable to create log file". Z resetiranjem računala se sicer to popravi,ampak me vseeno zanima,kaj bi lahko bilo temu vzrok,če kdo slučajno ve.


iz Help fajla ..nisem prevajal

File ---> Options :
Log interface data transfer ...

If this option is chosen, all activities are recorded on the chosen COM-interface and saved in the file "WSWIN.TRC". This file is not written on the main disk, however, before  the termination of the WSWIN-programs and the data are added always to an available file!

The chosen buffer size (in wswin.cfg -> TraceSize) determines how many data per start of program are supposed to be recorded. The version 32-bit has a maximal adjustable size of 400 000 and the 16-bit version 32760 -> with the 16-bit application it is not possible to log a complete wireless interface buffer with 1024 and/or 512 data records.

This option should be turned on only to trace errors of the communication with the wireless interface and/or if somebody likes to evaluate this file in another way in addition.

Log error (communication, data correction)

In case of choice of these options errors of the serial interface communication (checksum errors ) are saved in the file "wswinerr.txt".

In the same way the measured values corrected by the plausibility check are recorded in this file.

Sample: 12.03.2000 21:23:16     10.03.2000 10:15    Z3548  B728      T0    eingel. Wert 0.0    PlausWert 20.5    PAnz. 1

(Report time spot; Measured value date/time;  Time value;  Block value;  Measured value;  read in value;  adjustment value;  correction number)

There is an additional parameter to it in the WSWIN.CFG:

[Options]

ErrorLog=1

ErrorLogHead=0

If one puts this value on 1 (ErrorLogHead=1) and error logging is switched on (ErrorLog=1), the start and stop-data of the wireless interface communication become additional to the errors each Wswin- program start recorded!

Debug

Becomes additional “debug"-files with it - sees File as well as additional info in the status bar. With the
options 1..8 (9 ..16 = reserve), one can activate DEBUG-Modi additionally. The to activating function is shown if one points to the activation field with the mouse.

It should be activated only to the debugging.
Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #588 dne: 02. Junij 2010, 16:26:30 »

Si me spomnil @jože, ko si omenil restart pc-ja, namreč tam pod time controling, ko imaš možnost, restart windows, pa potem izbereš dan v tednu in uro, kdaj se naj restarta pc, ali je to pametno, če nastavim, npr. da se mi vsak ponedeljek restarta pc, ne vem no, vsak teden bi bilo malce pretirano, kaj pa ostali menite, samo kakor sem videl, pa ni nobene možnosti, da bi bilo za nastaviti npr. da se pc restarta enkrat mesečno ali pa vsaj na 14 dni, @jože, ti verjetno ročno restartaš icon_question shrug

Seveda ročno, saj moraš prvo zapreti vse programe.
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #589 dne: 02. Junij 2010, 21:50:36 »

Seveda ročno, saj moraš prvo zapreti vse programe.
Ne jaz sem mislil na tist time controling, ali je kje možnost, da nastaviš, da se avtomatsko npr. na vsakih 14 dni ali pa na vsak mesec pc restarta, ker tam so na voljo dnevi v tednu, lahko označiš oz. obkljukaš vsak dan ali pa samo posamezen dan, potem so pa možnosti restart windows and turn off computer, samo, da bi to nastavil za vsak teden se mi zdi malo pretirano, da bi mi vsak teden samodejno restartalo pc, kaj pa ostali menite icon_question shrug
« Zadnje urejanje: 02. Junij 2010, 21:52:57 od Ekolog » Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #590 dne: 03. Junij 2010, 07:20:26 »

Če nimaš problemov z obešanjem Wswin-a, pusti tako kot je!
Lahko pa 1x na mesec ročno restartaš računalnik, vzame 2minutke časa, toliko ga pa ja imaš? icon_rolleyes
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #591 dne: 08. Junij 2010, 12:38:28 »

Pozdravljeni, kje v wswinu se updejtajo vremenski simbolčki (sun.gif, moon.gif...) za current.html spletno stran, ker sedaj jih v mapi html nimam icon_question shrug

Hvala, Blaž wavey
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #592 dne: 08. Junij 2010, 15:12:09 »

Če si jih brisal iz current.html mape, boš moral WsWin updejtat iz Krenn-ove strani shrug
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #593 dne: 08. Junij 2010, 15:14:37 »

Lahko pa ti jih kdo pošlje  shrug
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #594 dne: 08. Junij 2010, 16:40:31 »

Hvala, sem že našel v wswin nadzorni plošči (http://pc-wetterstation.de/user) icon_wink, sedaj current.html spletna stran takole izgleda trenutno: http://meteovelenje.slohosting.com/podatki/current.html, sedaj bi pa rad dal na stran še grafe in ostalo statistiko, ali mogoče kdo ve kje se to ureja icon_question, poskusil sem že z opcijo uredi, naredil par sprememb in ko me je vprašalo ali želite shraniti spremembe sem kliknil da, vendar pa je problem v tem, ko wswin osveži podatke je potem zopet prvotna stran oz. spremembe ne ostanejo icon_question shrug
Prijavljen
Duzek
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1983-09-22
Sporočila: 1998


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 521m

WWW Email
« Odgovori #595 dne: 08. Junij 2010, 20:51:16 »

Naredi to v custumu. Skopiraj body v custom.html in shrani. Current stran je pač stran ki jo generira wswin, in zato podatkov ki so zunanji prepiše.
« Zadnje urejanje: 08. Junij 2010, 20:53:20 od Duzek » Prijavljen

In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si
Ekolog
Gost
« Odgovori #596 dne: 08. Junij 2010, 21:57:55 »

Naredi to v custumu. Skopiraj body v custom.html in shrani. Current stran je pač stran ki jo generira wswin, in zato podatkov ki so zunanji prepiše.
Sedaj sem skopiral izvorno kodo current.html strani v custom.txt, sedaj pa izgleda to takole: http://meteovelenje.slohosting.com/podatki/custom.html, samo sem pa preimenoval iz custom.txt v current.txt, skratka ne vem, sedaj sem pa že čisto zamešal oz. ne ločim več teh current.txt pa current.html pa custom.txt pa custom.html datoteke
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #597 dne: 08. Junij 2010, 22:07:50 »

Vzemi si čas, pa boš že skapiral..jaz sem rabil celo leto, da zdaj štekam vse...pa še vedno se učim...
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #598 dne: 09. Junij 2010, 07:14:58 »

Dokler boš imel current.xxx ti bo wswin naredil current(original), pa lahko spreminjaš kolikor hočeš.
Current.html ali custom.html je stran, ki ti jo prikaže računalnik, current.txt ali custom.txt pa je tekstovna oblika zapisa ali če hočeš koda za stran, v njej določiš kaj hočeš imeti/videti na html strani(na ekranu).
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #599 dne: 09. Junij 2010, 07:49:36 »

Torej, če sem prav razumel, moram sedaj narediti oz. skreirati v beležnici novo current.txt datoteko, potem pa ob osvežitvi podatkov wswin zgenerira current.html, kako je pa potem s custom.txt in custom.html, a to potem več ne potrebujem, namreč odločil sem se, da bom imel current.html spletno stran kamor bi dodal še grafe in ostalo statistiko po posameznih mesecih.
Prijavljen
Strani: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 65
Natisni
Pojdi na: