Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 566055 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #210 dne: 05. Junij 2008, 10:36:48 »

Jaz bi imel pa tole vprašanje:
Kako Wswin beleži dneve brez padavin? Namreč jaz imam že dolgo časa isto vrednost 11dni 16h 39min icon_question
pa vem da je vmes bilo že dosti dni brez padavin shrug
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #211 dne: 05. Junij 2008, 15:34:53 »

Jaz bi imel pa tole vprašanje:
Kako Wswin beleži dneve brez padavin? Namreč jaz imam že dolgo časa isto vrednost 11dni 16h 39min icon_question
pa vem da je vmes bilo že dosti dni brez padavin shrug
A to misliš od zadnjih padavin? Greš pod Internet > Update graphics ... potem pa kar lepo izberi mesečni graf, tabelo, tedenski in obdobje osvežitve. Bi potem kar moral popraviti tudi current.htm podatek.  icon_smile
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #212 dne: 05. Junij 2008, 16:21:21 »

A to misliš od zadnjih padavin? Greš pod Internet > Update graphics ... potem pa kar lepo izberi mesečni graf, tabelo, tedenski in obdobje osvežitve. Bi potem kar moral popraviti tudi current.htm podatek.  icon_smile

Ne od zadnjih padavin, tisto imam. Suhih dni v tem letu icon_rolleyes
Težko verjamem da je bilo samo 11 suhih dni odkar mi postaja redno beleži podatke.
To pa je od 15.01.2008
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #213 dne: 05. Junij 2008, 16:40:28 »

Ne od zadnjih padavin, tisto imam. Suhih dni v tem letu icon_rolleyes
Težko verjamem da je bilo samo 11 suhih dni odkar mi postaja redno beleži podatke.
To pa je od 15.01.2008

Ok max počasi,kje ti kaže narobe?
V samem Wswinu ali na spletni strani ali oboje?
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #214 dne: 05. Junij 2008, 18:57:15 »

Ok max počasi,kje ti kaže narobe?
V samem Wswinu ali na spletni strani ali oboje?

V WsWinu sploh ne vem, kje se pogleda icon_redface, na spletni strani mi piše toliko
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #215 dne: 05. Junij 2008, 19:17:05 »

Po moje je napakica v Custumu,tudi meni se vse ne ujema kot je treba ampak bo že :icon_smile:Kontaktiraj z našimi dvemi kolegi,ki se ukvarjajo s tem,saj veš kdo to je icon_wink
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #216 dne: 05. Junij 2008, 20:55:39 »

Po moje je napakica v Custumu,tudi meni se vse ne ujema kot je treba ampak bo že :icon_smile:Kontaktiraj z našimi dvemi kolegi,ki se ukvarjajo s tem,saj veš kdo to je icon_wink

V custom.txt imam tisto kar mora bit shrug
 banghead banghead :banghead:Zdajle sem videl kaj sem ušpilal banghead
Nekaj sem šaril po WsWinu in ga pozabil nazaj vklopit banghead smash icon_kavabanga icon_evil

Še dobro da ni bilo padavin vmes icon_exclaim

EDIT: so bile, sem videl na postaji. Moram popravit shrug
« Zadnje urejanje: 05. Junij 2008, 21:05:54 od max » Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #217 dne: 11. Junij 2008, 01:13:22 »

Ker imam tega WsWina in njegovih muh resnično že vrh glave, bi prosil tiste, ki ste v tem programu bolje podkovani, da opišete, katere datoteke, mape,itd. so sploh nujni, da zadeva deluje in kaj je balast oz.neugotovljiva šara.
Meni je ta zadeva sicer skoraj dve leti delovala brez težav, potem se je pa začelo.Skoraj vsak mesec kaka  nova fora in to brez, da bi karkoli tikal ali šaril po programu. Bežen pogled po mapi WsWina pokaže raznorazne datoteke tipa .mdb, .gnd, .isr, .dll, .isu, in tako naprej. Vse to imam razmetano in nametano po celi mapi WsWin (ne v podmapah Aprs,Export,Html,PDF,Stats,Synopmetar,Text in WsWin - pa še te se mi zdijo, da se ne rabi vseh).
Zaželjeno je, da se tudi opiše, kaj je potrebno ročno naredit in na koliko časa(nekaj ste sicer o tem že pisali, pa vseeno).Jaz sem pustil program praktično dve leti pri miru laufat in izgleda, da se je zadeva zabasala preko vsake razumne meje ali pa ne vem kaj. icon_exclaim
Me ima, da zadevo popolnoma izbrišem iz PC-ja. banghead

P.s.: Pa še ta ocvirk: Ko hočem v WsWinu izklopit "Record", ta enostavno ne jebe ništa.Disketka se sicer odkriža, zgodi pa nič (ostale ikonce ostanejo osenčene in jih ni moč upravljat). icon_twisted
« Zadnje urejanje: 11. Junij 2008, 01:16:46 od Pihe » Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #218 dne: 11. Junij 2008, 16:17:09 »

Pihe, morda bi bilo bolje, da bi pričel beleženje podatkov na frišno in to morda s pričetkom novega meseca. Verjetno je težava v bazi starih podatkov. S tem bi verjetno najprej zmagal. Tudi sam sem se zafrkaval s podatki, ko sem po nesreči datum zafrknil v Heavyweatherju, potem pa se je to preneslo v WSWin. Tako sem enostavno skoraj en dan izgubil, naredil pa malo. Če ti je sprejemljivo, poskusi še to. Naredi si kopijo starih podatkov ločeno.  icon_question
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #219 dne: 11. Junij 2008, 17:09:03 »

Pihe shrani si datoteko html tam je v bistvu vse noter in poskusi inštalirati wswin na novo. Mogoče bo bolje, seveda če je problem v wswinu. Lahko si shraniš tudi datoteko wswin cfg v kateri imaš shranjene vse nastavitve, da pol ne rabiš nastavljati vse na novo. Mogoče bo Polo povedal kaj več o tem, ker se je on že obadal z tem.

Tako mimogrede, moja linux verzija Vplina deluje že skorajda dve leti brez vsakih problemov!  icon_biggrin
« Zadnje urejanje: 11. Junij 2008, 17:11:09 od Vreme » Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #220 dne: 20. Julij 2008, 21:36:52 »

Saj mislim, da smo se že nekaj ubadali s tem tukaj, ampak moram vseeno zapisat še eno "foro" WsWina. icon_arrow
Prej mi je ob nevihti za par minut odneslo štrom.Ko sem ponovno zagnal PC in WsWin, me je razveselil pogled na prazen graf!  icon_evil

Grafičnih podatkov do 25.6.08 nazaj, ni nikjer več! Prazni grafi! icon_eek
Upam, da se bo s polnočjo zadeva povrnila, drugače bom malo jezen ratal.Že tako imam kar nekaj zamer do WsWina. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #221 dne: 20. Julij 2008, 23:49:15 »

Naslednja fora wsWina! Mislim, da se nagibam k temu, da počasi pogledam naokrog za kakim drugim vremenskim programom.Ta ima namreč kar nekaj hroščev skritih.
Za kaj se gre? Po današnjem kratkotrajnem izpadu elektrike (ko mi je odneslo vse grafe za praktično en mesec nazaj - upam, da ne trajno banghead), se WsWin po kaki uri in pol spomni nove navihanosti: Preprosto se s časom vrže uro in pol nazaj! Poglej Prtscr!
Ne vem,ne vem......

Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #222 dne: 21. Julij 2008, 08:14:14 »

Ma jaz bi skoraj pomislil, da je nekaj narobe z Weatherlink  icon_question WSwin ti samo pobira podatke in obdeluje tisto kar dobi.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #223 dne: 21. Julij 2008, 09:51:41 »

Ma jaz bi skoraj pomislil, da je nekaj narobe z Weatherlink  icon_question WSwin ti samo pobira podatke in obdeluje tisto kar dobi.

Mogoče bi ba res bilo tudi v tej smeri za tuhtat, imaš prav. icon_question Sem šel v "Log view" od Weatherlinka pogledat in je tudi tam zanimiva situacija! V času, ko se je WsWinu sfuzlalo, WL 10 minut ni pošiljal podatkov.Naštelano namreč imam, da mi podatke pošilja na 1 minuto, v času med 22.20 in 22.30 pa ni poslal ničesar, kar je zelo čudno, saj tisti čas izpada elektrike ni bilo.
V glavnem, v kratkem bom naredil revolucijo pri teh mojih postajah in programih, ker je očitno, da nekaj nekje ni v redu. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #224 dne: 21. Julij 2008, 10:39:34 »

Mogoče bi ba res bilo tudi v tej smeri za tuhtat, imaš prav. icon_question Sem šel v "Log view" od Weatherlinka pogledat in je tudi tam zanimiva situacija! V času, ko se je WsWinu sfuzlalo, WL 10 minut ni pošiljal podatkov.Naštelano namreč imam, da mi podatke pošilja na 1 minuto, v času med 22.20 in 22.30 pa ni poslal ničesar, kar je zelo čudno, saj tisti čas izpada elektrike ni bilo.
V glavnem, v kratkem bom naredil revolucijo pri teh mojih postajah in programih, ker je očitno, da nekaj nekje ni v redu. icon_arrow

Se bojim, da je Weatherlink problematičen, tako kot pri meni. icon_sad
Prijavljen
Strani: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 65
Natisni
Pojdi na: