Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajePrenos meritev na PC
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Prenos meritev na PC  (Prebrano 2601 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
blazko
Gost
« dne: 02. Junij 2008, 15:03:20 »

Pozdravljeni!

Podajam se v svet vremenskih postaj, in tole je moj prvi post. V kratkem si bom omislil svojo prvo vremensko postajo (nagibam se k WS3600), vendar bi imel prej nekaj vprašanj za vas.

Display vremenske postaje bi imel v dnevni sobi, podatke pa bi zbiral na linux serverju, katerega imam na podstrehi. Zanima me, ali obstaja kakšna podobna vremenska postaja, katera bi imela radijski prenos podatkov do druge enote, ki bi bila priključena na PC, v dnevni na zidu pa bi imel diplay brez dodatnih kablov, oz. da bi vse senzorje priključil na neko enoto povezanos  PCjem, na display pa bi se podatki prenašali radijsko.

Če to slučajno ne obstaja, me zanima ali je povezavo PC-display pri WS3600 možno speljati preko UTP kabla?

Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #1 dne: 02. Junij 2008, 15:31:31 »

Dobrodošel na forumu smash icon_wink

Z zunanjim senzorjem in notranjo enoto imaš lahko brezžično,če pa hočeš podatke spravit še na PC pa brez kabla ne bo šlo.

Nevem zakaj UTP?
Navaden RS232 kabel bo čisto dovolj,če nimaš v mislih kakih velikih razdalj...
Na 12 metrov RS232 preverjano deluje.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2135

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 03. Junij 2008, 07:50:16 »

Zaenkrat je še tako, da moraš postajo in PC povezati žično. Načeloma bi jih lahko povezal tudi brezžično, a bi moral za vmesne naprave poskrbeti sam, kar pa ni najlažje. Kake pametne rešitve pa tudi še nismo zasledili.

Kabel je lahko kakršenkoli, tudi UTP, vendar je priključek RS232 ali pa USB - odvisno kakšno verzijo postaje bi imel.
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: