Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajehistory.dat
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: history.dat  (Prebrano 12103 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
polo
Gost
« Odgovori #15 dne: 10. Junij 2008, 22:34:11 »

Astra,Heavy od WS3600 je drugačen kot od naših  postaj WS2300.
Ampak ok,nastavitve smo preverili in moralo bi delat ampak ne  icon_sad

Čudno mi je to,da tekoče podatke na računalniku mu kaže,v history.dat pa ne beleži nič...  icon_question
Če mu nebi kazalo tekočih podatkov v Heavyju bi rekel da je problem z USB adapterjem ampak očitno ni...
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1110

« Odgovori #16 dne: 11. Junij 2008, 14:48:03 »

tako mimogrede, a ste poskusili na novo naložiti heavy weather program???
Prijavljen

_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 272

roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #17 dne: 12. Junij 2008, 08:23:29 »

Jaz sem amapk ni takrat pomagalo..
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5799

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #18 dne: 12. Junij 2008, 09:23:22 »

Naložil na novo PC, naložil na novo vse gonilnike, vse, kar je možno, ampak zadeva še vedno ne gre in ne gre..
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1110

« Odgovori #19 dne: 12. Junij 2008, 16:55:03 »

Nekje mora biti caka. če je do sedaj vse delovalo kot je potrebno potem ne vidim razloga, da ne bi tudi od sedaj naprej. Daj poskusi vse skupaj naložiti na en drug računalnik, pa da vidimo v katero smer je treba razmišljati!
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2955

Vreme bo!

Email
« Odgovori #20 dne: 12. Junij 2008, 19:02:40 »

Nekje mora biti caka. če je do sedaj vse delovalo kot je potrebno potem ne vidim razloga, da ne bi tudi od sedaj naprej. Daj poskusi vse skupaj naložiti na en drug računalnik, pa da vidimo v katero smer je treba razmišljati!
Se strinjam. Na novo namesti na kakšen drug PC. Ali imaš na USB ali COM port? V tem primeru vtakni v drugo USB režo kabel med PC-jem in postajo ...  icon_smile
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

Sporočila: 4472

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #21 dne: 11. Oktober 2008, 21:12:44 »

Ojej. Sam se nisem ukvarjal s temi nastavitvami. Vse, kar sem moral naštelati za delovanje, je bilo vezano na izbiro COM porta. Ali uporabljaš dejansko COM port ali USB povezavo ?!? Da se dobiti USB - COM konverter - kabel, ki deluje kot navidezni COM, čeprav je kabel vklopljen v USB režo. To sem uporabljal v primeru testiranja na prenosniku, kjer nimam COM porta.  icon_smile

Br čer... mi lahko kdo svetuje...kako se tole slikco preko "print screen"-na nalima sm gor? hvala
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8091

WWW Email
« Odgovori #22 dne: 12. Oktober 2008, 08:49:06 »

Sliko, ki jo imaš na ekranu, pritisneš Print screen, potem pa odpreš nek file(npr. slikarja, ki ga ima vsak windiws, jaz uporabljam tudi Gimp 2.0), daš na file-save, tako ga shraniš, potem pa sliko poljubno obrežeš(croop), ga še enkrat shraniš,file-save as in potem naložiš kot vsako drugo sliko.
Upam, da sem dovolj natančno opisal. icon_rolleyes
« Zadnje urejanje: 12. Oktober 2008, 08:51:06 od max » Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

Sporočila: 4472

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #23 dne: 07. Junij 2013, 07:49:31 »

postaja je ws2300

vem da se da, ma nimam časa to redno spremljat in popravljat podatke... nabije pa ponavadi takrat ko izpade elektrika, in ko se zadeva spet postavi in prične z read-outom...

kakorkoli, ko bo wmr bo lepo direkt pa bo mir... čez kak mesec najkasneje ,da sploh postavim  icon_biggrin

včerajšnje grmenje in bliskanje in izpad el. energije mi je spravila HW na kolena. normalno zapisuje podatke na računalniku, ampak mi ne shranjuje v History.dat. Neki sprobaval.... ampak ne gre.... na novo eno, na novo drugo..... pa še vedno.. ne shranjuje.....
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: