Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeSplošnoPredlog
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Avtor Tema: Predlog  (Prebrano 43141 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11204


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #60 dne: 22. Maj 2008, 11:38:09 »

Ni treba kar nič preveč kritizirat fante, ki skupaj spravljajo DNEVNO STATISTIKO. Najbrže objavijo podatke tistih lastnikov postaj ki jih pač pošljejo, tako kot smo se dogovorili na začetku tega projekta. In po moje tole s statistiko za padavine po slabem mesecu dni kar lepo funkcionira.
 

Žal je tako da jih zelo malo pošilja podatke na ZS kot je bilo dogovorjeno.  shrug
Žal tudi nimamo vsi zmeraj časa pregledovati stanja po postajah malo pred polnočjo. Na nekaterih postajah pa se tudi ne da videti koliko je bilo padavin prejšnji dan. Tako so podatki objavljeni le od postaj, kateri podatki so bili posredovani na ZS.
Še enkrat torej pozivam in prosim da pošiljate podatke na ZS. Do 1.junija jih zbira Cumulonimbus, nato pa zopet za pol meseca prevzamem jaz pa potem Blažek. Če bo kak sprememba boste sproti obveščeni.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #61 dne: 22. Maj 2008, 11:45:03 »

Žal je tako da jih zelo malo pošilja podatke na ZS kot je bilo dogovorjeno.  shrug
Žal tudi nimamo vsi zmeraj časa pregledovati stanja po postajah malo pred polnočjo. Na nekaterih postajah pa se tudi ne da videti koliko je bilo padavin prejšnji dan. Tako so podatki objavljeni le od postaj, kateri podatki so bili posredovani na ZS.

Morda bi ne bilo slabo, da se vsak, ki misli redno pošiljati podatke na ZS, "prijavi" in se tam upoštevajo le ti podatki. Če podatka ne pošlješ, se to označi s -, če padavin ni bilo, je podatek vseeno potrebno poslati na ZS in se vpiše 0. Tako bi bilo dejansko možno videti, kje so bile padavine in od kje so podatki, saj bi bili v vsakem poročilu zajete vse prijavljene postaje z ustrezno količino, če pa podatka ni, je to tudi razvidno.

LP ciril
Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11204


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #62 dne: 22. Maj 2008, 11:56:02 »

Morda bi ne bilo slabo, da se vsak, ki misli redno pošiljati podatke na ZS, "prijavi" in se tam upoštevajo le ti podatki. Če podatka ne pošlješ, se to označi s -, če padavin ni bilo, je podatek vseeno potrebno poslati na ZS in se vpiše 0. Tako bi bilo dejansko možno videti, kje so bile padavine in od kje so podatki, saj bi bili v vsakem poročilu zajete vse prijavljene postaje z ustrezno količino, če pa podatka ni, je to tudi razvidno.

LP ciril

Predlog je povsem na mestu.  icon_wink
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #63 dne: 22. Maj 2008, 14:19:20 »

Evo, še moj citat s teme: http://forum.zevs.si/index.php?topic=1174.0


Citiraj
Glede dnevne statiskite...hja, morda bi bilo res dobro naredit stalno listo. In potem se k tistim, ki padavin ne pošljejo lahko pogleda na stran, če jo imajo, oziroma pripiše, da podatka ni, ker drugače res lahko izgleda kot dan ni nič padalo. O tem je morda za razmislit. icon_wink
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #64 dne: 22. Maj 2008, 14:30:28 »

Za avtomatsko zajemanje podatkov je awekas.txt dovolj ampak problem nastane pri postajah, ki so ugašajo in imajo drugačen prikaz padavin npr. se ne resetirajo ob 24h. In potem nastane logika programa obupna  icon_biggrin


EDIT: Ocitno tole nima smisla.


 suspicious
« Zadnje urejanje: 22. Maj 2008, 22:08:15 od TgT » Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #65 dne: 23. Maj 2008, 10:30:00 »

Točno tako, TgT! Logika postane obupna. In nihče se še ni tega lotil.

Podatke sicer imamo in načeloma niso slabi, vendar je v takem zajemanju še polno vprašanj, kako kaj izvesti. Različni intervali, čas ugašanja... pa še kaj bi se našlo.

Zaenkrat je edini način tak, kakršen je. S časom se bo sigurno zadeva "unesla", vsi pa bodo tudi mnogo bolje vedeli, kako zadeva poteka.

Prijavljen

TheAnswer
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-06-17
Sporočila: 556


Lokacija: Gorjuša ( 3 km V od Domžal ) 320m

WWW
« Odgovori #66 dne: 25. Maj 2008, 12:52:20 »

Zadnje čase sem bolj malo na forumu pa sem šele danes odkril tole temo.

Bom pa od sedaj naprej malo bolj pridno pošiljal podatke o količini padavin.  icon_wink
Prijavljen

medica
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1979-08-23
Sporočila: 404


Lokacija: Klenik/Jesenice

« Odgovori #67 dne: 04. Junij 2008, 15:51:12 »

Po moje je pa bistvo, da zberemo čim več podatkov, na kakršen koli način (kar je odvisno tudi od volje zbiralcev).
Seveda pa morajo biti podatki relevantni (in ne tako kot vremenska posatja Nova Gorica   icon_haha).
Prijavljen
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #68 dne: 04. Junij 2008, 15:53:20 »

Po moje je pa bistvo, da zberemo čim več podatkov, na kakršen koli način (kar je odvisno tudi od volje zbiralcev).
Seveda pa morajo biti podatki relevantni (in ne tako kot vremenska posatja Nova Gorica   icon_haha).

icon_wink
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #69 dne: 04. Junij 2008, 16:14:32 »

icon_wink

Malo OFF: A nisi ti imel prej drug nick name(beri ime)
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #70 dne: 04. Junij 2008, 16:49:40 »

Sem prosil Piskec-a, da me preimenuje, ker sem imel podobno up. ime kot še nekdo drug na forumu. In je uredil.  icon_biggrin

Piskec, najlepša hvala še enkrat! icon_wink
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11204


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #71 dne: 05. Junij 2008, 09:33:23 »

Naj še jaz nekaj napišem na to temo in sicer glede pošiljanja količine padavin po ZS, rečeno je bilo, da se objavijo samo tisti podatki o padavinah, kateri so bili posredovani preko ZASEBNIH SPOROČIL, ampak sodeč po seznamu, ni ravno tako, naj dam za primer MP Dravograd, tega podatka vam (CM, Paradolf, Blažek) lastnik MP Dravograd sigurno ne pošlje preko zasebnega sporočila, saj sploh ne sodeluje na forumu, no sedaj sem izpostavil pač to meteorološko postajo, samo je še veliko takšnih primerov, saj jaz nimam nič proti, če je tako, ampak en red mora biti, al naj vsi pošiljajo prek ZS, ali pa vključimo tudi tiste postaje, katerih lastniki niso prisotni na tem forumu, en tak primer je tudi MP toplarna Slovenj Gradec: http://www2.jkp-sg.si/vreme/current.html

Pa brez zamere icon_wink

Kot so že spodaj odgovorili nam je bistveno pridobiti čimveč podatkov. Seveda pa gre tukaj večinoma le za postaje ki so ali last članov foruma ali pa članov Zevs-a. Če je čas poberemo podatke še iz postaj ki so na pregledu. Seveda bi bilo lepo da bi se objavilo podatke tudi še iz katerih drugih postaj, a bi morali verjetno še koga vprašati če sploh lahko. Poleg tega pa je srfanje po teh internetnih straneh še zelo zamudno.
Sedaj že vemo da postaja Nova Gorica in Lj-Šiška ne kažeta pravilnih podatkov in zato ti dve postaji izpustimo.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #72 dne: 05. Junij 2008, 13:23:02 »

Naredit en template (custom txt ), ki bi ga pač morale potem imet vse postaje. Itak imate vsi WsWin....
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #73 dne: 05. Junij 2008, 23:00:07 »

Večina res ima wswin, še zdaleč pa ne vsi. Poleg tega, pa kaj bi rešili z "enakim" custom fajlom?

Pa še "morati" je precej zoprna beseda, ti bi se še najbolj strinjal, kajne TgT?  icon_smile
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #74 dne: 05. Junij 2008, 23:40:14 »

Živjo. Delam(o) na tem, da bi dnevne statistike skupaj spravili na eno mesto. Našim članom le pohvale za to obsežno delo.  icon_wink Vse skupaj je povezano s smernicami na zadnjem srečanju ZEVS-a v Gradišču.

Lahko pritrdim kar je napisal Piskec, in sicer je zunaj preveč različnih aplikacij, da bi lahko podatke kar tako "unificirano" zbrali na enem mestu.  shrug

Če se bo zgodil čudež, bom še to poletje naredil eno rešitev, ki bo upam da v pomoč vsem "statistikom". Predvidoma bodo statistični podatki zbrani skupaj iz različnih postaj in posredovani na ZEVS portal oz. forum. Vendar me čas baše. Koga pa ne ?!?  icon_haha

Nekaj delam na tem in ko bo čas primeren, bom to posredoval članom ZEVS-a.
« Zadnje urejanje: 05. Junij 2008, 23:43:32 od Astra » Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Pojdi na: