Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeSplošnoPredlog
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Avtor Tema: Predlog  (Prebrano 23606 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1529

« Odgovori #15 dne: 22. April 2008, 10:22:14 »

Moje mnenje je, da se zbere samo STje oz določi , kdaj traja poslabšanje. Jaz ob 24h sigurno ne bom praznil radenske. icon_question

Lep dan,
Gorazd
Prijavljen

Mejte se radi
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1109

« Odgovori #16 dne: 22. April 2008, 10:54:22 »

Ciril dobro vem o čem govoriš. Jaz sem samo predlagal, da se dogovorimo za en sistem, kateri bo Paradolfu olajšal delo pri pridobivanju podatkov, da potem ne bo zmede. Piskećeva ideja glede podobne tabele kot za sneg bi bila po mojem idealna rešitev, saj bi lahko v njo vpisovali tudi tisti, ki nimajo postaj na pregledu, a količino padavin merijo na takšen ali drugačen način!
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8070

WWW Email
« Odgovori #17 dne: 22. April 2008, 11:00:51 »

Kot je že @Gorazd napisal, potrebno se je zmeniti za uro, od kdaj do kdaj se zbirajo podatki.
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 8772

« Odgovori #18 dne: 22. April 2008, 11:01:29 »

Piskećeva ideja glede podobne tabele kot za sneg bi bila po mojem idealna rešitev, saj bi lahko v njo vpisovali tudi tisti, ki nimajo postaj na pregledu, a količino padavin merijo na takšen ali drugačen način!

Po moje neuporabno za zajem podatkov. Kar poglejte koliko in kako vztrajno se vpisuje podatke za sneg.

Definitivno je najbolje, da vsakdo, ki preko svoje postaje ali z drugimi meritvami spremlja količino padavin sporoči podatke po ZS osebi, ki bo določena za to. Da bodo podatki pregledni, naj se sporoča stanje izmerjeno za tekoči dan od 00-24 ure. 
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #19 dne: 22. April 2008, 11:03:37 »

Sem tudi sam razmišljal da bi bilo to v temi statistika. Bo bolje tako ja. icon_wink
Jaz nisem admin, niti moderator, tako da ne morem zkleniti teme če bi jaz to delal. Sicer pa ne vidim razloga da bi se tam karkoli komentiralo.

Če si temo odprl, jo lahko kadarkoli tudi zakleneš, tako da tukaj nimaš problema.
Jaz sem mnenja, da naj bo tema zaklenjena, zbiratelj pa samo vpisuje kumulativo zbranih podatkov ob vsakem poslabšanju.
Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2613

Email
« Odgovori #20 dne: 22. April 2008, 11:04:54 »

Če si temo odprl, jo lahko kadarkoli tudi zakleneš, tako da tukaj nimaš problema.
Jaz sem mnenja, da naj bo tema zaklenjena, zbiratelj pa samo vpisuje kumulativo zbranih podatkov ob vsakem poslabšanju.

tudi meni se zdi to najboljša ideja icon_wink

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #21 dne: 22. April 2008, 11:15:12 »

Jaz se strinjam. icon_wink
Samo jaz bi dal raje pod temo Statistika. Naslov pa bi bil: Količina padavin po Sloveniji  ... potem bi pa v enem postu objavili (objavljali) količine padavin posameznega poslabšanja, tako da bo vse na enem mestu. icon_wink

Če bo nova rubrika v podtemi Statistika ali pa Trenutno vreme, ne bo vidna takoj ob vstopu na forum. Zato predlagam, da znotraj teme VREME odpremo novo podtemo z naslovom recimo Dnevna statistika vremenskih pojavov na vremenskih postajah v Sloveniji(temperature, padavine). To novo podtemo bi postavil na drugo mesto, takoj za podtemo Trenutno vreme. Podtemo Zasebni pogovori napovedovalcev pa bi prestavil nekam proti koncu teme VREME. Na ta način bi dosegli večjo preglednost. Predlog pač.
« Zadnje urejanje: 22. April 2008, 11:21:05 od ŠTROMAR » Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 10250

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #22 dne: 22. April 2008, 11:56:10 »

Meni je čisto vseeno kje je, samo da bo pregledno. Po eni strani sodi to pod statistiko, po  drugi strani pa tudi pod trenutno vreme, saj bodo objavljeni podatki stari dan , največ dva. shrug
Kaj pravite ostali  icon_smile

Je pa še en problemček. Nekateri merimo in upoštevamo količino padavin od 00 do 24h, nekateri pa od 7h do 7h.
Da bi bili enotni in količine primerljive bi se morali zmenit in vsi početi enako.
Tukaj pa bomo imeli nekateri ki nimamo postaj in zgolj dežemere problemček, ker se ne da točno videti kdaj je dež padal. Za zgodovino meni recimo pokaže le po dnevih od 00 do 24h.
Se lahko zmenimo od 00 do 24h? Se pravi da če kdo napiše količino padavin za včeraj, se le ta smatra, da je padla 21.04.08 od 00 pa do 24h tega dne.  icon_question
Kako bi torej to naredili icon_question

Je pa tako.
V tej rubriki bi bili objavljeni pač le podatki, ki bi jih člani posredovali na forumu ali pa po ZS. No, kdor napiše v temo trenutno vreme, ni treba da pošilja še na ZS. Bom že predelal te poste v temi trenutno vreme. Da bi moral vsako postajo pregledovati posebej se mi zdi malo preveč zamudno, pa tudi podatki se mi zdi da niso dostopni za nazaj. Kdor bo posredoval bo, kdor ne pač ne. Lahko pa se seveda z lahkoto podatek dopiše kasneje če se mi ga posreduje ali objavi v temi "trenutno vreme". Več bo podatkov bolje bo izgledalo. icon_biggrin
« Zadnje urejanje: 22. April 2008, 12:25:07 od paradolf » Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2613

Email
« Odgovori #23 dne: 22. April 2008, 12:07:57 »

Jaz sem mislil tako da bi uporabniki vsak dan dežurnemu za tisti mesec pošiljali ZSje o skupni dnevni količini padavin in temperaturne min. in max., po posameznih postajah...Dežurni bi vsak dan recimo do 22 ure zbral vse podatke na kup in jih posredoval na forum, tako bi se vodila mesečna evidenca in za vsak mesec bi se posebej vpisovale količine padavin oz temperaturni min. oz max. Bi bila pa tema namenjena izključno objavljanju podatkov o količini padavin in o temperaturah, spodaj pa bi se odprla nova tema kjer bi debatirali o vsem kar je povezano z mesečno statistiko... icon_wink

mnenja...?

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #24 dne: 22. April 2008, 12:27:45 »

Ko sem dal ta predlog sem imel v mislih le količino padavin.
Če bomo pisali še temperature pa mislim da bom tole težko jaz pedencal, saj ne vem če bo vsak dan čas za to. Dežuje pa ne vsak dan  icon_biggrin
Prijavljen

Davis Vantage PRO2
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #25 dne: 22. April 2008, 12:41:41 »

Za začetek bi jaz ostal samo pri padavinah in sicer od 00-24 ure za tekoči dan.
Za lažje delo urejevalca pa predlagam, da vsi pošiljamo podatke izključno na ZS urejevalca, ne pa da on luta po temi trenutno vreme.
Ko bo stvar s padavinami zaživela, se bomo toliko lažje dogovarjali še za ostale podatke.
Prijavljen

Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1529

« Odgovori #26 dne: 22. April 2008, 12:48:10 »

Moje mnenje je, da se ne piše vsak dan, ampak samo ST-je za neko poslabšanje. Kadar bodo kakšne posebno 'visoke vode', bo itak verjetno zaslužilo posebno temo.
Za vsak dan se mi ne zdi potrebno, lahko pa se pod ST zapiše še npr: ST=50 (12 + 24+14).
Lep dan,
Gorazd
Prijavljen

Mejte se radi
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

« Odgovori #27 dne: 22. April 2008, 13:01:23 »

Moje mnenje je, da se ne piše vsak dan, ampak samo ST-je za neko poslabšanje. Kadar bodo kakšne posebno 'visoke vode', bo itak verjetno zaslužilo posebno temo.
Za vsak dan se mi ne zdi potrebno, lahko pa se pod ST zapiše še npr: ST=50 (12 + 24+14).
Lep dan,
Gorazd

Če se že vzpostavlja tak pregled je smiselno, da je za vse dni, ko bodo seveda padavine!
Prijavljen

markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1108

*STORM CHASER*

« Odgovori #28 dne: 22. April 2008, 13:45:13 »

Super ideja tole, ki sm jo "forciral" že dolg nazaj v analizi.

Moje mnenje je, da se ne piše vsak dan, ampak samo ST-je za neko poslabšanje. Kadar bodo kakšne posebno 'visoke vode', bo itak verjetno zaslužilo posebno temo. Za vsak dan se mi ne zdi potrebno, lahko pa se pod ST zapiše še npr: ST=50 (12 + 24+14).

Bi se strinjal s Štromarjem, če že, naj bo za vse dni. Čeprav tudi varianta ST=xx (xx+xx+xx) ni slaba. Samo, da so vsi podatki smiselno urejeni na kupu icon_wink

Na mojo pomoč v tem pa računajte v grafičnem prikazu (če mi bo uspelo zmozgat en program icon_biggrin).
Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #29 dne: 22. April 2008, 14:21:16 »

Jaz bi res zaenkrat kar samo s padavinami to počel.
Tudi vsak dan posebej bi bilo dobro, saj bi bilo težko recimo zadevo razčleniti.
V primeru da si dva sistema sledita eden za drugem vmes pa bodo recimo dnevi s plohami najprej kot posledica prvega sistema in obene recimo že kot predfrontalne padavine drugega sistema.
Za lastni gušt pa si lahko potem vsak sam po datumih skupaj lepi v cel sistem.
Prijavljen

Davis Vantage PRO2
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Pojdi na: