Pri vas je povsem logično, da vas je tako močno treslo, saj ste bili bližje epicentru potresa. Pri vas je verjetno bil blizu moči 5. stopnje po Richterju.
Petrinjski potres 29.12. je bil res kar spektakularen, en najmočnejših na širšem območju južnih Alp in severnih Dinaridov v zadnjih nekaj stoletjih. Magnituda (navorna) je bila 6.4, tako da je treba za enako močen ali močnejši potres na tem območju it vsaj do Beljaškega potresa 1690 (M~5.9-6.6), če ne kar do Idrijskega potresa 1511 (M~6.4-7.0). Za to regijo je Petrinjski potres bil velik dogodek.
Glede popotresnih sunkov je zelo malo verjetno, da bo kakšen nad magnitudo 5.5; običajno je največji v seriji popotresnih sunkov prb. 1 magnitudo manjši od glavnega sunka.
Ponekod je malo nejasnosti v razliki med magnitudo in intenziteto. Magnituda (običajno se uporablja navorna) je merilo za sproščeno energijo (seizmični navor) med potresom. Intenziteta je merilo za jakost tresenja tal na določeni lokaciji in (večinoma) pada z oddaljenostjo od epicentra. Lokalno lahko pride do ojačanja zaradi prisotnosti mehkih sedimentov, ki upočasnijo potresne valove. Tako se lahko zgodi, da plitek potres (5-6 km) z zmerno magnitudo lahko povzroči enako ali lokalno celo višjo intenziteto kot močen globok potres. Za lokalne efekte, tudi kako se je čutil potres, se vedno uporablja intenziteta.
Idrijski potres 1511 je najverjetneje bil znatno večji od Petrinjskega. Prav tako Beljaški potres 1348. Da misliti ...
Za pregled zgodovinskih potresov med leti 1000 in 1899, če koga zanima in morda ne pozna, je dobra baza/portal AHEAD:
https://www.emidius.eu/AHEAD/query_event/Lp, Jure