Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeCikloni-Orkani-Tornadi-Močne nevihte (Moderator: blazek)lovci tornadov
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: lovci tornadov  (Prebrano 15416 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
lovetornado
Gost
« dne: 14. April 2008, 20:03:10 »

No evo včas je fajn tv pa kaka tekmovanja gledat pa kej novega zvedt (oddaja Družinski dvoboj) k sm slišala Blaža o  lovljenju tornadov sm rekla morm pogledat sem namreč pristašica tornadov in upam da bo kdaj tut kak v mojem kraju vidla, čeprav me hkrati tudi ob mislih da bi se soočila s tornadom spreleti srh Smiley,no ker me lovljenje tornadov zeloo zanima in če bo kdaj priložnost, kar upam da bo, bi se z veseljem pridružila kaki  skupini lovilcev  icon_rolleyes in ker pač nubene teme te vrste nism zasledila jo pač odpiram in me zanima koliko lovilcev imamo (če kdo ve), če jih sploh imamo kaj v Sloveniji oz Slovencev in če je kdo kdaj lovil tornado, me zanimajo občutki in kako poteka vse to? Kako delujejo te skupine lovilcev itd itd

Lp
branka
« Zadnje urejanje: 14. April 2008, 21:36:57 od lovetornado » Prijavljen
maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3324


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #1 dne: 14. April 2008, 20:11:19 »

Pozdravljena med nami.
Vpiši vsaj lokacijo v profil, da vidimo kje bi rada tornado na dvorišču. Tu ti bosta predvsem Twister in Skywarn znala kaj povedat, pa upejmo da še kdo osebno pozna zadevo. Bomo videli  icon_wink
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
hrošč
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1173


Lokacija: Ljubljana, Bežigrad

« Odgovori #2 dne: 14. April 2008, 20:15:29 »

No, nekateri smo "lovci" na pijavice hehe, me pa lov na tornade tudi zelo privlaci. Ko sem enkrat bral Twisterjevo reportazo iz amerike..uff. Vedno z veseljem gledam Discovery in NG, ko so na sporedu kaksne take oddaje.
Prijavljen
lovetornado
Gost
« Odgovori #3 dne: 14. April 2008, 20:26:55 »

No evo lokacija Vrhnika, sj veš ene dve leti nazaj mislim da je neki blo vsaj tm pr SV. Trojici se je neki kazalo sm ni tist vrtinc dosegu tal. No tist neurje je bil kr pestr zame ker sm bla sama doma okna mamo taka k bi pomoje ob večjem sunku jih dobila hehe v naročje. Je blo pa tko sonce potem pa pet minut kasnej črnooo js pa na kompu pa kup perila za pobrat tk da sm perilo na pol pobrala ker ko sm odprla vrata je tolko pihalo da sm sam odprla pa sm bla cela mokra je blo pa kr scaryy. Mami pa ati pa v Bistri na vrtu v baraki hehe.


Js ljubim dokumentarce o lovcih na tornade sm se ponavljajo in to fulllll  čeprov po drugi strani jih je pa spet premal. Je pa tko da, če gledam kake hude dokumentarce o tornadih se mi ponavadi sanja o njih tk da mam full hude sanje  icon_smile
Prijavljen
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #4 dne: 14. April 2008, 20:32:06 »

Tole si preberi: http://arhiv.zevs.si/viewtopic.php?t=908&sid=babf48ddcb75090bc2f61449ef62ee4e
Mene tudi vleče, ja... smash praise buttrock love
Aha, še nekaj: http://arhiv.zevs.si/viewtopic.php?t=991&sid=babf48ddcb75090bc2f61449ef62ee4e


PS: Vidim, da je vseeno par ljudi videlo tole oddajico. Lepo, lepo. drool clap
Sicer pa, včlani se v društvo, pa se bo morda kdaj kaj organiziralo! icon_wink
« Zadnje urejanje: 14. April 2008, 21:02:40 od ŽUPMART » Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #5 dne: 14. April 2008, 20:42:46 »

Osebno mislim da je z vsakim letom več možnosti da to doživimo tudi pri nas.
Na lokaciji od Mengša do Kranja mislim da je že dostikrat manjkala le še pika na i pa bi do njega lahko prišlo. Seveda ne v velikem obsegu, a možnosti za nastanek vsekakor so. Oblake z nizko bazo in rotacijo smo že zabeležili.
Skywarn pa je veliko teh potencialnih obakov ujel tudi na področju ravninske SV Italije.
Tisti ki bo to prvi ujel v objektiv pa bo srečko icon_biggrin icon_biggrin
Seveda pa bo to prineslo škodo ki si jo nobeden ne želi.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
lovetornado
Gost
« Odgovori #6 dne: 14. April 2008, 21:28:30 »

Osebno mislim da je z vsakim letom več možnosti da to doživimo tudi pri nas.
Na lokaciji od Mengša do Kranja mislim da je že dostikrat manjkala le še pika na i pa bi do njega lahko prišlo. Seveda ne v velikem obsegu, a možnosti za nastanek vsekakor so. Oblake z nizko bazo in rotacijo smo že zabeležili.
Skywarn pa je veliko teh potencialnih obakov ujel tudi na področju ravninske SV Italije.
Tisti ki bo to prvi ujel v objektiv pa bo srečko icon_biggrin icon_biggrin
Seveda pa bo to prineslo škodo ki si jo nobeden ne želi.

hehe paradolf js sm kr prepričana hehe da bodo oz. sigurna, sam še vprašanje časa je. Nevem js nism nek strokovnjak, vem pa kdaj bi znalo bit hudo glede na pozicijo in obliko oblakov in načina pooblačitve oz poslabšanja vremena, sm pač mnenja, da je vse v opazovanju - v tem pa uživam, je pa tko narava je nepredvidljiva tako, da al se bo kej nardil al bo šlo pa mim Smiley
Prijavljen
hrošč
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1173


Lokacija: Ljubljana, Bežigrad

« Odgovori #7 dne: 14. April 2008, 21:32:22 »

To pa res, ce so bili na Hrvaskem, v Italiji in verjetno se kaksni drugi okoliski drzavi, se mi zdi cisto mozno da nastane kaj tudi pri nas. Zadnjic sem ze imel take sanje o tornad v sosednji ulici surprised
Prijavljen
lovetornado
Gost
« Odgovori #8 dne: 14. April 2008, 21:36:22 »

hrošč js o svojih sanjah o tornadih raj nočem začet govort hehe, k lahko roman napišem s tega uglavnem vsak dokumentarc, ki sem ga gledala sem potem tudi sanjala in vedno sem se zbudila tik preden  nas je poskralo v tornado al pa smo bli v avto pa nam je avto dvignl tako, da nevem ali je to opozorilo nej se ne približujem hehe ker ne bo sreče.
Prijavljen
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #9 dne: 14. April 2008, 22:26:28 »

No evo lokacija Vrhnika, sj veš ene dve leti nazaj mislim da je neki blo vsaj tm pr SV. Trojici se je neki kazalo sm ni tist vrtinc dosegu tal. No tist neurje je bil kr pestr zame ker sm bla sama doma okna mamo taka k bi pomoje ob večjem sunku jih dobila hehe v naročje. Je blo pa tko sonce potem pa pet minut kasnej črnooo js pa na kompu pa kup perila za pobrat tk da sm perilo na pol pobrala ker ko sm odprla vrata je tolko pihalo da sm sam odprla pa sm bla cela mokra je blo pa kr scaryy. Mami pa ati pa v Bistri na vrtu v baraki hehe.


Js ljubim dokumentarce o lovcih na tornade sm se ponavljajo in to fulllll  čeprov po drugi strani jih je pa spet premal. Je pa tko da, če gledam kake hude dokumentarce o tornadih se mi ponavadi sanja o njih tk da mam full hude sanje  icon_smile

Živjo Vrhničanka  icon_wink

Malce te moram razočarati. Kakšnega hujšega neurja z močnim vetrom na Vrhniki v zadnjih dveh letih ne pomnimo. Je pa bila tista povodenj lansko leto poleti eno "pravo neurje".  icon_biggrin Sicer sem pa lansko leto slikal rotacijo z nizko bazo oblakov, ki jo je predstavil tudi Twister na oddaji Svet, če se prav spominjam. Takrat je toča preluknjala večji del okolice Kranja v smeri proti Brniku in Komendi.  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
lovetornado
Gost
« Odgovori #10 dne: 14. April 2008, 22:38:10 »

sj ja vem sm vidla slike sj na eni sliki sm tut jst Cheesy, dve leti pa sj tkrat k so ble te poplave ni odkrival streh je mogl bit dve leti nazaj. To je bil k je bil ta neurje sm veliko deževja toliko da smo lahko skor plaval, enkat prej je pa odkrival strehe v Verdu pa tm. ... Nevem pa kdaj točno
Prijavljen
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #11 dne: 14. April 2008, 23:26:14 »

jah mogli bi it enkrat v ameriko na čejs icon_biggrin sej bi nas blo kar dost kandidatov po moje icon_biggrin mislim da bi bla to poslastica za vsakega vremenskega navdušenca...
« Zadnje urejanje: 14. April 2008, 23:28:32 od jaka » Prijavljen

lovetornado
Gost
« Odgovori #12 dne: 14. April 2008, 23:38:27 »

ja sm mene samo vreme kot vreme ne zanima js sm bolj za ekstreme ok sj ja pogledaš jah kul oblačn nič pretresljivega tko k ponavad ok kul greš naprej. Nevem en oblak mi je bil poleti fulll hud je bil pa po tem hudem neurju na vrhniki mislim da enkat avgusta ali pa clo sept nevem  uglavnem jasno sm en ogromen tak spužvat oblak no notr v tem oblaku se je pa marsikej dogajalo si mel disko lahko hehe  uglavnem full noro sm ga neki slikala pa snemala sm nevem če mam ta posnetek tut če ga mam je bolj slab
ker sm z mobijem snemala
Prijavljen
hrošč
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1173


Lokacija: Ljubljana, Bežigrad

« Odgovori #13 dne: 14. April 2008, 23:55:59 »

lovetornado, a lahko prosim pises malo bolj razlocno, s kaksnim locilom vec? Malo tezko se te razume. Hvala Smiley

Prijavljen
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #14 dne: 15. April 2008, 19:53:10 »

Sorry za Off, se nisem mogel zadržat! icon_redface icon_haha

Super, ane? icon_haha icon_lol

http://www.igre123.com/razne-igre/igre-tornado-button-smashing.php
Prijavljen
Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: