Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeWs2300 je dobila nov domek kako naprej.?
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: Ws2300 je dobila nov domek kako naprej.?  (Prebrano 18500 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« dne: 30. Marec 2008, 20:23:32 »

Pozdravljeni
Pri nas je dobila domek nova WS2300, razen ure in datuma nisem ničesar nastavljal. Potem je kljub dežju zunaj meni veselo utripal sonček, nekdo mi je rekel da jo je treba umeriti na morsko višino, danes sem bil na morju pa sem jo vzel s sabo in jo v marini nastavil tako kot so kazali  vremenski instrumenti v marini.     Sedaj mi pa kaže v Domžalah dež, icon_cry čeravno je zunaj sončni zahod  icon_question  Očitno ne mara potepanja ob obali.
Torej kaj vse je treba na tovarniški postaji nastavit, da bo vsaj za domačo rabo, kazala kolikor toliko korektne podatke?  Zanima me predvsem za ta model postaje, če ima kdo v bližini tako postajo bom vesel, če lahko pridem do njega in mi jo nastavi.
Lep večer in hvala za odgovore
edi
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
polo
Gost
« Odgovori #1 dne: 30. Marec 2008, 20:42:47 »

Pozdravljen!

Saj nimaš kaj dosti nastavljat,le pritisk nastaviš  po teh izračunih http://www.srh.noaa.gov/elp/wxcalc/altimetersetting.shtml
Glede simbolov ki kažejo vreme,na to se ne zanašat,je ni postaje,ki bi to točno prikazala shrug

Ko jo pa priklopiš na računalnik pa javi  icon_wink

Prijavljen
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 30. Marec 2008, 21:16:46 »

Edi glavni namen teh postaj ni napovedovanje vremena, ampak merjenje temperature itd...simbolčki se prikazujejo glede na pritisk in spreminjanje le tega in so bolj okrasna stran postaje icon_wink
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #3 dne: 30. Marec 2008, 21:41:12 »

Edi, si me malce v smeh spravil.  icon_haha

Hecam se. Vremenska postaja ti bo težko napovedala vreme, verjemi mi. Tisti simboli v napovedi so bolj za dober občutek, nič več. Če si štelal pritisk na morski gladini in si nesel postajo domov, je logično pritisk upadel in ti kaže precej znižano vrednost. Prisik z višino pada, zato postaja kaže padavine.

Nič hudega, vsak dan se bomo kaj naučili. Postajo moraš umeriti na stalnem mestu, nikar je ne seli iz kraja v kraj, ker sigurno ne bo več štimala zadeva glede parametrov. Umeri jo s pomočjo postaj v okolici.  icon_wink

Če ne bo šlo, pa kar vprašaj.  icon_smile
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #4 dne: 30. Marec 2008, 21:53:42 »

Ponavadi se ljudje jezijo na vremenarje in ker jaz to nisem, sem vas vsaj nasmejal. Nekaj od tega sem si kar mislil, in tista umeritev na morsko višino, je možakar verjetno mislil nadmorsko višino icon_question . Glede pritiska je  moja WS zaznala 1047hPa v Luciji in 1007hPa v Domžalah, zato pa dežuje revca icon_cry .
Ta teden dobim prenosnik z COM portom na katerega jo bom priklopil in se potem malce poigral, pa kakega lastnika ws2300 moram za pomoč prosit, saj nekaj jih je baje tu blizu mene. Koga naj povabim na pijačo icon_question in mi bo vse lepo razožil. Astra ti imaš pa pijačo že tako v dobrem, samo javi mi kdaj in kje..
lp edi
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #5 dne: 30. Marec 2008, 22:03:53 »

Ponavadi se ljudje jezijo na vremenarje in ker jaz to nisem, sem vas vsaj nasmejal. Nekaj od tega sem si kar mislil, in tista umeritev na morsko višino, je možakar verjetno mislil nadmorsko višino icon_question . Glede pritiska je  moja WS zaznala 1047hPa v Luciji in 1007hPa v Domžalah, zato pa dežuje revca icon_cry .
Ta teden dobim prenosnik z COM portom na katerega jo bom priklopil in se potem malce poigral, pa kakega lastnika ws2300 moram za pomoč prosit, saj nekaj jih je baje tu blizu mene. Koga naj povabim na pijačo icon_question in mi bo vse lepo razožil. Astra ti imaš pa pijačo že tako v dobrem, samo javi mi kdaj in kje..
lp edi

Najbližji lastnik WS 2300 tule okrog ti je verjetno Piskec ali pa Mamut. icon_wink
Sicer pa ena simpl fora: poglej na stran www.krtina.com tlak in takega vnesi v svojo postajo. Glede na to, da si iz Domžal, ne more bit neke velike rezlike. icon_wink
Komaj čakam, da gre postaja na net! drool
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #6 dne: 30. Marec 2008, 22:18:40 »

Sicer pa ena simpl fora: poglej na stran www.krtina.com tlak in takega vnesi v svojo postajo. Glede na to, da si iz Domžal, ne more bit neke velike rezlike. icon_wink
Tale ideja je vredna karkoli že piješ. Sem takoj nastavil tlak kot si omenil in sedaj imam podatke take:
Temperatura  9.9 °C
Vlaga 58 %
Tlak 1015.7 hPa
Padavine (60min)  0.0 mm
Rosišče 2 °C

Krtina pa ima podatke:
Temperatura  10.1 °C
Vlaga 64 %
Tlak 1015.7 hPa
Padavine (60min)  0.0 mm
Rosišče 3.7 °C

HVALA za začetk bo kar dovolj. icon_wink

Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
Mr.Bear
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1963-02-10
Sporočila: 442


Lokacija: Nadgorica
La Crosse WS2300 APRS WX S57D-6


« Odgovori #7 dne: 30. Marec 2008, 22:19:34 »

Lahko pogledaš tudi tlak na moji vremenski postaji, saj sem tudi jaz zelo blizu Domžal.
Prijavljen

ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #8 dne: 30. Marec 2008, 22:43:17 »

Tale ideja je vredna karkoli že piješ. Sem takoj nastavil tlak kot si omenil in sedaj imam podatke take:
HVALA za začetk bo kar dovolj. icon_wink

Hehe, ni blema.  icon_wink
Lep je občutek nekomu pomagati! clap

Pijem...hm...vodo! icon_lol
Prijavljen
Edi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1959-04-16
Sporočila: 46


Lokacija: Domžale - Kot pri Ribnici

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 31. Marec 2008, 07:30:36 »


Pijem...hm...vodo! icon_lol

Dobiš   icon_wink
Prijavljen

Ni ga še bilo in nikoli več ga ne bo, pa vendar je...
jkocki
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-05-31
Sporočila: 850


Lokacija: Trbovlje
joco.kocnar@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #10 dne: 15. September 2008, 12:30:07 »

Lep pozdrav!

Zanima me če ima kdo v bližini Trbovelj vremensko postajo WS 2300?
Verjetno bom rabil kakšno pomoč pri postavitvi in pri vklopu,zato me zanima če imam kakšnega poznavalca v bližini.Danes sem jo namreč naročil ,dobim jo konec tedna.

Hvala
Lp
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #11 dne: 15. September 2008, 12:38:33 »

Če ne boš kaj vedel lahko kar tukaj vprašaš icon_wink
O Ws 2300 pa je na forumu že veliko napisanega,malo prebrskaj  Wink
Prijavljen
bbenci2
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-09-30
Sporočila: 2028


Lokacija: Tešanovci, Moravske Toplice; 185.1 m

Email
« Odgovori #12 dne: 11. Avgust 2009, 15:37:07 »

Danes zmontiral WS2300 in baje ni potrebno nič nastavljati, le zračni pritisk, ki mi ga kaže 978 mbar. ARSO-va postaja v Rakičanu pa kaže 1016 mbar. Torej imam nek link: http://www.srh.noaa.gov/elp/wxcalc/altimetersetting.shtml , in ga ne vem izpolniti. Kaj je potrebno vse vpisat in kako potem nastaviti? Ali je potrebno še kaj drugega nastaviti in če ne bom to vedel nastaviti, ali bo kaj narobe z drugimi podatki?

Hvala!
Prijavljen

20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2
bbenci2
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-09-30
Sporočila: 2028


Lokacija: Tešanovci, Moravske Toplice; 185.1 m

Email
« Odgovori #13 dne: 12. Avgust 2009, 08:48:41 »

Nihče ne ve?
Prijavljen

20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2
polo
Gost
« Odgovori #14 dne: 12. Avgust 2009, 09:06:52 »

V tistem programčku v prvi vrstici izbereš meters(vpišeš tvojo nadmorsko višino)
V drugi vrstici izbereš milibars,na začetku polja (hPA) pa vneseš trenutni absolutni pritisk.

Ko klikneš na Convert dobiš izračun relativnega pritiska.
Potem na postaji nastaviš relativni pritisk tako kot si ga dobil po izračunu.
Prijavljen
Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: