Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeZahtevaj napovedPLANICA 13.3-16.3
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: PLANICA 13.3-16.3  (Prebrano 8586 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3108

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #15 dne: 14. Marec 2008, 19:40:03 »

Jutri dopoldne bodo vladali dobri pogoji za dolge polete, svetovni rekord je pa tudi možen. icon_wink Za svetovni rekord je kar nekaj kandidatov, največ možnosti zanj pa dajem Norvežanu Romoerenu. Čeprav je Avstrijec Schlierenzauer v izjemni, pa se mi zdi nekoliko prešibak, da bi obstal na nogah pri rekordni daljavi. Seveda so še drugi kandidati za rekord, kot so Ahonen, Jacobsen, Bardal, Hilde, Koch in morda še kdo.

V nedeljo pa jaz ne vidim nekih možnosti za izvedbo (celotnega) tekmovanja. Se mi zdi, da se bo J-JZ vetru uspelo že zjutraj kanalizirati v dolini pod Poncami. To pa nekako pomeni
prevetreno dolino vsaj do prehoda fronte. shrug

No bomo videli kako bo.
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314

Email
« Odgovori #16 dne: 14. Marec 2008, 19:53:47 »

Mislim da ima Schlierenzauer največ šans za postavitev morebitnega svetovnega rekorda, sicer pa nevem zakaj se Gregor nebi mogel obdržati na nogah cn, po čem to sklepaš, itq so vsi tako suhcani in po kg. kar nekje enako težki, če morda na to ciljaš icon_question sej ni pr 240m. "poden" skakalnica je narejena, sam sem se prepričal da je še pri 250m. lahko varno pristati, sicer pa ko stojiš pri 240m. zgleda kot da je to nekje na vrhu doskočišča... icon_haha

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #17 dne: 14. Marec 2008, 20:32:22 »

Uf 250m ta je pa prehuda. Jaz vidim varen pristanek tja do 242m in dajem ob ugodnih pogojih (vzgonski veter) malenkost več možnosti za rekordno daljavo Schlierenzauerju, za uspešen pristanek pa ima Romoeren več možnosti. Kajti Romoeren ima več izkušenj s pristajanjem pri takih silah in hitrostih (115-120km/h).

Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #18 dne: 14. Marec 2008, 23:31:26 »

cn organizatorji že dve leti tublajo da je letalnica varna za polete do 250m. naprej pa je že riziko in pomoje si tega niso zmislili icon_arrow mislim da ni velike razlike v sili pri današnjih 232.5m. Schlierenzauerja al pa recimo 240m. ni velike razlike, to moraš biti tam, da stojiš nekje na 240m. tak kot sem jaz stal pred tremi leti, da dobiš neko predstavo, ker na televiziji si tega ne moreš predtavljat dobro, kajti na televiziji zgleda da skakalec leti v dno skakalnice v resnici je pa še najmanj 20m. strmega dela primernega za doskok icon_arrow Ahonen je takrat zato padel, ker se je po domače povedano usral in je mislil da bo v dno skočil čeprav od strani to drugače zgleda, predvidevam pa da spet drugače izgleda iz ptičje perspektive icon_wink

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #19 dne: 15. Marec 2008, 08:32:41 »

Saj vem. Sem tudi sam spremljal skoke in polete v živo. icon_wink Se pa pozna vsaka stopinja naklona. Normalni naklon je 36° in ta je tja do 231m potem pa strmina začne padati.
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #20 dne: 15. Marec 2008, 12:15:27 »

haha pri 250 m se po letos zagotovo ne da pristati...ahonen je imel takrat v rezervi še par metrov, vendar je pač skrajšal svoj polet, vsekakor pa je skakalnica leta 2005 dovoljevala daljše polete
Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #21 dne: 15. Marec 2008, 12:33:25 »

jaja to se strinjam tudi komentator je rekel, da je letos skakalnica drugače narejena in dvomi da bi se dalo pristati pri 240m. kaj šele 250m. je pa tudi Romoren rekel da letos svetovnega rekorda ne bo v Planici, kajti tega skakalnica letos ne dopušča icon_arrow se pa spomnim da so zadnja tri leta skos govorili, da skakalnica dopušča varen pristanek tja do 250m. naprej pa je že zelo kritično icon_wink

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Elessar
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-10-26
Sporočila: 638

WWW Email
« Odgovori #22 dne: 16. Marec 2008, 21:51:34 »

lp, fora je tudi v tem če ste poslušali Jelka Grosa pred tekmo...omenil je, da ko V planici ni vzgonskega vetra je težje pristati, ker tekmovalec prileti iz višine in se mu je zato težje obstati na nogah...Ko pa piha vzgornik pa to pomeni da tekmovalec leti le nekaj metrov nad tlemi in to zato ker ga veter nese s seboj in je zato lažje pristati! In to je res če ste spremljali višino Schlierenzauerja je zelo visoko cel let... in potem začne le še padati, Romoren pa je takrat ko je postavil rekord ves čas letel nekako bolj pri tleh sicer za tako dolgo daljavo moraš imeti višino vendar v zadnji fazi leta je takrat prišel do izraza vzgornjik. icon_wink
Prijavljen

Lp, Tilen
alan
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-11-02
Sporočila: 705

Email
« Odgovori #23 dne: 20. Marec 2008, 23:44:10 »

Zelo dobro in lepo je blo v Planici, tud če ni blo rekorda, važno da so varno pristal. Škoda pa za legendo Ahonena ker pravi da bo nehov s skoki. Upam da se premisli in skače do olimpijskih 2010 pa še Planica bo takrat prenovljena.
« Zadnje urejanje: 20. Marec 2008, 23:46:24 od alan » Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: