Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Wswin
Strani: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 65
Natisni
Avtor Tema: Wswin  (Prebrano 568346 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #195 dne: 01. Junij 2008, 18:09:55 »

Fantje, vsem vam hvala za pomoč. Hvala še enkrat.  icon_wink

Uredil sem, in sicer zem zbrisal datoteko *.DAT za tekoči dan. Ker je k sreči šele začetek meseca sem izgubil 17 ur podatkov. Za nazaj je vse shranjeno in OK, sedaj pa deluje. Uuuuuuuh, pa je šla nedelja po gobe, a vsaj dela WSWin in velika količina podatkov je rešenih.

Prilagam datoteko, ki sem jo zbrisal v primeru, če ima kdo še kdaj podobne težave.



Hvala za vse ideje. Upam, da bo kdaj tudi tale tu napisana pomagala komu.  icon_smile
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #196 dne: 01. Junij 2008, 19:08:53 »

Tudi meni jo je danes WsWin zagodel.Preprosto se je ustavil včeraj ob 23.59.Potem sem ustavil record in ga ponovno pognal in je bilo v redu.Ampak ne čisto! Tam okrog 14-ih, ko sem to ponovno pognal, je ta šment poleg pravilnih podatkov, ki so se beležili od 00.00 ure, enostavno upalil še neko merjenje oziroma izris grafov v  kontra smer! To je razvidno tudi na grafu. icon_exclaim icon_exclaim icon_question
Sploh pa bi enkrat z nekom izmed vas rad udaril neko debato okrog tega WsWina in sicer glede področja arhiviranja podatkov. Letos sem jo že usral enkrat s tem, saj vidite, da imam vidne in prikazane meritve le od 1.maja dalje, ker sem podatke za nazaj enostavno prenesel iz WsWina na drug del diska.Čisto sem v luftu okrog tega. icon_redface icon_exclaim
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #197 dne: 02. Junij 2008, 10:04:22 »

Sploh pa bi enkrat z nekom izmed vas rad udaril neko debato okrog tega WsWina in sicer glede področja arhiviranja podatkov. Letos sem jo že usral enkrat s tem, saj vidite, da imam vidne in prikazane meritve le od 1.maja dalje, ker sem podatke za nazaj enostavno prenesel iz WsWina na drug del diska.Čisto sem v luftu okrog tega. icon_redface icon_exclaim

Sem ti že svetoval, pa me ne ubogaš icon_haha icon_lol suspicious
Prijavljen
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #198 dne: 02. Junij 2008, 23:37:41 »

Tudi meni jo je danes WsWin zagodel.Preprosto se je ustavil včeraj ob 23.59.Potem sem ustavil record in ga ponovno pognal in je bilo v redu.Ampak ne čisto! Tam okrog 14-ih, ko sem to ponovno pognal, je ta šment poleg pravilnih podatkov, ki so se beležili od 00.00 ure, enostavno upalil še neko merjenje oziroma izris grafov v  kontra smer! To je razvidno tudi na grafu. icon_exclaim icon_exclaim icon_question
Sploh pa bi enkrat z nekom izmed vas rad udaril neko debato okrog tega WsWina in sicer glede področja arhiviranja podatkov. Letos sem jo že usral enkrat s tem, saj vidite, da imam vidne in prikazane meritve le od 1.maja dalje, ker sem podatke za nazaj enostavno prenesel iz WsWina na drug del diska.Čisto sem v luftu okrog tega. icon_redface icon_exclaim
Jest sedaj že nekaj časa delam na en mesec arhiv. Skopiram celotni direktorij WSwin na ključek ob pričetku novega meseca.  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #199 dne: 03. Junij 2008, 00:15:27 »

A ima WsWin možnost arhiviranje podatkov v mysql/sqlite3 bazo?
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #200 dne: 03. Junij 2008, 08:15:05 »

Jest sedaj že nekaj časa delam na en mesec arhiv. Skopiram celotni direktorij WSwin na ključek ob pričetku novega meseca.  icon_wink

OK.To je najmanjši problem.Vendar pri meni očitno brez brisanja podatkov ne gre, ker se v nasprotnem primeru zadeva preprosto ustavi oz.ne beleži več grafov in podatkov.Prostora na disku je zagotovo dovolj in zato me to bega.FTP uploader (Pyrobatch) tudi ne shranjuje podatkov temveč jih le preprosto prenaša in ne ustvarja arhiva tako, da mi ni jasno, zakaj se to dogaja.Je pa res, da imam zajem podatkov na 1 minuto. icon_question
Ključno vprašanje: katere datoteke se lahko sploh briše (niso potrebne za kasnejši prikaz) v WsWinu, da kasneje lahko kljub vsemu ogleduješ arhiv za nazaj? icon_redface icon_question
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #201 dne: 03. Junij 2008, 08:46:51 »

Jaz shranjujem mesečno tabelo, minimume in maksimume po mesecih, letni se vsak mesec dopolni.
Od grafov shranim pa taveliki mesečni graf, letni se pa tudi dopolnjuje.
Pa še isto posamezni senzor grafično - mesečni in letni.

Vse ostalo pa brišem - vsak teden, mesec. shrug
Prijavljen

robertli
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-03-27
Sporočila: 15


Lokacija: Ilirska Bistrica - Vrbovo (427 m.n.v.)

« Odgovori #202 dne: 03. Junij 2008, 19:16:56 »

Živjo,

mene pa zanima zakaj mi wswin ne bere podatkov (disketke niso obarvane)

LP





Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #203 dne: 03. Junij 2008, 20:31:36 »

Živjo,

mene pa zanima zakaj mi wswin ne bere podatkov (disketke niso obarvane)

LP




Imaš pravilno izbran COM port?
Imaš obkljukano postajo v Weather station - Interface typ ?
Imaš obkljukan File watching v istem zavihku?
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #204 dne: 03. Junij 2008, 20:44:00 »

Delno Off: po mojem bo boljše, če spremeniš temp. iz °F v °C. icon_wink
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #205 dne: 03. Junij 2008, 21:31:41 »

Živjo,

mene pa zanima zakaj mi wswin ne bere podatkov (disketke niso obarvane)

LP



Ja saj ti graf riše a ne? Iz slike je razvidno...
Imaš mogoče demo verzijo,pa tudi podatek kakšno postajo imaš nebi škodil!
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #206 dne: 03. Junij 2008, 22:21:03 »

A ima WsWin možnost arhiviranje podatkov v mysql/sqlite3 bazo?
Prijavljen

robertli
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-03-27
Sporočila: 15


Lokacija: Ilirska Bistrica - Vrbovo (427 m.n.v.)

« Odgovori #207 dne: 04. Junij 2008, 14:50:00 »

@ŽUPMART in @polo

 graf je zato ker sem uvozil history.dat in je narisalo graf za vse podatke za nazaj verejetno so zato stopinje v °F. Ne odčituje pa trenutnih podatkov. 

@Pihe

COM porta sploh ne morem izbrati, ni obarvan. Postaje tudi ne, ker ni moje noter (ws3600), vseeno katero izberem se com port in/ali disketke ne obarvajo. Wswin32 pa naj bi bil cel, ne demo, ne vem pa točno katera verzija (nisem doma) vem pa da je po tisti v kateri so dodali podporo za ws3600.

Aja vse skupaj deluje na Visti, bi lahko tu bil problem?

Kaj lahko še poizskusim?
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #208 dne: 04. Junij 2008, 15:30:14 »

@ŽUPMART in @polo

 graf je zato ker sem uvozil history.dat in je narisalo graf za vse podatke za nazaj verejetno so zato stopinje v °F. Ne odčituje pa trenutnih podatkov. 

@Pihe

COM porta sploh ne morem izbrati, ni obarvan. Postaje tudi ne, ker ni moje noter (ws3600), vseeno katero izberem se com port in/ali disketke ne obarvajo. Wswin32 pa naj bi bil cel, ne demo, ne vem pa točno katera verzija (nisem doma) vem pa da je po tisti v kateri so dodali podporo za ws3600.

Aja vse skupaj deluje na Visti, bi lahko tu bil problem?

Kaj lahko še poizskusim?




Verjetno si prvi,ki imaš postajo na visti icon_eek

A ti heavy weather sploh bere tekoče podatke?
Če ti,pojdi v WSwin in naslednje:
Izbereš File
Conwerting weather data
tam poiščeš kje imaš instaliranega Heviya ,poiščeš datoteko history.dat in pritisneš ok.
disketa bi morala bit odsenčena.
Prijavljen
robertli
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-03-27
Sporočila: 15


Lokacija: Ilirska Bistrica - Vrbovo (427 m.n.v.)

« Odgovori #209 dne: 04. Junij 2008, 15:57:46 »

Verjetno si prvi,ki imaš postajo na visti icon_eek

Sem frajer,a?  icon_smile To je samo poizskusno, da se malo navadim, bom pa imel eno staro kišto samo za postajo kjer bo nameščen xp.

A ti heavy weather sploh bere tekoče podatke?
Če ti,pojdi v WSwin in naslednje:
Izbereš File
Conwerting weather data
tam poiščeš kje imaš instaliranega Heviya ,poiščeš datoteko history.dat in pritisneš ok.
disketa bi morala bit odsenčena.

Bom poizskusil, hvala.
Prijavljen
Strani: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 65
Natisni
Pojdi na: