Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Zaključek nevihtne sezone s supercelico 3.9.2023
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Zaključek nevihtne sezone s supercelico 3.9.2023  (Prebrano 1967 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9132


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« dne: 13. Oktober 2023, 14:32:51 »

V kratki reportaži bom priložil nekaj fotografij mojega zadnjega lova na nevihte letos. Malo z zamudo, a vseeno.

Torej 3.9.2023 je bila možna tudi kakšna krajevna nevihta. Pogoji so bili daleč od ekstremnih, pri tleh nekaj malega jugovzhodnika ob dominantnem SZ toku. CAPE vrednosti so bile nekje okoli 800 J/kg, istočasno pa nizka heličnost. Le ob lokalno izboljšanih pogojih je bila možna kakšna struktura.

Radarska slika dogajanja.







Tekom popoldneva nastane južno od Gradca v Avstriji prva nevihta, ki preraste na mojo presenečenje v LP supercelično nevihto. Nekaj krat tudi pošteno zagrmi in zabliska.

Za dane pogoje več kot solidna celica z lepim updraftom. Moja lokacija slikanja je pri Strass in Steiermark.











Zapiha outflow iz celice in vse skupaj malo oslabi.



Timelapse.

https://www.youtube.com/watch?v=JwolXNIv9pE

Ker se zavedam, da je nevihtna sezona praktično na koncu, sledim počasni celici še naprej. Vse skupaj je prečkalo Pohorje, pri Tepanjah mi še ponudi shelf cloud.







Pri Dramljah še opravim svoj zadnji postanek ter spustim celico, da nadaljuje svojo pot preko Posavskega hribovja. Za zaključek še solidne striacije shelfa in potem se vse skupaj zaključi za letos.









Lp.  Smiley

« Zadnje urejanje: 18. Oktober 2023, 15:45:34 od krispy123 » Prijavljen

chris93
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-10-27
Sporočila: 2272


Lokacija: Radenci 205 m.n.v
kristjan_krispi_@hotmail.com
Email
« Odgovori #1 dne: 13. Oktober 2023, 14:46:26 »

 icon_wink
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: