Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitistrelovod
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: strelovod  (Prebrano 5489 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« dne: 27. Avgust 2022, 18:59:15 »

Zdravo.

Ima kdo morda kaj izkušenj s strelovodi ?
Nekaj ur nazaj nam je v eno postajo udarila strela in je šlo vse v maloro.  Še sreča da je kmalu za tem začel dež padat sicer bi cel hrib zgorel.

Skratka zanima me kje kupiti oz. če ima kdo kako idejo kako se tega lotiti sam. Ali ima to sploh smisel, če je je strelovod na istem drogu kot postaja ali bo direkten udarec vseeno fental postajo ?
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #1 dne: 29. Avgust 2022, 06:19:27 »

Strelovod bo še poslabšal zadevo oz. še bolj privlačil strele. Ravno to je njegova naloga, da strele udarijo vanj, ne v npr. hišo. Pri bližnjih in neposrednih udarih elektronika nima veliko možnosti. Energija ob udaru je prevelika in tudi če udari nekam zraven, se zadeva skuri. Denar, ki bi ga namenil za strelovod, rajši prišparaj za nakup nove postaje, ko/če se ti to ponovi.
Prijavljen
jaka87
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 34


Email
« Odgovori #2 dne: 30. Avgust 2022, 11:51:16 »

Tako nekako sem tudi jaz razmišljal in tudi en kolega, ki se bolj spozna na elektroniko mi je svetoval podobno. Recimo holfuy pa ima napisano v navodilih da ful priporočajo strelovod in da naj se nebi montiral anemometer na vrh droga itd. pol pa človek res ne ve več.

Čez vikend grem pogledat kaj je ostalo od postaje... Mi je pa poslal kolega video vezja in zgleda presenetljivo ok. Anemometer in sončna celica so pa non existant...
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: