Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitiAmaterska - pol profesionalna oprema
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Amaterska - pol profesionalna oprema  (Prebrano 20679 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
petrusko
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


« dne: 20. Avgust 2015, 09:29:21 »

Pozdravljeni!

Želel bi si nabaviti eno amatersko do polprofesionalno vremensko postajo, prosim vas če mi lahko kaj predlagate.

Vremenska postaja bo postavljena zunaj - pri čebeljnjaku, podatke potrebujem bolj za lastno uporabo, in pa za spremljanje pogojev (temperatura, vlažnost, pritisk, padavine, veter smer/hitrost).
Ne potrebujem neke ful hude postaje, ki bi merila prav čisto vse, na sekundo, zdaj nekaj sem že iskal po internetu in ker je tega kar precej bi potreboval kak nasvet.

Se pravi rabim nekaj takšnega, kar bo namontirano zunaj (ne kake hofer variante), nekako nek entry model ali kaj podobnega.

Hvala vremenarjem, predvsem Gradiščanu Smiley
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #1 dne: 20. Avgust 2015, 11:42:25 »

Še to nam zaupaj koliko si pripravljen odšteti za vremensko postajo, tako da vemo kje smo  Smiley
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 20. Avgust 2015, 12:03:44 »

Pozdravljeni!

Želel bi si nabaviti eno amatersko do polprofesionalno vremensko postajo, prosim vas če mi lahko kaj predlagate.


Hvala vremenarjem, predvsem Gradiščanu Smiley


Huh? Če si od kje blizu...pridi..se bova pomenla kako in kaj...
Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #3 dne: 20. Avgust 2015, 14:09:40 »

Pozdravljeni!

Se pravi rabim nekaj takšnega, kar bo namontirano zunaj (ne kake hofer variante), nekako nek entry model ali kaj podobnega.


Če je ne misliš priklopit na PC (zaenkrat) si kupi glih to iz Hofera ali podobnih trgovin za kakšnih 30€
Prijavljen
petrusko
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


« Odgovori #4 dne: 20. Avgust 2015, 21:47:30 »

@gradiscan - PeterL s Kovčic tuki Smiley

Po funkcionalnosti bi si želel kaj takšnega:
http://store.oregonscientific.com/europe/professional-weather-station-wmr200.html
ali
http://www.ambientweather.com/amws2080weatherbridgekit.html

Po ceni pa kaj iz hoferja ... No zdaj pa resno, se pravi ne bi rad zapravil celega premoženja, bi pa imel vsaj tako "all in one" postajico, ki bo znala pošiljati te podatke nekam, zdaj ta nekam si predstavljam nekam v lastno bazo podatkov, kjer je potem na voljo dalje za obdelavo, prikazu na strani, ... to da se pošilja nekam na Awekas.at, WU, itd ... me niti ne zanima, niti nimam kaj proti temu.

Zdaj ker sem ponavadi na Kovčicah samo za vikende, mora bit vsaj toliko "kompaktna" da se napaja na "žico" in ne na baterije, ker če v ponedeljek crkne nima kdo menjat do naslednjega tedna.

Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 21. Avgust 2015, 06:38:13 »

Peter  wavey

Jaz bi ti predlagal WMR 200... da boš v miru imel podatke kjerkoli boš želel...pa še datalloger ima, tako da se ti bodo zapisovali podatki tudi ob izpadih elektrike in se ti bo potem postavila nazaj in boš brez skrbi v LJ. PC pa urediš, da se ti samodejno zažene ob ponovni elektriki. Dolgoročno se ti bo obrestovalo dati kakšen € več. Sicer pa jih dobiš na ebay že za okoli 250 €.

 wavey
Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #6 dne: 21. Avgust 2015, 13:46:19 »

Peter  wavey

Jaz bi ti predlagal WMR 200... da boš v miru imel podatke kjerkoli boš želel...pa še datalloger ima, tako da se ti bodo zapisovali podatki tudi ob izpadih elektrike in se ti bo potem postavila nazaj in boš brez skrbi v LJ. PC pa urediš, da se ti samodejno zažene ob ponovni elektriki. Dolgoročno se ti bo obrestovalo dati kakšen € več. Sicer pa jih dobiš na ebay že za okoli 250 €.

 wavey

V tej temi nisi bil preveč zadovoljen s to postajo  Huh?
http://forum.zevs.si/index.php/topic,521.60.html

@petrusko, predlagam, da prebereš celo temo.
Prijavljen
lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« Odgovori #7 dne: 21. Avgust 2015, 16:35:50 »

Jaz sem jo kupil pred dvema mescema cca...

Dela ok....

Priporočam....
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #8 dne: 21. Avgust 2015, 17:53:08 »

V tej temi nisi bil preveč zadovoljen s to postajo  Huh?
http://forum.zevs.si/index.php/topic,521.60.html

@petrusko, predlagam, da prebereš celo temo.

Seveda ne...jaz sem takrat iskal nekaj specifičnega, da imam lahko senzorje na različnih koncih...je treba vse prebrat...
Prijavljen
petrusko
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


« Odgovori #9 dne: 23. Avgust 2015, 09:39:57 »

Sem prebral temo o WMR200, večino nje ... nekaj pomislekov imam ampak bom videl.

Moram še kaj preiskat/pregledat/prebrat, potlej pa bo padla odločitev. Zaenkrat hvala, če se pa še kod kaj spomni, pa naj napiše.
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: