Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitiNakup vremenske postaje.
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
Natisni
Avtor Tema: Nakup vremenske postaje.  (Prebrano 233019 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #60 dne: 17. Marec 2014, 20:55:26 »

Pozdravljeni,

Če se kdo zanima za ugoden nakup vremenske postaje Davis Vantage, naj mi le to sporoči na ZS.

Lp, Robert
Prijavljen

Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 258


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #61 dne: 12. Marec 2015, 18:44:06 »

Pozdravljeni.

Bom vprašal kar v tej temi, saj bi naslov nove bil itak isti.

Namen imam namreč kupiti novo vremensko postajo, nekje srednjega razreda. Ampak, pri natančnem izboru postaje se je zataknilo zaradi tega, ker ne vem, katera postaja omogoča ločeno postavitev vetromera. Vetromer bi moral oddajati brezžično, napajanje pa bi naj bilo prek sončnih celic, saj bo postavljen na vrhu strehe na slemenu in nebi rad vsakih nekaj mesecev hodil visoko po strehi, da bi menjaval baterije. Za vetromer je žal to edina možna lokacija, ker bi na vrtu, kjer imam namen postaviti ostale senzorje, z zahodne strani v napoto bila sosedova hiša in visok oreh.

Kot sem omenil, bodo ostali senzorji na vrtu, na 2m visokem drogu. Med vetromerom in senzorji na vrtu, bo 30m razdalje in vmes ni nobene ovire. Konzola pa bo le nekaj metrov vstran od vetromera, spodaj v mansardi.
Zanima me, ali Oregon WMR 200 omogoča priklop priložene sončne celice posebej na vetromer? Ali to omogoča tudi Davis Vantage Pro2, brez nakupa dodatne sončne celice?
Seveda želim podatke prenašati tudi na splet, da bi mi podatki bili kjerkoli dostopni.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #62 dne: 13. Marec 2015, 08:49:38 »

Pozdravljen!

Če te prav razumem, bi moral vetromer imeti brezžični prenos do ostalih senzorjev. Kako pa bi bila konzola komunicirala s centralno enoto na vrtu? Tudi brezžično? Ali bi senzorji na vrtu imeli svoje napajanje ali samo z baterijo? Ker baterije ne bi zdržale dolgo, le nekaj dni.

Davis (kolikor je meni znano) ne omogoča demontaže sončnih celic iz centralne enote senzorjev, lahko se el dokupi modul za brezžični prenos od vetromera do centralne enote senzorjev. Link
Prijavljen


Mejte se radi
Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 258


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #63 dne: 13. Marec 2015, 10:34:15 »

Najprej hvala za odgovor Smiley.

Ja, konzola bi s centralno enoto komunicirala tudi brezžično.
Za napajanje bi bila opcija, da pod zemljo potegnem el. kabel od bližnje vrtne hiške

Ta transmiter z linka bi bil ok, vendar mi ob dataloggerju, skupno investicijo v VP spet dvigne vsaj za dodatnih 100€.

Kaj pa Oregon WMR200? Ali se sončna celica lahko priklopi posebej na vetromer in potem oddaja brezžično? Ne vem če vetromer ima v sebi ima brezžični ddajnik, ali lahko do centralne enote oddaja le preko kabla?
Prijavljen
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #64 dne: 13. Marec 2015, 14:04:36 »

WMR200 omogoča točno to, kar želiš - imam tudi sam tako postavljeno  icon_smile
Vetromer na strehi, ločen od ostalih senzorjev, napajanje na baterije + sončne celice. Vse brezžično. Od poletja 2011 mi še ni bilo treba menjati baterij   icon_wink

Edino bodi pozoren, da ko (če) boš inštaliral sončne celice, da odstraniš trakec pred polnilno baterijo, drugače sončne celice ne bodo delovale  Wink (ni nikjer v navodilih napisano!).

LP hudi
« Zadnje urejanje: 13. Marec 2015, 14:06:42 od hudi » Prijavljen

Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 258


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #65 dne: 13. Marec 2015, 19:49:32 »

To je potem to Smiley. Potemtakem, bi lahko komot zraven naročil še en solarni modul za 30€ . Eden bi bil za vetromer na strehi, drugi pa za ostale senzorje in centralno enoto.  
Skupaj bi me torej brez poštnine prišlo 300€, če naročim pri Voelkenerju.

Zamišljene pa imam tri variante in vsaka ima svojo slabost.

Prva varianta je zgoraj opisana z WMR200. Slabost so "samo" 14 sekundni intrvali za veter, tako da mi ne izmeri max sunka vetra, čeprav bo vetromer na strehi.  

Druga, kvalitetnejša varianta je Davis Vantage Vue z 2,5 sekundnimi intervali merjenja za veter. Vendar mi dražja in kvalitetnejša postaja z 2,5 sekundnimi intevali nič ne pomagajo, saj bi bila enota zmontirana slabih 20m vstran od sosedove hiše in visokega oreha, in na max. 2m višine. Če nebi bilo tega zaveterja, bi jo morda še celo vzel.

Tretja varianta pa je Davis Vantage Pro2. Zraven postaje bi vzel še data logger in če bi se želel izogniti zaveterju, še Anemometer/Sensor Transmitter Kit za montažo vetromera na streho. Ampak potem je to že 700€+, kar se mi zdi odločno predrago.

Tako, da se bom najverjetneje moral sprijazniti z 14 sekundnimi intervali in odločiti za prvo varianto. Razen, če me kdo prepriča še z kašnim drugim predlogom ali nasvetom Smiley.
« Zadnje urejanje: 13. Marec 2015, 19:51:47 od Lentus » Prijavljen
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #66 dne: 14. Marec 2015, 01:39:54 »

Ne rabiš dodatnega solarnega modula za WMR200 naročat - ima vsak senzor svoje baterije, ki jih ni potrebno menjati vsaj dve leti. Pri tej postaji vsak senzor posamično pošilja podatke, tako da nima "centralne enote", razen če imaš s tem v mislih konzolo, ki sprejema podatke. Ta pa ima tudi dvojno napajanje - baterije in elektriko. V glavnem si ni treba belit glave z menjavanjem baterij, ker držijo +2 leti, tudi če nimajo solarnega modula zraven  icon_smile
Prijavljen

komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2014


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #67 dne: 14. Marec 2015, 13:45:49 »

Malo za hec, malo zares... A dveh senzorjev za veter se pa ne da hkrati priključiti na eno postajo? Tako, da bi potem imel 7-sekundni interval? icon_question
Prijavljen
Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 258


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #68 dne: 14. Marec 2015, 14:28:08 »

Zanimivo, sem tudi jaz ravno danes razmišljal o tem icon_question.

Se pa menda da tweakati senzor, da oddaja enkrat hitreje kot je po defaultu. Se mi zdi, da sem prebral na tem forumu, samo ne najdem sedaj...
Prijavljen
Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 258


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #69 dne: 15. Marec 2015, 20:12:05 »

Tole glede tweakanja velja za WS2300 in ne za WMR200. Sem sedaj našel.

Tukaj sem pa našel najnižjo ceno za WMR200.  Mislim, da se ceneje ne da dobiti.
Je že kdo naročil od tu?

Pa še eno vprašanje.
Ker bo vetromer zmontiran najvišje na strehi in na približno 1 meter visokem drogu, ali bo zaradi tega hiša bolj "privlačna" za strelo? Res, da drog ne bo v direktnem stiku z kakšno prevodno ozemljitvijo, se bo pa konzola na kateri bo drog, verjetno dotikala pločevinaste obrobe okrog strehe. Samo vprašam, da slučajno res ne bo potem kakšnih nevšečnosti okrog tega in da že vnaprej vem kako naj izvedem montažo vetromera.
Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #70 dne: 15. Marec 2015, 21:26:13 »

Strela nima pravila. Si boš pa povečal možnost, da udari.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #71 dne: 16. Marec 2015, 08:57:24 »

Jaz imam anemometer 3m nad slemenom, je zelo izpostavljen, neozemljen, zaenkrat b.p.
Kot je rekel @brežičan, če bo vsekalo bo, če ne, ne bo. Če boš ozemljeval, boš samo povečal možnost udara  Tongue
Prijavljen

ales77
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-05-14
Sporočila: 217


Lokacija: Pragersko (250 Nmv)
ales_johnson@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #72 dne: 02. Maj 2016, 12:34:08 »

Zanima me katero postajo mi  priporočate zdaj imam ws 2300 , rad bi pa nekaj novejšega ampak ne kaj dosti dražjega . fajn bi bilo da je na kablih da se hitreje posodablja vsaj pri ws 2300 je tako.
Prijavljen

gore
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-12-24
Sporočila: 203

Lokacija: Laniše (med Kamnikom in Krvavcem), 405 metrov na morjem

WWW
« Odgovori #73 dne: 02. December 2016, 17:32:04 »

Sicer tale tema ni preveč aktivna, pa vseeno prosim za mnenja  wavey
Dobra štiri leta uporabljam Oregon WMR200 in podatke pošiljam na svoj blog.
V zadnjem letu se stvari slabšajo - najprej je crknil dežemer, potem se je začela zelo pogosta menjava baterij v temperaturnem in tudi v vetrnem delu (na dober mesec  banghead).
Potem je začel izgubljati signal anemometer - predvčerajšnjim je povsem izgubil signal. Tudi po menjavi baterij se signal ne pojavi več. Če anemometer prinesem do centrale, signal je, če pa je zunaj, pa nič več.
Zato sedaj izgubljam potrpljenje, saj nimam več ideja, kaj narediti.

Pa malo gledam za novimi rešitvami.
Želje/zahteve:
- cenovni razred do 200 evrov
- kompletna rešitev (torej več senzorjev v kompletu, ker nimam energije, da bi z drugačnimi rešitvami izgubljal čas)
- dober doseg (potrebujem kakšnih dvajset metrov signala zunaj, potem pa preko kletnega zidu v prostor)
- zbiranje podatkov je lahko na vremenski konzoli, ki pa mora imeti dosegljive podatke, da jih lahko sam upravljam in prikazujem. Če ima zraven že narejeno rešitev, ni sicer nič narobe. Povezava na Win/Linux, da se od tam pošilja naprej, načeloma pa lahko tudi brez notranje konzole.

Prejle sem na hitro pobrskal in našel tole Acurite, ki je v akciji. Jo slučajno kdo ima?
Prijavljen
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #74 dne: 03. December 2016, 17:34:11 »

Sicer tale tema ni preveč aktivna, pa vseeno prosim za mnenja  wavey
Dobra štiri leta uporabljam Oregon WMR200 in podatke pošiljam na svoj blog.
V zadnjem letu se stvari slabšajo - najprej je crknil dežemer, potem se je začela zelo pogosta menjava baterij v temperaturnem in tudi v vetrnem delu (na dober mesec  banghead).
Potem je začel izgubljati signal anemometer - predvčerajšnjim je povsem izgubil signal. Tudi po menjavi baterij se signal ne pojavi več. Če anemometer prinesem do centrale, signal je, če pa je zunaj, pa nič več.
Zato sedaj izgubljam potrpljenje, saj nimam več ideja, kaj narediti.

Pa malo gledam za novimi rešitvami.
Želje/zahteve:
- cenovni razred do 200 evrov
- kompletna rešitev (torej več senzorjev v kompletu, ker nimam energije, da bi z drugačnimi rešitvami izgubljal čas)
- dober doseg (potrebujem kakšnih dvajset metrov signala zunaj, potem pa preko kletnega zidu v prostor)
- zbiranje podatkov je lahko na vremenski konzoli, ki pa mora imeti dosegljive podatke, da jih lahko sam upravljam in prikazujem. Če ima zraven že narejeno rešitev, ni sicer nič narobe. Povezava na Win/Linux, da se od tam pošilja naprej, načeloma pa lahko tudi brez notranje konzole.

Prejle sem na hitro pobrskal in našel tole Acurite, ki je v akciji. Jo slučajno kdo ima?


Lahko pa narediš, kot sem jaz: nabaviš tole postajo, kjer dobiš vse senzorje skupaj dosti ugodneje, kot vsakega posebej, pa še dodatno konzolo za prikaz podatkov Smiley  Bi moralo zadostovati za nadaljna najmanj 4 leta...

https://www.weathershop.co.uk/shop/oregon-scientific-wmr86n-weather-station-1

Prijavljen

Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
Natisni
Pojdi na: