Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremensko društvo ZEVSZEVSSREČANJE UO IN NO ZEVS V GRADIŠČU
Strani: 1 2 [3] 4 5
Natisni
Avtor Tema: SREČANJE UO IN NO ZEVS V GRADIŠČU  (Prebrano 43462 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #30 dne: 22. Maj 2008, 22:27:28 »

Glej @TgT. Kritika je nadvse dobrodošla in zaželena, če tisti, ki jo daje, predlaga tudi rešitve oz.izboljšave.Še najbolj verodostojno izpade, če se obenem tudi sam ponudi za morebitno pomoč pri tem.
Če pa tako kot ti, samo mlati po tistih, ki se v prostem času po svojih najboljših močeh trudijo, da bi nekaj naredili, potem to ni več kritika, ampak PODJEBAVANJE.
Še enkrat te vabim, da se v društvo vključiš, saj bi lahko tudi ti s svojim znanjem pripomogel k temu, da se nivo portala, foruma in še česa, dvigne.Torej, peace brother! buttrock
In kar predlagaj, kaj in kje bi lahko ti poprijel za delo.Hvaležni ti bomo. icon_wink
« Zadnje urejanje: 22. Maj 2008, 22:41:30 od Pihe » Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #31 dne: 22. Maj 2008, 22:45:56 »

Citiraj
Glej @TgT. Kritika je nadvse dobrodošla in zaželena, če tisti, ki jo daje, predlaga tudi režitve oz.izboljšave.Še najbolj verodostojno izpade, če se obenem tudi sam ponudi za morebitno pomoč pri tem.

Cel dan je bila rešitev oz izboljšava na voljo in je ni niti en komentiral oz rešil edini nastali problem.
hop

Citiraj
Če pa tako kot ti, samo mlati po tistih, ki se v prostem času po svojih najboljših močeh trudijo, da bi nekaj naredili, potem to ni več kritika, ampak PODJEBAVANJE.
Kaj bi šele bilo če bi znal "jebat folk" To pač ni v moji naravi. Miren pozitiven človek, ampak v vaših očeh očitno pain in the ass.
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #32 dne: 22. Maj 2008, 22:55:51 »

Cel dan je bila rešitev oz izboljšava na voljo in je ni niti en komentiral oz rešil edini nastali problem.
hop

Pa a si prepričan, da s(m)o vsi razumeli to tvojo rešitev? Če ni komentarja lahko to pomeni tudi to, da zadeva ni razumljivo predstavljena.Si pomislil na to?
Odpri novo temo, pa napiši v detajle zadevo. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #33 dne: 22. Maj 2008, 22:58:12 »

Bravo, bravo, bravo. Vazno da znate napadat.  icon_kavabanga

In ravno zaradi tega smo, kjer smo. Totalna nula.  



Kaj bi šele bilo če bi znal "jebat folk" To pač ni v moji naravi. Miren pozitiven človek, ampak v vaših očeh očitno pain in the ass.

 shrug
Če nekdo reče da je društvo ZEVS in forum ter vse kar spada zraven "totalna nula", potem zame to ni miren in pozitiven človek  shrug Bi morda pričakoval drugačen odziv icon_question

Sploh ne vem zakaj se sekiram icon_question icon_biggrin
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #34 dne: 22. Maj 2008, 23:10:24 »

Mah, takole bo, jaz pač ne bom več kritik metal ampak samo opazoval,kaj šele predlagal. Vi pa pojdite po svoji začrtani poti.
Prav vedel sem kakšen bo odziv po prvem postu, ki sem ga napisal. Pač ne moremo iz svoje kože,eh?
Volk sit koza cela, čeprav oba na drugem koncu brega
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #35 dne: 22. Maj 2008, 23:18:50 »

Mah, takole bo, jaz pač ne bom več kritik metal ampak samo opazoval,kaj šele predlagal. Vi pa pojdite po svoji začrtani poti.
Prav vedel sem kakšen bo odziv po prvem postu, ki sem ga napisal. Pač ne moremo iz svoje kože,eh?
Volk sit koza cela, čeprav oba na drugem koncu brega

Eh @TgT, daj no! Prvo spljuvaš vse po vrsti z neko kao dobronamerno kritiko, ki jo vsak od tistih, ki se trudimo, da zadeva kolikor toliko gre naprej, smatra za čisto je*o v glavo in zdaj, ko ti to povemo, se pa še nekaj kujaš.
Vključi se v društvo in začni razturat s konkretnimi dejanji. Ker vem, da lahko in vem, da lahko društvu veliko pripomoreš! Misli pozitivno! icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
polo
Gost
« Odgovori #36 dne: 22. Maj 2008, 23:28:54 »

TgT,pa kaj ti ni jasno?
Kot prvo nisi član ZEVSA-a in tu kar nekaj pametuješ!
Včalni se v društvo in nam pomagaj z takimi projekti kot jih imaš v glavi. Veseli bomo icon_wink

Če opazim še eno pravokavijo s strani uporabnikov,ki niso člani ZEVS-a bom ustrezno ukrepal!(ban)
Prijavljen
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #37 dne: 23. Maj 2008, 01:12:39 »

Mah, žalost je sploh kaj omenit...
Dodam lahko tudi npr. infomesečnik ZEVS, zadnji jesen 2007? Ja, bliža se Junij 08..
Glede dnevne statistike, res je lepo da fantje zbirajo podatke,to tudi podpiram, ampak pol postaj na listi enega zbiratelja in spet drugače pri drugem daje občutek neorganiziranosti in za povrh še pošiljanje podatkov na ZS? Nevem no, čeprav bi se lahko vse to lahko urejalo avtomatsko naj bo potem tako... pač vaša odločitev  icon_smile

Bi se kar strinjal s TgT. Zadeve res niso povsem v redu. Pa tudi verjamem, da je TgTjeva kritika dobronamerna in da zaradi tega ni potrebno novih prepirov. Tudi kritika od zunaj je pomembna, sploh če je na mestu. Kar se tiče padavin, se sedaj res lahko zgodi, da bo izpadel najbolj namočen kraj v Sloveniji Murska Sobota, vendar le za to, ker so podatki redni... shrug

Kar se infomesečnika tiče (ker sem jaz odgovoren zanj), dela je enostavno preveč. Pri takem številu postaj je potrebno za vsako preverit, ali sploh ima za vse dni podatke, kar je zelooooo zamudno delo (če mi kdo ne verjame, lahko poizkusi icon_smile). In ker hočem, da so podatki med seboj vsaj kolikor toliko primerljivi, se mi prepisovanje iz krtina.com ne zdi smiselno (navsezadnje se ti podatki lahko dobijo tam, v infomesečniku pa bi bilo prav, da so VSI podatki, tudi tisti, ki na spletu manjkajo zaradi izpadov elektrike, okvar, "nočnega spanja" postaje,...). In sem se odločil, da bom dal noter le tiste postaje, kateri lastniki mi pošljejo podatke na ZS. Rezultat je pač to - infomesečnika ni (se opravičujem paradolfu, ker sem s tem prekinil tudi njegovo REDNO zapisovanje vremena  icon_redface). Zadnje ZS o mesečnih podatkih sem dobil mislim da še na starem forumu...

LP Ciril
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #38 dne: 23. Maj 2008, 01:30:52 »

Citiraj iz: Pihe
Eh @TgT, daj no! Prvo spljuvaš vse po vrsti z neko kao dobronamerno kritiko, ki jo vsak od tistih, ki se trudimo, da zadeva kolikor toliko gre naprej, smatra za čisto je*o v glavo in zdaj, ko ti to povemo, se pa še nekaj kujaš.
Vključi se v društvo in začni razturat s konkretnimi dejanji. Ker vem, da lahko in vem, da lahko društvu veliko pripomoreš! Misli pozitivno!
Hm, nikoli v življenju mi še ni nobeden rekel da poljuvam po nečem. V šoli so naš učili, da kritika ni in ne pomeni samo negativno stran. Kritik je tist ki komentira določeno zadevo, kar je dobro in kar je slabo.
Nimam z ničemer za razturat, ničesar ne obvladam ampak sem lepa sredina v kateri je lepo in se da marsikaj naredit.

Citiraj iz: polo
Kot prvo nisi član ZEVSA-a in tu kar nekaj pametuješ!
Nisem član, ker mi ZEVS v preteklosti ni in še mi ne ponuja ničesar za kar bi bilo vredno biti član in kot drugo ne pametujem.

Citiraj iz: polo
Včalni se v društvo in nam pomagaj z takimi projekti kot jih imaš v glavi. Veseli bomo icon_wink
Po vsem tem pljuvanju danes še manj kot prej.

Citiraj iz: polo
Če opazim še eno pravokavijo s strani uporabnikov,ki niso člani ZEVS-a bom ustrezno ukrepal!(ban)
Če je to letelo name, potem lahko samo zaploskam, ker nisem provociral, če je kdo ste Vi mene.

Sedaj ste že vsi tako naježeni, da vam že vsaka beseda, ki jo napišem gre v nos. Škoda to pač ni bil moj namen.

Sedaj pa  beerchug

p.s. Ja, po horoskopu sem dvojček, trmast  icon_haha
« Zadnje urejanje: 23. Maj 2008, 01:33:07 od TgT » Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #39 dne: 23. Maj 2008, 06:25:42 »

Ah, fantje, počasi, no.

Kolikor jaz vidim, je bila TgTjeva kritika res dobronamerna, a je spet zaradi elektronskih poti (pre)hitro izpadla kot nekaj drugega. Pisanje je čisto nekaj drugega, postavite se v kožo drugih, tistih, ki to berejo, pa bo.

Drugače pa: ideja o avtomatskem zajemanju je bila že parkrat na tapeti. Vendar obstajajo težave, ki jih na žalost ne znamo rešit. Zato je pač tako, kakor je. Res, ni najbolj popolno, ampak za začetek nekaj je. Ker vse sloni na parih ljudeh, je vseeno boljše kot nič.

TgT, jaz razumem tvojo kritiko, vendar moraš tudi ti razumeti, kako zadeve delujejo. Tega ne pišem samo tebi, temveč vsem nam. Vse skupaj je postavljeno na pleča parih posameznikov, ljubiteljev, ki vlagajo svoj čas nadpovprečno v te in podobne zadeve. Problem je edinole v tem, da nas je presneto malo. Premalo. Premalo za karkoli bolj "naprednega", "profesionalnega" ipd.

Dober primer je, kot si sam izpostavil, Infomesečnik. Dokler imaš človeka, ki to zbira in dela na tem, je vse ok. Vendar je v vsakem primeru pričakovati, da bo en sam človek v tem pregorel. Saj je to čisto jasno! Meni tudi ni nič všeč, da infomesečnik ne izhaja vsak mesec, a ne morem zaradi tega kritizirat Cirila. Lahko sem mu edino hvaležen, da ga sploh kdaj naredi. Če bi imel na voljo deset ljudi,ki bi ga delalo, oh, potem bi pa težil in kritiziral. Kot to počnemo z vremensko napovedjo. Pri infomesečniku pa tega preprosto ne morem.

In tako je še s parimi drugimi rečmi. Recimo Portal. Šele v zadnjem času smo prišli do tega, da je še kdo pripravljen sodelovati redno. Zato se stanje počasi izboljšuje. Vendar bo preteklo še veliko vode, preden bo tako, kot bi si želeli.

Plani namreč so, vendar ni ljudi, ki bi te plane izpeljali. Niso dovolj le ideje, vreme se dogaja vsak dan in potrebno je ogromno dela, da se kakšna sprovede. Le mi sami vemo, koliko pri kakšni sodelujemo in koliko vlagamo v to. In tako bo tudi ostalo, dokler nas bo toliko, kolikor nas je.

Meni je ideja o zajemanju padavin nadvse všeč. Ker pomeni več stvari. Pomeni, da se nekaterim še nekaj da, da nekateri še radi nekaj počnejo in to delajo z ljubeznijo. Pa čeprav na prastar način in s prastarimi sredstvi! Važno je predvsem, da se tak "posel" sprovede in da začne teči in da nekaj časa teče. Prej ali slej se potem ljudje, če jih le zanima, še dodatno vključijo, imajo svoje ideje in zadeva začne živeti po svoje. Takrat lahko pričakujemo tudi kakšne izboljšave.

Naša (zevs) največja frustracija je sigurno pomanjkanje članstva. Zaradi tega veliko idej pade v vodo, oziroma so prestavljene na bolj ugoden čas. Na voljo proti temu imamo natanko dve orožji: ali vržemo puško v koruzo ali pa gremo počasi naprej.

To dejstvo vzamite vedno v zakup, ko o nečem govorite. Najprej pomislite, kako bi lahko jaz sam pomagal, da bi bilo stanje takšno, kakršno mislim, da bi moralo bit. V nasprotnem primeru je jasno, da bo kdo jezno reagiral. Ravno zaradi te naše frustracije.

Vse le ni tako črno. Forum se počasi postavlja (spet) na noge, ne morete verjeti, koliko časa je potrebno po pretresih, da se ljudje ponovno privadijo...

Miren dan vam želim in le po pameti. Pišite, vendar vas lepo prosim: bodite strpni!
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #40 dne: 23. Maj 2008, 07:41:44 »

Nisem član, ker mi ZEVS v preteklosti ni in še mi ne ponuja ničesar za kar bi bilo vredno biti član in kot drugo ne pametujem.


Ko sem se prvič pokukal na forum (še stari stari) sem kaj hitro ugotovil, da je to skupnost ljudi, ki jih zanima enako kot mene - VREME v mojem kraju in okolici. Kot čisti laik v internetu, vremenskih postajah in še marsičem sem se vedno rad družil z njimi. Počasi sem s pomočjo članov ZEVS kupil postajco, se udeležil prvega srečanja in se tudi včlanil v ZEVS. Ob tem nisem razmišljal, kaj lahko ONI - ZEVS meni dajo. Tako sem spoznal veliko članov ZEVS, ki so mi nesebično pomagali in pri tem zanimivo  icon_question NIČ niso zahtevali od mene. Tukaj lahko delim svoja čustva (kot mnogi drugi) ob vremenskem dogajanju in moram priznat, da sem bil od zadnjih dogodkih napada v smer sesutja ZEVS-a tudi čustveno prizadet. Ni mi bilo vseeno, da bi izgubil veliko dobrih prijateljev in znancev. In še bi lahko pisal, kaj mi ZEVS pomeni, vendar ne bom. Rekel bom samo, da se človek ne sme spraševat, kaj bo od tega dobil, ampak kaj bo temu dal. In zase vem, da malček že dajem, malček že vračam, kar sem od ZEVS-a dobil. In še bom dajal, brez vprašanj, kaj bom dobil.

HVALA VAM SPOŠTOVANI ČLANI VREMENSKEGA DRUŠTVA ZEVS.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #41 dne: 23. Maj 2008, 08:37:19 »

@Piskec. Kritika, ko nekdo trud in delo nekaterih enači z "nulo", za vsakega normalnega človeka pač ni dobronamerna, ali pa imam jaz napačne predstave o tem.Sorry.
Kritika, ko nekdo samo natrese pol žaklja stvari, ki ne štimajo oz.so pomanjkljive, zraven pa ne predlaga skoraj nobene uporabne rešitve zanje, zame tudi ni dobronamerna.Sorry.
Kritik, ki vse zgornje napiše, sam pa ni pripravljen prevzeti nobene odgovornosti ali zadolžitve v društvu, češ da mu to društvo dosedaj ni "nič dalo", je zame kritikaster oz.provokator.Sorry.
Večina tistih, ki smo v društvu namreč od njega ne pričakuje samo koristi, ampak vse kaj drugega. Zato tudi podpišem Gradiščanov mail.In sem vesel, da so v društvu taki člani, kot je Gradiščan, ki mu je zadnja stvar na svetu pomislit na to, da bi bil v društvu samo zaradi materialnih KORISTI.Clear?Cloud! icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #42 dne: 23. Maj 2008, 08:40:42 »

Kar se tiče padavin, se sedaj res lahko zgodi, da bo izpadel najbolj namočen kraj v Sloveniji Murska Sobota, vendar le za to, ker so podatki redni... shrug

LP Ciril

Ciril.da ne bo vse skupaj sam "prepirljivo", še malo bolj strokovno.Tega tvojega stavka pa ne razumem.Kako misliš s tem "redni"? icon_question
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #43 dne: 23. Maj 2008, 08:58:53 »

Vem, Pihe, vem...

Ampak tudi ne bi rad, da se kregamo in padamo na provokacije čisto po nepotrebnem, saj razumeš, kajne? Pisanje postov s tako vsebino ob tako pozni uri... ponavadi je kaj vmes, kajne?  icon_haha

Hotel sem biti samo pomirjujoč in strpen. Je pa - jasno - tudi meni dvignilo pritisk, kakor najbrž vsem, ki se kakorkoli trudijo.

Neosnovane obtožbe, nepotrebne kritike in vse podobno, smo že večkrat doživeli. In tudi ta nas ne bo pogubila.  clap

Že večkrat sem napisal, da fora sodelovanja v društvu ni v tem, da DOBIŠ, temveč da DAJEŠ. Dokler razmišljaš na način, kaj boš dobil, je res težko, da bi bil kdaj član.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #44 dne: 23. Maj 2008, 09:00:48 »

Ciril.da ne bo vse skupaj sam "prepirljivo", še malo bolj strokovno.Tega tvojega stavka pa ne razumem.Kako misliš s tem "redni"? icon_question
Če bo Ciril vsak dan posredoval podatke o padavinah, ti pa ne, bo npr. na koncu meseca imela MS več padavin(objavljenih) kot Bovec clap
Prijavljen

Strani: 1 2 [3] 4 5
Natisni
Pojdi na: