Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaMerilniki in instrumentiDežomer?
Strani: 1 ... 6 7 [8] 9
Natisni
Avtor Tema: Dežomer?  (Prebrano 109745 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
šetor
Gost
« Odgovori #105 dne: 06. Januar 2013, 16:17:51 »

Kako veš, da baterije niso krive? Si jih izmeril? Tudi nove lahko kupiš izrabljene, v vednost.
1. postaja mi javi kadar baterije "gredo proti koncu"
2. kupil sem 8 duracell alkaline baterij in vsake sprobal, v pilotu za TV normalno delajo
3. ko snamem pokrov, dežemer funkcionira oz. ga postaja najde
Tako, da beterije verjetno niso krivec icon_arrow
Kakšen pa je ta pokrov dežemera oz. iz kakšnih materialov? Ali si pri ogrevanju dežemera uporabljal kakšno alumunijasto folijo? Lahko da nekaj moti signal.
Pokrov dežemerja je plastičen, noter je pa prilepljena grelna folija, ter (ne vem pravilnega slovenskega izraza) čokoladka, ki je prileplena s selotejpom in je verjetno keramična ali plastična.

Slikica za lažjo predstavo:


Lp.
« Zadnje urejanje: 06. Januar 2013, 16:22:05 od šetor » Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #106 dne: 06. Januar 2013, 17:01:47 »

Pa misliš da tale grelna folija kaj pomaga, če imaš nalepljeno na zunanjo steno? Namreč folija deluje na površino kjer je nalepljena, ne ogreva pa prostora, še manj pa potem lijak  icon_question  icon_rolleyes  Kdaj si nalepil folijo?  Kako dolgo že imaš baterije notri? Jaz ponavadi na dežemerju in Vetromeru vedno menjam baterije pred zimo, vsako leto, četudi bi še bile za cca pol leta. Namreč važnejši so mi točni podatki kot pa izgubljanje signala zaradi napol iztrošenih baterij. Si probal zamenjati baterije? A je oddajnik v notranjosti dežemera? Lahko ti motnje povzročajo kabli in folija v notranjosti zaradi že delno iztrošenih baterij. Najprej probaj resetirati dežemer in konzolo, če se ne povežeta zamenjaj baterije in ponovno resetiraj oboje, pa poročaj.
 
« Zadnje urejanje: 06. Januar 2013, 17:03:38 od max » Prijavljen

šetor
Gost
« Odgovori #107 dne: 06. Januar 2013, 17:20:13 »

Pa misliš da tale grelna folija kaj pomaga, če imaš nalepljeno na zunanjo steno? Namreč folija deluje na površino kjer je nalepljena, ne ogreva pa prostora, še manj pa potem lijak  icon_question  icon_rolleyes  Kdaj si nalepil folijo?  Kako dolgo že imaš baterije notri? Jaz ponavadi na dežemerju in Vetromeru vedno menjam baterije pred zimo, vsako leto, četudi bi še bile za cca pol leta. Namreč važnejši so mi točni podatki kot pa izgubljanje signala zaradi napol iztrošenih baterij. Si probal zamenjati baterije? A je oddajnik v notranjosti dežemera? Lahko ti motnje povzročajo kabli v notranjosti zaradi že delno iztrošenih baterij. Najprej probaj resetirati dežemer in konzolo, če se ne povežeta zamenjaj baterije in ponovno resetiraj oboje, pa poročaj.
 
Grelna folija pomaga pa čeprav imam zalepljeno na zunanjo steno, ker se toplota širi po plastiki (vsaj pri meni je tako). Nalepil sem jo dober mesec nazaj. Baterije so notri kakšnih 5 mesecev, noter sem jih dal istočasno kot v vse druge enote in v vetromeru in drugje zaenkrat še vse deluje. Konzolo sem resetiral dober teden dni nazaj, dežemer pa takoj ko se je pojavila težava. Seveda sem že tudi zamenjal baterije. Bom jih ponovno zamenjal ter resetiral oboje in bom poročal. Danes bom jih težko zamenjal, ker je zunaj že padel mrak, pa se mi ne zdi pametno po mraku menjavat baterij, da ne bom kaj "zamuštral"... Jutri je napovedan dež/sneg, tako, da bom to naredil v torek in poročal. icon_arrow

Lp.
Prijavljen
izolan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-01-10
Sporočila: 71

Lokacija: okolica kopra

Email
« Odgovori #108 dne: 17. Februar 2013, 22:14:09 »

Kako popraviti dežemer vremenske postaje WMR928NX?

Lep pozdrav

Imam to vremensko postajo že dlje časa in sedaj sem malo preračunaval meritve padavin. Prišel sem do zanimivih zaključkov. Natančnost merjenja ni več kot 80%. Ali je to sploh možno. Kot kontrolo sem naredil meritve z obijevim dežemerom in preračunal površino, ter tako tudi ugotovil, da je slednji popolnoma točen (glede na količino zlite vode vanj in njegovo ploščino). Do teh zaključkov sem prišel saj vsi vseh merjenjih so bile prevelika odstopanja. Žličke v dežemeru postaje normalno delujejo. Kako bi to lahko popravil, oz. kako je kdo to popravil.  Ena možnost bi bila žlički nekoliko zapolnit npr. z voskom, da bi se dež prej pelival čez. Čudno mi je, da je lahko že taka tovarniška napaka pri meritvah.

Hvala za pomoč
Prijavljen
izolan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-01-10
Sporočila: 71

Lokacija: okolica kopra

Email
« Odgovori #109 dne: 26. Februar 2013, 00:07:19 »

Lep pozdrav

Ali prav nihče ni imel takih problemov? Kako je to mogoče.
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11210


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #110 dne: 26. Februar 2013, 01:35:09 »

Imaš možnost mogoče kake kalibracije?
Pri Daviski je spodaj pod točko kjer se vaga nasloni na dno en mali vijak na vsaki strani vage, tako da lahko z privijanjem in odvijanjem le tega potem nastavljaš prekuce vage da dobiš točno kot mora biti glede na vlito količino vode čez lijak. Če recimo vijak malo priviješ, dosežeš to da se vaga kasneje prekucne in seveda obratno če odvijaš vijak. Obstoja tabela za koliko obratov moraš zavrteti vijak da dobiš določen željen % razlike. Seveda se je treba malo igrati in poizkušati večkrat ker vse ni ravno 100%.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #111 dne: 26. Februar 2013, 08:36:17 »

Hm, jaz sem imel pri svoji Daviski celo izkušnjo, da je bila ena stran vage težja od druge in je zato prihajalo do odstopanj. Pri teh dežemerih (pa se mi zdijo precej enostavne zadeve) lahko najdeš vse sorte napake...  Sad

LP Ciril
Prijavljen

izolan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-01-10
Sporočila: 71

Lokacija: okolica kopra

Email
« Odgovori #112 dne: 26. Februar 2013, 14:46:51 »

Hvala za pomoč ampak ta dežemer ima samo zlički, ki sta na nekem nosilcu in se ne da ničesar zavijati, deluje samo kot nihalo.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #113 dne: 26. Februar 2013, 20:45:04 »

@Izolan, pri tem dežemeru pride do razlik zaradi specifike te postaje, ker meri samo na 1mm. Napake se zaznajo ponavadi pri rahlih padavinah, rosenju
Če ta dežemer modificiraš(je že opisano na forumu), da meri na 0,25mm, so potem meritve dosti bolj točne.
Sam imam to postajo, do sedaj nisem opazil večjih odstopanj, zraven imam še dva dežemera za kontrolo, primerjam pa tudi z dvema AGRO postajama, ki sta od mene oddaljeni v krogu 1,5km, in so podatki identični, razen pri krajevnih plohah ali nevihtah

Kar pa se tiče testiranja, pa je potrebno pri takšnem testiranju vodo zlivati res počasi po kapljicah, drugače je že takšen preizkus zgrešen
Prijavljen

izolan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-01-10
Sporočila: 71

Lokacija: okolica kopra

Email
« Odgovori #114 dne: 04. Marec 2013, 23:19:04 »

max hvala za pomoč. ko sem testiral, sem zelo počasi zlival v dežemer, tako da tu ne vidim napake.
Prijavljen
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #115 dne: 05. November 2013, 11:09:19 »

Ne vem, če je že imel kdo podobno težavo kot jaz... Že kakšnih 14 dni mi postaja ne najde dežemerja. Da je še bolj čudno pa je to, da ko snamem pokrov/zgornji del dežemerja ga postaja čudežno najde icon_question Sprva sem mislil, da bom lahko težavo rešil sam, sedaj pa prosim za pomoč kogar koli, ki ima kakšno idejo kaj bi bilo narobe. Baterije niso krive, prav tako pa ne razdalja dežemerja od notranje enote... Dežemer sem 4 dni (ob suhem vremenu) pustil brez pokrova na njem, pa ga je postaja zaznavala normalno, potem pa sem dal pokrov nazaj gor in spet postaja ni našla dežemerja shrug Tudi resetiral sem ga, pa nič. Imam postajo WMR200 in dežemer je ogrevan.

Pozdravljen, šetor. Tudi meni se je začela pojavljati identična težava z dežemerjem na moji dobri dve leti stari WMR 200. Seveda sem že sprobal vse običajne možnosti: menjava baterij (večkratna), resetiranje, celo sprememba lokacije bližje konzoli...
Večinoma časa deluje normalno, občasno pa signala dlje časa ni in se na konzoli pojavijo --- Včasih potem dobi signal nazaj sama od sebe, vedno ga pa dobi takoj, ko odstranim ohišje (ohišje ni ogrevano).
Sedanja lokacija je mnogo bližje konzoli kot prej, baterije so nove, kljub temu občasno ni signala. Prej je dve leti delovalo brez problemov na veliko večji razdalji s prvimi baterijami! Očitno je nekaj narobe s pošiljanjem/močjo signala...
Mi lahko poročaš, kako si ti rešil zadevo?

lp hudi
Prijavljen

Nartabulš
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-03-18
Sporočila: 1148


Lokacija: Leskovec pri Krškem - 175 m nad morjem

WWW Email
« Odgovori #116 dne: 10. November 2013, 00:30:57 »

Pozdravljen, šetor. Tudi meni se je začela pojavljati identična težava z dežemerjem na moji dobri dve leti stari WMR 200. Seveda sem že sprobal vse običajne možnosti: menjava baterij (večkratna), resetiranje, celo sprememba lokacije bližje konzoli...
Večinoma časa deluje normalno, občasno pa signala dlje časa ni in se na konzoli pojavijo --- Včasih potem dobi signal nazaj sama od sebe, vedno ga pa dobi takoj, ko odstranim ohišje (ohišje ni ogrevano).
Sedanja lokacija je mnogo bližje konzoli kot prej, baterije so nove, kljub temu občasno ni signala. Prej je dve leti delovalo brez problemov na veliko večji razdalji s prvimi baterijami! Očitno je nekaj narobe s pošiljanjem/močjo signala...
Mi lahko poročaš, kako si ti rešil zadevo?

lp hudi

Ko sem opazil na konzoli ---- za moj dežemer, nisem našel druge rešitve kot nakup novega.
Opazil sem, da okvaro povzroča vlaga na vezju.
Ker voda skoraj teče po vezju, sem novo vezje obilno polakiral z prozornim lakom v spreju.
Sedaj mi deluje že več let brezhibno.
Prijavljen

hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #117 dne: 11. November 2013, 10:45:12 »

Ko sem opazil na konzoli ---- za moj dežemer, nisem našel druge rešitve kot nakup novega.
Opazil sem, da okvaro povzroča vlaga na vezju.
Ker voda skoraj teče po vezju, sem novo vezje obilno polakiral z prozornim lakom v spreju.
Sedaj mi deluje že več let brezhibno.

Jah, to sem tudi sam opazil, da je vezje zelo izpostavljeno stalni vlagi... verjetno je res to vzrok težav...
Kakšen predlog, kje najceneje nabaviti novega?
Prijavljen

hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #118 dne: 12. November 2013, 09:20:50 »

Fotk nima smisla limat, ker je vezje videt kot novo. Sem včeraj razdrl dežemer, kolikor lahko, brez da ga poškodujem - vezje je (večinoma) premazano z nekakšnim lakom, tako da je "prilimano" na ohišje. Korozije ni videti, je bilo pa kar nekaj umazanije na vezju, kjer ni polakirano - neki izločki verjetno od strig, ki so se naselile notri Smiley Sem očistil, posušil in izpihal, kolikor se je dalo, tako da zaenkrat spet dela  clap  Očitno mora biti dežemer na suhem, da dela normalno Wink
Bomo videli, koliko časa bo delalo...
« Zadnje urejanje: 12. November 2013, 09:42:29 od hudi » Prijavljen

hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 198


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #119 dne: 20. November 2013, 13:49:56 »

No, dežemer še vedno dela kot nov  buttrock

Za vsak slučaj pa je vmes nastalo tole, kar ne more ostati brez signala  icon_biggrin



Primerjava po prvih meritvah kaže, da oba delujeta v redu...  icon_wink
« Zadnje urejanje: 25. Februar 2014, 12:45:05 od hudi » Prijavljen

Strani: 1 ... 6 7 [8] 9
Natisni
Pojdi na: