Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Izdelal vremensko aplikacijo za namizne računalnike
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Izdelal vremensko aplikacijo za namizne računalnike  (Prebrano 16918 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Erik
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


« dne: 14. Julij 2017, 21:05:11 »

Zaradi nedelujočih povezav, je bil post izbrisan.

Hvala @komar , da si se lotil popravka vseh povezav, spodaj je prispevek    

Edit: Max
« Zadnje urejanje: 10. September 2021, 21:56:20 od max » Prijavljen
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2016


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #1 dne: 17. Avgust 2021, 02:04:18 »

Pozdravljeni!

Izdelal sem enostavno vremensko aplikacijo za Slovenijo, ki prenaša podatke s spletne strani arso.si. Za delovanje aplikacije potrebujete najnovejšo Javo Prenos tukaj (java.com)

Za prenos aplikacije in novih različic (~350 KB .jar datoteka) Kliknite tukaj (google drive mapa povezava)

Glavna ideja aplikacije je bil prikaz več podatkov na enkrat, zato je optimizirana za ločljivost vsaj 1500x1000 ali več.

Hitrost zagona posameznih funkciji je odvisna od vaše internetne povezave, saj se podatki prenašajo ob zagonu posameznega okna.

Aplikacijo sem razvil, saj veliko pregledujem arso.si in sem imel idejo za prikaz podatkov, ki me zanimajo že veliko časa. Vem, da aplikacija ni perfektna in bi bila lahko izboljšana na veliko načinov, vendar je to komaj moja druga "prava" aplikacija.

Aplikacija je trenutno izdelana na način, da jo zaženemo, pregledamo podatke in jo zapremo. Nima nobenega osveževanja ali shranjevanja podatkov. Vsi podatki se prenašajo ob zagonu novih oken.

Upam, da bo ta aplikacija prišla prav tudi komu drugemu kot samo meni, zato sem želel to aplikacijo objaviti tudi tukaj.

Spodaj je še par slik, kjer so predstavljene glavne funkcije aplikacije.

V začetnem oknu imamo izbiro prikaza vsake funkcije aplikacije posebej ali prikaz vseh funkcij na enkrat.



Okno trenutni vremenski podatki



Okno spletne kamere



Okno slikovna napoved



Okno podatki postaj



Največ truda sem vložil v razvoj prikaza vseh podatkov naenkrat. Na tem oknu so podatki prikazani na isti način, kot je razporeditev ikon na začetnem oknu. V zgornjem levem kotu imamo tudi prikaz temperature na zemljevid Slovenije iz samodejnih ali opazovalnih postaj.



Za zagon aplikacije na Windows sistemih samo dvojni klik na vremenska_aplikacija.jar

Na linux sistemih pa lahko zaženete aplikacijo prek terminala z ukazem "java -jar vremenska_aplikacija.jar"

Aplikacijo sem objavil tudi na slo-techu. Povezava do slo-tech objave tukaj. Tam boste dobili moje in ostale komentarje glede te aplikacije.

Vaša mnenja, predlogi, kritike in ostali komentarji so dobrodošli. Hvala.

Avtor prispevka: Erik Blažica
Priredba: @komar
« Zadnje urejanje: 13. September 2021, 13:21:56 od komar » Prijavljen
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2016


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #2 dne: 01. Avgust 2022, 16:12:38 »

Hvala @komar, da si se lotil popravka vseh povezav, spodaj je prispevek    

Edit: Max

Ves trud je bil očitno zaman. Meni ne deluje več.
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: