Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumZevs forum - novo na forumuPojasnilo o nedelovanju Foruma 28.-29.1.2008
Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Avtor Tema: Pojasnilo o nedelovanju Foruma 28.-29.1.2008  (Prebrano 109038 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #45 dne: 04. Februar 2008, 17:30:50 »

Ena velika štala. Dopoldne enostavno med branjem foruma napiše "Account not active" in konec do pred pol ure. Mislim, da problem ni v SIOL-u, saj do drugih strani in forumov dostopam ves čas normalno in brez problemov. Me prav zanima kdo tule na forumu skrbi za nastavitve DNS-jev.

Moras upostevat, da druge strani verjetno niso menjale IP-jev, zato na njih ne prihaja do problemov. Jaz sem imel isto tezavo danes... popravil sem tako kot pise na portalu in deluje brez tezav.

lp
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9645


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #46 dne: 04. Februar 2008, 17:35:53 »

Moras upostevat, da druge strani verjetno niso menjale IP-jev, zato na njih ne prihaja do problemov. Jaz sem imel isto tezavo danes... popravil sem tako kot pise na portalu in deluje brez tezav.
lp

Ja seveda, samo sprašujem se zakaj stalno nekaj menjavajo na tem našem forumu.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9645


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #47 dne: 04. Februar 2008, 17:39:08 »

Zadnji hit, ki se pojavlja na straneh tegale foruma.

500 - Internal Server Error
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
hrošč
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1173


Lokacija: Ljubljana, Bežigrad

« Odgovori #48 dne: 04. Februar 2008, 18:44:53 »

Siol nasplosno nekaj jebe, cez dan ene parkrat mi niso delale slovenske strani, medtem ko sem na Crometeo nemoteno dostopal. Siol ga nekej hudo seka.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #49 dne: 04. Februar 2008, 19:04:21 »

Paradolf, ja, tako je. Nič ne moreš. Tudi kks ti ni treba težit, ker ne morejo nič naredit... Na žalost.

V službi si lahko popraviš, vendar samo, če ne uporabljaš kakšnega proxy-a. Potem bi moral tam popravit, kar pa se ponavadi ne da, kajne?

Sem se spravil težit Siolu. Morda bo kaj bolje, morda pa tudi ne. Kdo ve. Na žalost.

Na ne-konstruktivne neumnosti pa sploh ne odgovarjam.
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #50 dne: 04. Februar 2008, 19:04:37 »

Iz službenega PC je ves šiht bleščalo "Account not active", tu doma, kjer mi DNS-je pridobiva avtomatično(sem pa na routerju videl, da imam že ves čas 13 in 23 nastavljena), pa dostop zaenkrat brez problema.
Pri meni je bila bolj boleča tista napaka, katero smo zdaj opisali že najmanj trije: klik na webstran in takoj zatem v levem spodnjem kotu "Končano", stran pa bela, kot sneg.In ne pomaga nič!Ma ama nič!Ko se gospa stran odloči, da se vrne(to je običajno ob polnoči naslednji dan), takrat se vrne, prej pa ni šans! icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #51 dne: 04. Februar 2008, 19:21:16 »

Pihe, ja, tisto je pa čisto drug štos, ki ga sploh še nismo pogruntali...

Jaz sem sicer nekaj popravil, a bomo videli, če bo kaj bolje.

Problem je, ker napake ne morem reproducirat. Lahko samo čakam, kdaj bo spet to komu naredilo in mi bo znal vse podatke dat.

Kaj več ne morem naredit, na žalost.

DNSji so zdajle ok, vendar se nič ne ve, koliko časa bodo še ok. Stari naslovi se namreč pretakajo po silovih strežnikih do sodnega dne...
Prijavljen

Davor
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-02-15
Sporočila: 529


Lokacija: Zadobrova pri Celju - 257m. n. v.

« Odgovori #52 dne: 04. Februar 2008, 19:22:25 »

No meni je pa cca. 10min sredi branja te strani pokazalo tole stran. icon_arrow
Potem do foruma nisem mogel dostopati cca. 5min, sedaj se je pa forum normalno odprl. Prej se mi to ni dogajalo. Upam da vam bo kaj pomoagalo pri odpravi napak, drugače pa pri meni še ni jeze zaradi foruma in njegovih napak.



Lep pozdrav
Prijavljen

Brez oblakov ni ciklona!
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #53 dne: 04. Februar 2008, 19:34:40 »

@Davor: ta error mi zgleda kot omejitev serverja glede maksimalnega stevila zahtev ( uporabnikov ). Ponavadi pomaga ze refresh. Ce ne enkrat, pa dvakrat. Wink
Prijavljen

Davor
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-02-15
Sporočila: 529


Lokacija: Zadobrova pri Celju - 257m. n. v.

« Odgovori #54 dne: 04. Februar 2008, 19:39:32 »

@Davor: ta error mi zgleda kot omejitev serverja glede maksimalnega stevila zahtev ( uporabnikov ). Ponavadi pomaga ze refresh. Ce ne enkrat, pa dvakrat. Wink

Hvala za nasvet! Bom ob naslednjem takšnem "mrku" poskusil, kakor si dejal.

Lep pozdrav
Prijavljen

Brez oblakov ni ciklona!
Mr.Bear
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1963-02-10
Sporočila: 442


Lokacija: Nadgorica
La Crosse WS2300 APRS WX S57D-6


« Odgovori #55 dne: 04. Februar 2008, 19:58:21 »

Jaz uporabljam IE in nove DNS od takrat, ko sem dobil obvestilo od SiOLa (od 15.1.2008) in sem imel probleme z dostopom samo takrat, ko so Ameri menjali hardware in potem še enkrat, ko so blokirali dostop zaradi nejasnega copyrighta (loga), drugače mi forum deluje brez problemov. Tudi na ASUSU EEE z Mozilo nimam nobenih problemov. Mogoče se je blank stran prikazala samo enkrat, vendar vsaj pri meni forum deluje 99,9%.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #56 dne: 04. Februar 2008, 20:16:44 »

Zadeva na žalost ni tako enostavna. Če pogledamo celoten spekter interneta, je to kar pogost pojav. Vendar temu težko rečeš napaka.

Stvar je le v majčkeni nemarnosti, ki pa se na koncu razraste. A ker pravzaprav napaka, je ne moreš nikomur predočiti kot napako. Lahko le opozarjaš, Siol pa konec koncev največji operater pri nas, s tem pa se zadeve še malce zakomplicirajo. Dostop do tehničnega osebja gre čez par branikov, prek katerih ne moreš.

Malce nemarnosti, malce nagajanja, pravzaprav nič prav zanalašč ali kaka napaka... evo in zmes zmede in neverjetnih kombinacij je rojena... In potem se začneš bosti z mlini na veter.

Nihče ne bo priznal, nihče nič odpravil, ker napake preprosto ni, vendar se bo - ob konstantnem teženju - zadeva kar naenkrat - čudežno - porihtala.

Service Temporarily Unavailable pa je še tretja napaka, ki spet ne paše v noben kontekst. Saj so nas ja dali na boljši strežnik... Ojejej, še to... Res, samo to sem še rabil!
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #57 dne: 04. Februar 2008, 20:47:28 »

Danes do zdajle sem bil v službi, in nisem vedel, kaj se dogaja, vendar moja stran ni delovala(osveževala) zaradi izpada el. energije. To je vse vredu, vendar, ko je G. elektrika prišla, je vse skupaj zalaufalo, se je pa pojavil problem, ki ga verjetno nima nihče icon_exclaim. Računalnik(Watchdog) se mi lepo poveže s serverjem, potem mi pa napiše password is not aloved icon_exclaim, tako da ne morem pošiljati podatkov. Kaj sedaj icon_question.

Probal sem vse načine od brisanja prijave do nove nastavitve, vse druga gostitelja, uporabnika prepozna, password pa ne sprejme shrug

Prej in do zdaj nisem nič spreminjal, pa mi je delalo vse do danes.
DNS-i  se mi nastavljajo sami, tako da ne vem?

EDIT: :icon_eek:Samodejno je začelo delat icon_eek
« Zadnje urejanje: 04. Februar 2008, 21:02:57 od max » Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #58 dne: 04. Februar 2008, 21:37:01 »

Zanimivo sam prav nikoli nisem imel problemov z dostopnostjo foruma, sem pa na Siolu.

Sem pa danes naletal na podobno zadevo ki prikaže prazno belo stran:

http://www.slascicarna-romansa.com/

A lahko poveste ali vam drugim odpre to stran, me prav zanima???
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #59 dne: 04. Februar 2008, 21:39:57 »

Zanimivo sam prav nikoli nisem imel problemov z dostopnostjo foruma, sem pa na Siolu.

Sem pa danes naletal na podobno zadevo ki prikaže prazno belo stran:

http://www.slascicarna-romansa.com/

A lahko poveste ali vam drugim odpre to stran, me prav zanima???

Ne. shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Pojdi na: