Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Proti-virusna zaščita in požarni zid
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: Proti-virusna zaščita in požarni zid  (Prebrano 28266 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
ZeroQ
Gost
« dne: 30. Oktober 2007, 23:43:25 »

Največjim uporabnikom anti-virusne zaščite močno priporočam Kaspersky Anti-virus 7.0, če pa želite imeti tudi popolno zaščito proti vdorom pa priporočam Kaspersky Internet Security 7.0.

Trenutno omenjeni proizvajalec teh storitev je v samem vrhu, že nekaj let.

Poleg omenjenega, ki je po mojem mnenju najučinkovitejši pa priporočam tudi NOD32, BitDefender.
Ostali niso ravno bog vedi kaj, za silo je tudi Trend Micro, F-Secure in McAfee.

Za brezplačnega pa najbolj priporočam AVG Free Edition.


Za ostale informacije o nabavi mi lahko sporočite.

LINK:
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #1 dne: 01. November 2007, 00:44:20 »

Če je folk firbčen oz ne pozna pasti potem ja, drugače ni potrebe.
Prijavljen

makro
Gost
« Odgovori #2 dne: 02. November 2007, 15:00:22 »

Vsaj 2 leti že uporabljam Avast. Namestil sem ga tudi že kar nekaj kolegom. Vsem dela BP in - za domačo uporabo je zastonj. Za normalno uporabo ne potrebujemo navlake in dodatkov, ki upočasnjujejo računalnik z raznimi blokerji in scanerji. NOD, BitDefender in TrendMicro so me razočarali s svojo okornostjo in občasno blokado delovanja legalnega softverja (seveda se da večino rešiti z naprednimi nastavitvami, vendar kateri običajni uporabnik zna to nastavit?). Avast in firewall (še) nista zatajila.
LpM
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #3 dne: 02. November 2007, 15:31:15 »

Še moj komentar;
uporabljal sem bitdefender,ima v sebi vse kar rabi "normalen" uporabnik,edino kar se mi ni dopadlo, stvar precej upočasni sistem v primerjavi z NOD32
Zaenkrat uporabljam NOD32 + ZoneAlarm in nimam nobenih problemov icon_biggrin

Naj bi bil pa Kaspersky zaenkrat najboljši shrug
Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #4 dne: 03. November 2007, 00:10:18 »

3 leta delam v računalniški firmi v Trebnjem. Največ težav smo imeli z okužbami, na katerih je bil Norman, Avast, Norton, Panda... S Bitdefenderjem nisem veliko delal, sem ga testiral in je res požrešen pri porabi rama in cpuja. Na lestvici je prvi - samo umetno - ker je Američan - če se ne motem. Zame se Kaspersky najboljši in edini antivirus s katerim sem lahko spucal še tako okuženo mašino. Vem, zato k se stem ukvarjam iz dneva v dan. Res je da je bil včasih zelo požrešen, vendar so rusi to sedaj popravli in naredili KAV 7.0, ki je trenutno najhitrejši pri skeniranju in porabi moči. Četudi je mašina okužena - in je virus v sistemu, s Kaspercem zadevo lahko počistite, četudi je virus v uporabi, saj ga začasno locira in ob ponovnem zagonu zbriše. Tega NOD32 ni znal narediti. Od takrat ga ne uporabljamo več, pa čeprav ga komercializirajo in rinejo na 1 mesto antivirusnih programov. Samo zaradi višje prodaje in reklame, ki jo večinoma dela Comtron - Comshop in njemu podobne prodajalne. Oni so prodajalci, jaz in moji kolegi smo serviserji in dobro vemo kaj je dobro in kaj ne.

Jaz nikogar ne silim da naj uporablja tisto kar napišem. Le svetujem, če se želite prepričati pa poizkusite demo - trial različico KAV 7.0 Kaspersky antivirus in obljubim, da ne boste razočarani.
Prijavljen
tesovnik
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-12-09
Sporočila: 622


Lokacija: Nova Štifta pri Gornjem Gradu
drec_20_@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 03. November 2007, 19:18:52 »


odkar mam siolov ADSL mam tut Bit Defender in moram rečt da je kar zadovoljiv vendar čez Kaspersky Internet Security ga ni icon_wink

Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #6 dne: 03. November 2007, 23:12:17 »

tudi jaz imam avast in sem zelo zadovoljen z njim icon_wink
In zakaj me pol sprašuješ kako odstraniti trojance,če je že ta antivirusni tako OK icon_eek icon_question icon_rolleyes banghead
Prijavljen
Slk22
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-11-22
Sporočila: 286


Lokacija: Begunje pri Cerknici 625 m

« Odgovori #7 dne: 03. November 2007, 23:42:28 »

Uporabljam Kaspersky Internet Security 7.0.  icon_wink (kot uporabnik volje brezplačno) in zaenkrat nimam pripomb.
Prej sem uporabljal BitDefender (do izteka licence), je pa precej upočasnil računalnik v primerjavi z Kasperslym.
LP
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #8 dne: 03. November 2007, 23:58:04 »

trojanca sm mev še preden sem inštaliru avast icon_arrow
Jaw,tebi ni pomoči,žal  shrug
Sm primer kaj tvoj avast na  MSN pri meni dela icon_arrow
« Zadnje urejanje: 04. November 2007, 00:02:33 od polo » Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #9 dne: 04. November 2007, 00:08:51 »

 Lepo icon_wink icon_haha
Prijavljen

_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #10 dne: 04. November 2007, 02:27:33 »

Jaw,tebi ni pomoči,žal  shrug
Sm primer kaj tvoj avast na  MSN pri meni dela icon_arrow


Ne,ne to je napaka  icon_lol To si ti v PS nardil  icon_lol On je ja mojster ne more on tega met  icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol   ahahaha....
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #11 dne: 04. November 2007, 02:42:34 »

LOL, tale jih pa strela. No ja saj za smejat je. icon_haha

Uglavnem: strinjam se z @TgT, ce imas racunalnik samo zase in priblizno ves kaj delas. Ce pa ima se kdo dostop do njega, je pa antivirusni program primerna resitev, ceprav se zdalec ne zanesljiva.

lp
Prijavljen

jest24
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-02-15
Sporočila: 385

Lokacija: Trebnje

« Odgovori #12 dne: 04. November 2007, 17:41:43 »

Ne,ne to je napaka  icon_lol To si ti v PS nardil  icon_lol On je ja mojster ne more on tega met  icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol   ahahaha....
Jasno pa to sploh ni nujno, da je virus. Lahko je le spyware programček, ki jih antivirusniki ponavadi ne šmirglajo. Za take zadeve je koristno uporabiti programčke nemenjene za odstranjevanje spywara
Prijavljen
jest24
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-02-15
Sporočila: 385

Lokacija: Trebnje

« Odgovori #13 dne: 04. November 2007, 19:07:01 »

a maš kakšen link tega programčka prosim icon_question
Spybot, Adaware in podobne zadeve. Aja pa Adaware poišči kakšno starejšo verzijo, najnovejša ni ravno najboljša
Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #14 dne: 04. November 2007, 19:40:37 »

Spybot Search & Destoy je res brezplačen, vendar če imaš dostop do kakega torrenta poizkusi shekano verzijo Doctor Spyware. Ali pa da zadevo rešiš potegn dol Kaspersky Internet Security - KIS v. 7.0, posodobi - in ga imaš za 30dni - trial verzija. V tem času ga mal testiraj, skeniraj, pobriši vse svinjarije. Potem ga pa zbiši in si namesti nazaj tisti antivirus, ki ga imaš sedaj in svojo licenco vnesi nazaj in je zadeva rešena.

 icon_biggrin clap
Prijavljen
Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: