Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajekako podatke spraviti na internet
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: kako podatke spraviti na internet  (Prebrano 5948 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
mzdk78
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Lokacija: trata

Email
« dne: 05. Avgust 2020, 08:58:29 »

Imam Davis Vantage Pro 2 postajo, ki je s PC povezana preko USB loggerja.  SW je Weatherlink.Rad pa bi te podatke spravil na internet, ki bi bili dostopni na mobilnem telefonu. Kakšno terminalno opremo potrebujem še?
Prijavljen
Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 629

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #1 dne: 05. Avgust 2020, 09:16:32 »

Moje osebno mnenje/priporočilo je, da uporabiš neko alternativno; npr weewx (weewx.com) ali pa Weather Display (weather-display.com). Weewx teče zanesljivo in odlično na raspberry pi, uporabiš lahko že pripravljene template ali pa si napišeš svoj izgled strani. Za vse skupaj pa ne rabiš ogromno znanja, ker ti že template da veliko informacij. Ali pa vprašaj tukaj in dobiš kakšen primer.
Jaz weatherlinka ne uporabljam, ker mi ni všeč.
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #2 dne: 05. Avgust 2020, 11:50:46 »

Piskec ima kar dobro opisano kako in kaj:

http://krtina.zevs.si/vreme/kako.html
Prijavljen

tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1436


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #3 dne: 05. Avgust 2020, 22:59:34 »

Pozdravljen,

Sam imam DVP2+ vremensko postajo z IP datalogerjem in uporabljam program Weatherlink na PC 24/7. Torej, če hočeš pošiljati podatke na splet moraš najprej poskrbeti, da ti dela računalnik 24 h na dan / 7 dni na teden. Sam imam enega od Nettop računalnikov, ki je prirejen za delo 24/7.Weatherlin.com ponuja proti plačilu registracijo in uporabo njihove spletne strani prirejene za Davis. Spletno stran lahko gledaš preko interneta https://www.weatherlink.com/ali preko mobi aplikacije (WeatherLink za android ali IOS), privatno ali javno. Sam imam brezplačno registracijo, ker sem kupil IP dataloger. Weatherlink je sposoben pošiljati na strežnik *.txt datoteko, ki jo potem prebere scripta spletne strani. Na spletu se dobi kar nekaj script prirejenih tudi za weatherlink program, druge pač samo za določene programe. Povezav za nekaj teh programov in script dobiš na moji spletni strani pod : Druge stvari -> povezave-Linki.
Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
mzdk78
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Lokacija: trata

Email
« Odgovori #4 dne: 08. Avgust 2020, 09:24:12 »

Imam Davis Vantage Pro 2 postajo, ki je s PC povezana preko USB loggerja.  SW je Weatherlink.Rad pa bi te podatke spravil na internet, ki bi bili dostopni na mobilnem telefonu. Kakšno terminalno opremo potrebujem še?

Zanima me, ali ima kdo kakšno izkušnjo z Weatherlink Live?
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: